Ochránce - Hidžáb (2021) (epizoda)

Líbí se mi, jak tento díl některým zdejším recenzentům šlápnul na kuří oko :-)

Bílý lotos (2021) (seriál)

Splendidni serialek, jen na konci mu trosku dosel dech. Skoda. Proto mu tesne uniklo 5*

Mladý Ahmed (2019)

Prijemna jednohubka. Hezka holka z JZD, pekna milf pani ucitelka, osklivy kluk, osklivy radikalni islam. 3 Plzne, 4*

Lék na život (2016)

Tak já vám nevím... mám z toho rozporuplné pocity. Celé 2,5 hodiny jsem byl sice přikován k obrazovce, ale konec byl tak nějak zmatečný, až se z toho dle mě stala vykonstruovaná semi-píčovina. Ambivalentní 3*

Judy (2019)

Pekny, velmi pekny snimek. Komorni drama, splendidni herecky vykon bridget jonesove.

Sám proti všem (1998)

Upřímně, tešil jsem se na pomalé, tiché, existenciální drama, dostal jsem monolog a násilí. Ale jako jo, nebylo to špatné, nakonec si to moji pozornost získalo. 2,9*

Bídníci (2019)

Síla! Tak takovou jízdu jsem teda nečekal. A ten konec... masakr. 5* Jak někdo může tohle považovat za sluníčkářskou propagandu? U mě to teda naopak probudilo otázky o možnostech integrace...

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Tak předně, s Kunderovou kritikou, že by film vůbec nevystihl duši knihy, nesouhlasím. Chápu, že snímek nemohl zachytit ony filosofické výžblepty, které na čtenáře každou chvíli útočí, nicméně film dle mého názoru relativně zdařile podchytil všechny podstatné zákruty děje i atmosféru knihy. Co se mi na snímku nejméně líbilo, byla herečka ztvárňující Terezu - vypada jak tetka někde z diskontu, navíc polobláznivá, takto na mě z knihy tedy rozhodně nepůsobila. Naopak protagonistka Sabiny byla nádherná žena, která splendidně dostála své předloze. Kritisovat na snímku by se jistě dala i prazvláštní plejáda lokací simulující Prahu a šedavé Československo, ale to mi zas tolik nevadilo, když holt komunistické svině zakázaly natáčet v Praze, což v posledku založilo poměrně pěkný mix a snovou atmosféru. 3,6 periodických

Spalující touha (1999)

Vydržel bych na tenhle splendidní snímek zírat další 2 hodiny! Super atmosféra, krásná Nicole Kidman a sympaticky zmatený Tom Cruise. Konečně film od Kubricka, který mi sedl na 5*