Lichožrouti (2016)

Film vychází s knižní předlohy alkolika a feťáka. Není divu, že z knihy napsané pod 10 pivem láhve Tulamorky, Jamesona a heráku vznikne paskvil. Mělo to potenciál, opravdu mělo, ale "kde nic není ani smrt nebere". Kniha je určená po feťáky na odvikačce a začinající mafiány a film nemá hlavu a patu. Bohužel dětem se ten nápad libí, takže chtějí knihu předčítat - zvažuju, že toho Šruta sejmu. Dětem už budu od teď pouštět pouze Expendables.

Kronika mutantů (2008) odpad!

Vůbec nevím proč jsem to dokoukal! Hnus. Není tam nic čeho by se dalo chytit jako alespoň béčkový film. Kvalita na úrovni téčkového filmu.

Prázdniny pana Beana (2007)

Film je potřeba vidět v originále, jinak je zábava poloviční. Dle mého jeden z nejlepších filmů Rowana Atkinsona.

Slavnosti sněženek (1983)

K tomuto filmu není snad třeba žádný komentář. Snad mi jen dovolte toto: Vynikající knižní předloha, skvělý režisér a naši nejlepší herci včele s Velkým Rudlou Hrušinským a Petrem Čepkem. Dokonalá klasika malého českého člověka.

Železná srdce (2014)

Film je na velmi slušné úrovni. Pokud si odmyslím, že koně byly na konci 2. světové války všichni v guláši a rozhodně ne na frontě tak jde o povedený film, který se nás snaží provézt jednou krátkou etapu života tankistů. Bohužel jsou zde drobné klišé, ale nejsou tak rušivé a divák se může ponořit do akce. Film je dle mého spíše akční než válečný a to mu trochu ubírá na síle, ale jinak 4 hvězdy.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Jako jeden z bláznů do díla J.R.R.Tolkiena resp. jeho knižní předlohy jsem dosti kritický k dílům Petera Jacksona od zpracování Dvou Veží. Jak jsem psal v minulé recenzi, druhý díl Hobbita mne dosti rozhořčil a chtěl jsem si pro Petra na Nový Zéland dojet. Musím, ale podotknout, že po všem tom zmatku a blbosti druhého dílu se Peter alespoň ve schopnosti vyprávět navrátil ke kořenům. Poslední díl je tedy rozhodně lepší než díl druhý a snaží se držet knižní předlohy i přesto, že je třeba dokončit různé dějové linie druhého dílu, které byly pouze vsuvkou. Počáteční scéna s Galadriel ve velmi pěkná a dává smysl, oproti tomu Legolasovi kousky z Matrixu nebo dějová linie Alfreda jsou úplně mimo a nemají ve filmu co dělat. Pro mne velmi příjemným překvapením je výkon Martina Freemana. Jeho každý záběr měl hloubku a vtip zároveň - vše se vystupňuje ve scéně s Gandalfem a fajfkou. Závěrečné scény mi připadají křečovité - snad nejvíce je to patrné na odchodu Legolase při rozhovoru s Thranduilem. Posledních několik minut působí prostě tak, že Peter při všem tom grafickém šílenství neměl již čas na výpravnost postav a epickém zakončení jejich osudů, on to prostě usekl jako Thorin hlavu skřeta a tak film klesá hodně do průměru. Řekl bych, že zapomněl co dělá díla Tolkiena silnými a drží se pouze grafické stránky a monstrozity bitev což je prostě špatně. Celkově je film na 3 hvězdy. Já dám ale 4 hvězdy - je to přeci jen konec a tak se nechci loučit špatně.

S čerty nejsou žerty (1984)

Nejlepší pohádka jaká kdy byla zfilmovaná. Každý rok ji chci zase znovu a znovu vidět a když skončí mám podivný pocit lítosti, že je už konec. Skvělý herci - dokonalý projev Viktora Preisse v roli správce a Petra Nárožného jako kaprála atd......

Letadla 2: Hasiči a záchranáři (2014)

Myslím, že jde o celkem pěkné pokračování - bomba je hašení požáru s AC/DC - to nemá chybu. Kdybych měl použít děckoměr tj. stupeň oblíbenosti pro mého 4 letého syna - tak by vyhrál první díl. Dvojka ho až tolik nebavila. Možná je to proto, že zde jde o něco závažnějšího co zatím tak malé děti tolik nezajímá. Hodnotím 75%.

13 duchů (2001)

Prvních 5 minut je super, pak došly zřejmě peníze a zbytek je debilita.