Nepochopená (2014)

Musím konstatovat, že tento postmoderní snímek se mi zbarvil do poměrně pitoreskního koloritu, a to v tom afiliativnějším slova smyslu. Stopáž byla možná mírně přemrštěná, leč snímek nenudil a člověk se musel občas zamýšlet, kterak asi žije spousta děti v dnešním složitém světě.

Naprostí cizinci (2016)

Přišlo mi to mírně přehnané, film mi vsugeroval ambivalentní kolorit, přičemž se mi zdálo, že dialogy tak nějak i šustí papírem. Koncept nebyl špatný, chápu, co tím vším tvůrci zamýšleli, nicméně to, že se za dvě hodiny přihodí tolik trablí a tolikrát někomu zazvoní telefon zrovna s tou nejtajnější záležitostí, prostě působilo ireálně. Proto poctivé 3*

Dívka ve vlaku (2016)

3,3 periodických. Popravdě, připomínalo mi to takovou light versi snímku Zmizelá. Věřím, že předloha mohla být afiliativním psychologicko-sociálním zážitkem, jenž čtenářovi mohl sugerovat lichotivý kolorit. Nimcéně snímek byl plytčí, plošší, něco jako kriminální tv film v neděli večer v televisi.

Slon (2003)

Snímek to byl zcela jistě interesantní, nicméně snesl by vyšší míru emocionálního koloritu. Zajímal by mě osud a životní příběh hlavních antihrdinů, nicméně to by film musel být vystavěn úplně jinak... inu, vlastně by se asi muselo pak jednat o zcela jiný snímek :-) Taková zajímavá jednohubka, která mi sugerovala originální zážítek, nicméně ke konci jsem zaznamenal presenci mírné deziluze. Mám proto ambivalentní pocity a dávám čisté 3*

Masaryk (2016)

Je to tak na 3,6 periodických, mám z toho ambivalentní pocity. Inherentní součástí tohoto snímku je samozřejmě dokonalý herecký výkon Karla Rodena, stejně jako vedlejší presidentská role Oldřicha Kaisera. Nicméně nepolitologové a nehistorici museli být zmateni s přehršle historiografických dat a z neustálého transferu z jedné dějové linie na druhou. Já historii adoruji, pročež mi snímek sugeroval zážitek, film jsem v podstatě hltal. Nicméně musím uznat, že si de facto nepamatuji nic, co by mi výrazněji utkvělo v paměti. Pokud bych měl provést komparaci s ostatními mnou zhlédnuvšími snímky z roku 2016, tak Učitelka i Rodinný film by Masaryka asi překonaly.

Argo (2012)

4,4 periodických. Snímek je to vynikající, skvělé bylo hlavně využití dobových záběrů, retro atmosféra i herecký (a režisérský) výkon Bena Afflecka. Nicméně pořádné napětí a zábava to byly až na konci. Proto z původních 5 snižuji na 4*

Tajný život mazlíčků (2016)

3,3 periodických * Jako bylo to pěkné, utíkalo to, ale chyběla tomu jakási jiskra či originalita. Možná by to chtělo více scén z domácích trampot. Spousta hlášek byla tak nějak samoúčelná. Jsou animáky, u kterých jsem se zkrátka bavil víc. Nicméně trio Koule, Bridget a morče film táhlo značně nahoru :-)

Mamánek (2010)

Film o lásce a jednom labilním sráči. Komedie to nebyla, ale to nevadilo :-) pěkné dráma.

Hledá se Dory (2016)

Dávám 3,88. Zábavné, skvělý chobotničák. Omílání zapomnětlivosti Dory bylo ale občas fakt na obtíž.