Carrie (2013)

Parodie na americkou střední školu s krvavým finále a šílenou Julianne Moore. Já jsem se bavila.

Mocný vládce Oz (2013)

Nejdelších 125 minut mého života a to jsem ještě část prospala. Blbější film jsem už opravdu dlouho neviděla. Cílové publikum byly pětileté děti a níž. Až na Williams všichni přehrávají, jako kdyby za to dostali příplatek. Naprosto příšerná kamera, z které mě bolela hlava a to jsem ani neviděla 3D verzi. Raimi by si měl jít sednout do kouta a přemýšlet, co za brak to natočil.

Nevědomí (2013)

Výborný film. Jsem ráda, že se Kosinski po Tronu neztratil. Užívala jsem si pomalé tempo, které ale vůbec nenudilo. Zápletka byla perfektně pochopitelná. Scény Jacka a Vicy byly plné herecké chemie a Riseborough byla perfektní. Jen Kurylenko je dřevo a s Cruisem měla nulovou chemii. Film má úžasný vizuál, kameru a hudba od M83 vyrazí dech. Atmosférické překvapení, které jsem vůbec nečekala.

Bídníci (2012)

Po deseti minutách jsem si říkala, že ty písničky budu přetáčet, ale pak jsem si vzpomněla, že nic jiného v tom filmu není. Takže mě čekaly tři hodiny útrpně se tvářících postav a otravně počítačové Paříže. Za co Hathaway sbírá ceny vážně nevím. Crowe byl úsměvný. Jackman ucházející, ale výkon z Oscarů nepřekonal. Tři hvězdy za to, že jsem to ve zdraví přežila, i když muzikály považuju za největší zlo na Zemi. Jinak se jedná o stejný případ jako je Zemeckisův Beowulf. Kde jeho film zničila hnusná animace (a blbý scénář, ale to sem teď nepleťme), tak Bídniky zabil teatrální zpěv.

Nic nás nerozdělí (2012)

Emocionálně vyčerpávající film s neskutečnou sílou. Scéna, kdy se McGregor zhroutí a montáž Naomi Watts ve vodě, jsou jedny z nejsilnějších scén, jaké jsem v poslední době viděla. Tom Holland jako Lucas byl úžasný. Bayona má celou dobu příběh i emoce pevně v rukách a ani na chvíli to nespadne do hollywoodského klišé. Film, který vám ukáže, jak velká kastrofa to vlastně byla.

Terapie láskou (2012)

Krásný film a to říkám o jen málokterém filmu a může být jakkoliv dobrý. O. Russel po Fighterovi vůbec nezklamal. Přišel s dalším příběhem o nefunkční rodině a dvou životem ztrápených lidech, kteří se našli a zjistili, že všechno zlé je pro něco dobré. Hudba je opět mistrně vybraná a do každé scény padne jako ulitá. Robert De Niro mi dal vzpomenout na jeho úžasné role a Jennifer Lawrence byla naprosto perfektní a být mnou, tak už má toho Oscara doma na poličce. Celý film je plný emocí a konec vykouzlí velký úsměv na tváří. A takové filmy si podle mě zaslouží 5*. Nakonec nezáleží na tom, jak filmařsky dokonalý film je, ale na tom, jaké pocity ve vás vyvolá a jak dlouho ve vás zůstanou.

Mistr (2012)

Výborný film a PTA je pan filmař. The Master má podobný feeling jako There will be blood, nicméně jeho příběh se mi zdá sevřenější a co se týče stopáže rozhodně lépe zvládnutější. Tady se jen horko těžko hledá nějaké hluché místo, ačkoliv to není film poháněný zápletkou jako spíš postavami. Takže už jen za to tempo má u mě Anderson obdiv. Herci jsou neskuteční. Phoenix podává absolutně šílený výkon. Vůbec jsem ho nepoznávala. S tou rolí tak splynul, až mě to děsilo. Hoffman byl úplně stejně vynikající. Jejich herecká chemie byla výborná. Scéna s výslechem budiž toho důkazem. Po jejím konci jsem jen vydechla "Oscar!". Andersonova režie je dokonalá. Všechny záběry jsou poskládané neskutečně chytře. Tohle se jednou bude promítat na filmové škole. Když jsem po konci filmu viděla znova plakát, tak jsem pochopila, jak byly myšleny ty parelely mezi ústředním triem. Každý je něčím mistrem. Každý je někým ovládaný. Affleck nepřirovnal PTA k Wellsovi jen tak pro nic za nic. PS.: Kéž bych to tak mohla vidět v 70 mm.

30 minut po půlnoci (2012)

Tam, kde Hurt Locker byl film s lidským příběhem o prožitcích pyrotechnika ve válce, tak Zero Dark Thirty je chladné drama o honu na superzlého teroristu. Už jen v tomhle směru je to pro mě zklamáním. A to jsem úplně odsunula stranou fakt, že ani zbla nevěřím okolnostem téhle akce. Dalším problémem je, že těch 157 minut je z větší části docela nuda. Trvalo mi půl hodinu, než jsem se do toho nějak dostala (to mučení na začátku nepomohlo). Akční to není ani náhodou a to platí i pro tu "osudnou" operaci na konci, která byla úplně bez napětí. Každopádně mě potěšil seriálový casting. Gandolfini si krade každou scénu, ve které se objeví. Chastain je výborná, ale oscarová role to není. Její poslední scéna ve filmu je hodně silná a kupodivu plná emocí. Škoda, že takový nebyl celý film.

Zabít tiše (2012)

Dominik je bůh, kterého uctívám už od Zabití Jesseho Jamese a ani tentokrát mě nezklamal. Stylové krimi drama bez jasně dané hlavní postavy. Není moc komu fandit, protože žádná z postav není divákům nakloněná. Hlavní postavou jsou prachy a příběhem se prolínající ekonomická krize. Každopádně všechny postavy jsou skvěle napsané a Pitt je jako nájemný vrah, co své vraždy neprožívá, úplně parádní. Jeho vstup na scénu podbarvený Johnny Cashem je geniální. Stejně jako celá kamera. Moje cinefilské srdce zase jednou zaplesalo. "America is not a country. It's just a business. Now fucking pay me!"

Probuzení (2009)

Na Wake jsem se odhodlala podívat jen pro Somerhalderovy modré oči, takže mě ani tak nepřekvapilo, že jsem na tom skoro žádné další pozitiva nenašla. Příběh je jako z Hallmarku a logických děr má jako cedník. Curys možná Tylera podezřívala z vraždy, ale být jí, tak mi přijde podezřelejší, že si mě chce nějaký chlap vzít dva měsíce po smrti své druhé snoubenky. Takových podivností tam bylo plno a mě prostě vadí, když scénář uráží mou inteligenci. O Bijou Phillips jsem nikdy dřív neslyšela a vzhledem k jejímu výkonu v tomhle filmu už radši ani slyšet víc nechci. Nicméně je to neškodný film. 2* za Iana a postavu extra vtipné spolubydlící.