Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

V tomto filme je hrozné všetko, od hercov, cez scenár a najmä hroznú akciu. Milión o ničom spomalených záberov. Nuž malo to peknú reklamu ale je to inak pekný shit.

Leo (2023)

Celkom prdel, fakt sme sa nasmiali. Ústredné duo jašter - korytnačka fakt vtipná dvojka. Potom je s jaštera detský psychológ a je to fakt fajn spravené. Riadne pobavili škôlkári, riadne srandovne ich nakreslili. Zápletka na konci taká nič extra ale ako celok závan originality a dobrého vtipu. Čo viac si priať pri animáku.

Spalovač mrtvol (1968)

Uff. Ústredné trio Hrušínský, režisér Herz a kameraman Milota odviedli fakt priam neskutočnú prácu. Hlavne keď vezmem v úvahu rok vzniku filmu. Neskutočný herecký výkon podporený veľmi invenčnou kamerou. Prvá polovica ma ale trochu dá sa povedať nebavila. Bolo to akési divné a dlho som si zvykal a musel som sa snažiť držať pozornosť. To ale čo prišlo v druhej polovici, to ako sa môže schovať aj Mlčanie jahňátok s pánom hercom Hopkinsom. Fakt najčiernejšia tragi(žeby fakt komédia)/horor. To ani dnes šialení severania nenatočia také čosi. Vzostup jedného hodného nacistu a jeho sna o oslobodenia ľudí od bytia na tejto planéte. Kks, fakt masaker. Masaker dobré.

Král Tulsy - Série 1 (2022) (série)

Tak toto sadlo Stallonemu podobne dobre ako Rocky alebo Rambo. Megacharizmatický 75r zloduch pôvodom z Talianska, ktorý rozdáva rany ako Rocky. Proste ani moc nemusel hrať, hral viac menej sám seba. Strašne ma bavili hlášky, proste keď presedíte 25r v base a potom sa vrátite akoby do iného sveta, ktorý je v mnohom na hlavu. A tým svojím zatvrdelým prístupom si získava srdcia obdobne charizmatickej bandy trávičkárov, barmana a iných týpkov. Príjemne to plynulo a bavilo ma to. Hlavný zloduch tak trochu Ben Kingsley tiež super. Inak barman mi pripomínal Christiana Balea. Spokojnosť, akurát posledná minúta posledného dielu ma trochu rozsekala, to som nečakal. Teším sa na druhú sériu.

Tajemství a smysl života (2023)

Celkom chápem rozporuplné tunajšie hodnotenie od odpad až po 5*. Ak nepripúšťate, že existuje čosi ako reinkarnácia, vyššia entita, ktorej hovoríme Boh, niečo ako karma, tak sa proste budete nudiť, bude vás to doslova srať a ľahko utrúsite odpad. Ja som kdesi medzi. Mne sa osobne nepáčil štýl filmu. Že to je vlastne viac dokument ako film a že nonstop 2,5h sa všade objavujú hovoriace múdre hlavy, ktoré nám rozprávajú múdra sveta a je toho proste moc. Tie múdrosti v tom priehrští zanikajú. Akoby režisér strávil 30 rokov v Tibete u mníchov a potreboval nám všetko čo sa naučil nahustiť do jedného filmu. To je škoda. Lebo inak mne sa herci páčili, boli sympoši a herečky moc pekné ženy. Keby bolo viac filmu a menej múdrostí v podstate nonstop, páčilo by sa mi to viac. Dávam ale 4* za celkom výnimočný počin, skvelé efekty a grafiku a viem si predstaviť koľko rokov to trvalo spraviť.

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Konečne Stathamovka s dobrou akciou, kamerou, Stathamom vo forme. Zaujímavými vraždami, akciou (bazén na mrakodrape) a najmä a v prvom rade prekrásnou Jessicou Albou. Jaaj no radšej by som normálne dlhší romantický úvod s lepšou posteľovou scénou ako tie bitky a prestrelky. Reálne tak na 3* ale Jessica to popostrčila vyššie.

Sisu (2022)

Fínske ani nie Bčko, skôr Cčko. Aspoň "príbehom" a jeho uveriteľnosťou. Nepriestrelní vojaci, ktorých neprestrelí ani guľomet z tanku, neuškrtiteľný a neutopiteľný starý zlatokop.. ale zase efekty, výbuchy, zranenia, to bolo hodne dobre spravené. Malo by to byť tak trochu guilty pleasure akcia. Ale tou neuveriteľnosťou ma to občas trochu nudilo. Krásne zábery na začiatku z Laponska.

Ahsoka (2023) (seriál)

Je dobré si pozrieť zostrih z Clone Wars a Rebelov niekde na youtube so zameraním na Ahsoku a jej vývoj pred pozretím seriálu. Potom si užijete seriál a postavy viac. Robil to Filoni. Filoni je srdciar a fanúšik Star Wars. A bolo to vidno. Veľa epizód bolo fakt fajnových až na 5*. Niektoré trochu vata, ale celkovo ma to hodne bavilo. Ahsoka je jedna z najzaujímavejších postáv Star Wars univerza. Padawanka od Anakina. Navyše sme tu mali výborných záporákov v podaní Lorda Bailana (škoda skvelého Stevensona), jeho blond padawanky so správne šialeným výrazom, bosorky či skvelý admirál Thrawn. Mihol sa tu aj Anakin a Christensen si to užil. Výborný je aj sarkastický robot a ujdú všetky postavy. Trochu menej vaty a bolo by to za 5*. Zatiaľ asi najlepší Star Wars seriálový počin. Mandalorian na tesno sekunduje.

Jack Reacher (2022) (seriál)

Reacher hora ako má byť. Prvý diel ma fakt hoodne navnadil a bitky v base a rozbeh skvelý. Mne sa páčil casting a väčšina postáv mi sadla. Aj fajnoví záporáci. Páčil sa mi ľahko ironický Reacher, vyšetrovanie, romanca s Roscowe, čierny Colombo. No občas to strácalo dych, alebo to kazilo nelogičnosť postáv. Ale sklamal ma posledný diel. Tam to bola lacná prestrelka a nemal som z toho pocit uspokojenia. Každopádne ma to zaujalo a v podstate jedna séria, jedna záhada a vyšetrovačka. Rád si kuknem aj druhú keď bude.

Kouzelníkova slonice (2023)

Skôr pre menšie deti milý animák, so slušnou animáciou, kde najlepšie boli zanimovaní sloni, fakt nádherne. Kráľ bol ale moc šialený, úlohy divné a no skladba kráľovstva zase hodne slniečkárska. S Rihannou ako vojvodkyňou. Ale to ma nerušilo. Skôr mohol byť lepší príbeh.