Mimi šéf (2017)

Keď som na to videl kedysi upútavku, som si hneď povedal, že na takú sprostosť s rozprávajúcim deckom sa ja kukať nebudem. No teraz to šlo v TV a decká si to pustili s dedečkovcami a napočudovanie to je fakt parádne vtipné. Rezali sme sa skoro celý čas. Takže už z tohto pohľadu sa na to oplatí pozrieť. Jeden z najvtipnejších animákov.

Rozbitý robot Ron (2021)

Nič nové pod Slnkom. Klasická šablóna, chudáka outsidera, ktorý chce byť obľúbený a kľukatou cestou sa tak aj stane. Ale, je to fakt moderne pojaté, kde máme priateľských robotov.. ktorí sa prenesene podobajú na mobil a Facebook, či iné sociálne siete, ktoré so sebou všade vláčime. Pekná sonda do duše závislákov od mobilov, lajkov, pozretí videa.. Navyše prvá polovica bola hodne vtipná a podarená. Druhá strácala trochu šťavu, ale dopadlo to obstojne. Nuž aj ja som si trochu vstúpil do svedomia :)

V nemilosti (2021)

Pokľudný film, ktorý postupne vyjresluje postavy, poodhaľuje minulosť a emočne graduje až k samotnému koncu. Sandra zahrala skvelo. Ale ťahá jej už na 60 a stále sa snaží hrať mladšie ročníky. A začína trochu vyzerať ako Jackson. Nuž škoda, jedna z tých, čo nezvláda stárnutie s gráciou. Dráma ako sa patrí. Film by bol super aj bez toho závera, ktorý mi prišiel trochu zbytočne vyhranený. Každopádne skvelá dráma a hlavné posolstvo filmu, "nesúď, lebo sám budeš súdený".

Petr Pan (1953)

Nádherná, klasicky maľovaná rozprávka o Petrovi panovi a Kapitánovi Hookovi. Decká nadšené.

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Ja moc seriály nepozerávam. Z toho mála čo som videl, bol ale tento asi ten najpútavejší a maximálne som sa tešil na každý ďalší diel. Všetky postavy mi prišli veľmi zaujímavé. Ich vývoj, prerod, dialógy, to bolo proste neuveriteľné. Prvá séria mala neskutočné tempo. Stále sa niečo dialo, dej sa posúval dopredu spolu s vývojom postáv. Takmer žiadne záber, dialóg, strih nebol zbytočný. Seriál má všetko. Už úvodná pesnička od Imagine Dragons je pecková, potom máme perfektnú, neokukanú grafiku. Skvelé postavy, ktoré nie sú iba čiernobiele a často svojím chovaním prekvapia. Skvelý záporák Silko. Ten proste valil. Najlepšia bola schôdzka bosov, keď ich pridusil plynom. Potom sesterský príbeh, kočka policajtka z vysokých kruhov. Kopec zaujímavých postav zomrelo. Niektoré prekvapili, ako senátorka ala Rihanna. Súboje, ktoré boli jeden fajnovejší ako ďalší. Magitechnika a celkovo celý universe. Hru som nikdy nehral ani nevidel, ale prvá séria je proste super. Bavilo ma to 2x viac ako Witcher, čo som pozeral pred tým. A ten ma bavil tiež.

Chyby (2021)

Film ma až tak nejak nebavil. Nemal nejak extra rozhovory, prepracované postavy, dej, no napriek tomu som o ňom dlhšie po skončení rozmýšľal. Tento film je fakt vhodný pre budúce nádejné pornoherečky. Ono spraviť blbosť v 18 môže mať dopad na celý život. A nemusí to byť len hrať v porne, môže to byť frajerina, úraz, nejaké iné nešťastie a už sa to s človekom vezie. Zaujímavé, že aj taký sociálne poslabší jedinec sa tak naštval na svoju milú, keď sa to dozvedel. Skôr by mohol machrovať, že uspokojí aj pornoherečku. Herci zahrali dobre. Hodne zaujímavé reakcie okolia a dedinčanov, kde dvojica bývala. Trochu smutné.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Podľa ostatných recenzií som rád, že som nečítal knihy, lebo by som bol asi hodne nasraný. Takto mi to prišlo celkom fajn. Bavilo ma to tak nejak konštantne. Neboli vyložene zlé diely ale ani super ako v prvej sérii. Práca zaklínača šla trochu bokom, hlavná linka bola už tá z Ciri a Geraldom, plus ježibaba s chalúpky a jej kliatba. Tá sa podpísala pod všetky diely, chovanie Yen, Elfskej královnej a tej ušmudlanej kúzelničky. Niekedy tých liniek bolo veľa a dej sa moc dopredu nehýbal. Najviac mi vadilo časté nelogické chovanie postáv. Strašne slabí zaklínači. Ktorí boli skôr na smiech oproti Geraldovi. Žiaľ aj Vesemir. Ten herec mi moc nesadol. Vyzeral ako teplý motorkár. Pekne to vyvrcholilo k poslednému dielu. Ale tam to chovanie bolo najhoršie a zaklínači pokapali ako muchy. No a asi škoda, že už odhalili kto je cisár bieleho plameňa. Tajne som dúfal aj v nejakú hot scénu s Yen..škoda. To je kočka jak cip. Každopádne linky sa fajne rozbehli a bude ťažké ich udržať zaujímavé v ďalšej sérii. Ale teším sa.

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

1. séria: Očakávania som mal veľké. Knihy som nečítal, hry som videl len tak z rýchlika, nehral som ich, no to čo som videl ma nesmierne navnadilo. Keď oznámili Cavilla za Geralta, nebol som moc nadšený, no nakoniec bol fajn. Jednotlivé epizódy sú hodne nevyvážené. Prvé dva diely boli chaotické, začalo sa zhurta, veľa postáv.. Potom prišiel podľa mňa najlepší diel, epizóda 3. Tu sa ukázala práca zaklínača. Odkliatie pekne hnusnej a nebezpečne strigy. Pomáhala mu krásna čarodejnica. Perfektný diel, ktorý mohol podľa mňa prísť trochu skôr. Postupne nám bola predstavená krásna Yennefer, trochu nudná linka Ciri (asi dostane svoj priestor v druhej sérii) a krásne sa nám nakoniec všetky dejové linky pospájali a to sme diel od dielu boli v inej dobe (zaklínač aj Yennefer moc nestárnu ako ostatní ľudia). Fajn diel bol aj ten s drakmi a trpazlíkmi. No tu a potom v poslednom diely zamrzelo horšie CGI. Proste niektoré efekty a animácie sú slabé. Keď už som bol nažhavený a už sa mi to celé páčilo, prišiel najhorší 7 diel. Taká akási rekapitulácia, nejaké dovysvetlovania pre pomalších a proste ma to vôbec nebavilo. 8. diel bol parádny, napínavý, super boj medzi kúzelníkmi..akurát tie horšie efekty to zrážali dolu. Taktiež motivácie niektorých postáv nie sú jasné. Ako aj celého toho kráľovstva, čo chce ovládnuť celý kontinent. No a casting je niekedy divný, ako černošek ako elf, s kučeravými vlasmi. V našich končinách, odkiaľ je aj autor predlohy tak nejak vyzerajú čerti. Takže keď to zhrniem, má to svoje muchy. Vidno, že jednotlivé diely sú dosť z rýchlika, že predloha je rozsiahla a oni to museli natesnať do 40-5min. Takže napr. vzťah Yen a Geralda je dosť povrchný. No myslím, že vrámci možností a rozpočtu ide o fajn počin a teším sa na ďalšiu sériu. Keby tá prvá bola o nejaké 2 diely dlhšia, kde by sa rozobralo Geraldovo detstvo, tréning a práca zaklínača a keby každému dielu pridali tak 15min, a diely mali 60min, mohlo to byť za 5*.

K zemi hleď! (2021)

Skvelá sonda do svedomia dnešnej západnej spoločnosti. Oni to tuším smerovali na voličov Trumpa (vďaka tomu kto to hral a ako to hral) a prípadne na Covid epidémiu atď. No ono to pasuje celkovo na všetkých. Proste politici majú svoje záujmy a keď idú voľby, musia sa zapáčiť (viď aj Babiš a spol nedávno). A tak sa zlé správy hodia len vtedy, keď prekričia ešte tie horšie novinky. Do toho máme Marka Rylance ako nejakého hybrida Zuckenberga a Muska a jeho ešte väčšie záujmy. Máme tu aj priblblé TV show o tom ktorá hviezdička s kým a prečo a partu vedcov, čo sa snažia niečo vedecké prekričať do toho všetkého info šumu. Fakt super irónia a možnosť sa zamyslieť. Ale nie štýlom, že ideme cenzurovať internet. Herci si to užili, a že ich tu bolo požehnane z ligy majstrov, žiadna tretia liga. Netflix fakt valcuje.

Cesta za smířením (2021)

OMG! Brutalita a la Tarantino, no nie iba v závere filmu, avšak bez nejakých hlbších rozhovorov.. až na pár spytovaní svedomia. Zase sa to ťažko hodnotí. Proste seversky uletené. Dokáže to byť miestami vtipné, je to herecky brilantné, ako čo zahrali Noomi a Aksel.. Noomi je už dlhšie medzi mojimi top10 herečkami. No je to až zbytočne dlhé, záver zbytočne krvavý a rozťahaný.. ako tie rany by nerozchodil ani robokop. No malo to nejaké svoje záhadné genius loci. Najlepšie hláškoval otec od Axela a keď šiel na tom elektroaute, to som sa narehotal, jaaj. Nóri sa vedia na chate zabaviť, heh.