Probuzení (2009)

Na Wake jsem se odhodlala podívat jen pro Somerhalderovy modré oči, takže mě ani tak nepřekvapilo, že jsem na tom skoro žádné další pozitiva nenašla. Příběh je jako z Hallmarku a logických děr má jako cedník. Curys možná Tylera podezřívala z vraždy, ale být jí, tak mi přijde podezřelejší, že si mě chce nějaký chlap vzít dva měsíce po smrti své druhé snoubenky. Takových podivností tam bylo plno a mě prostě vadí, když scénář uráží mou inteligenci. O Bijou Phillips jsem nikdy dřív neslyšela a vzhledem k jejímu výkonu v tomhle filmu už radši ani slyšet víc nechci. Nicméně je to neškodný film. 2* za Iana a postavu extra vtipné spolubydlící.

Slova (2012)

Silné 4* a to ze dvou důvodů - je to originální film a je to příběh, který vás nutí k zamyšlení. Obyčejný divák se zamýslí nad moralitou problému autorství a filmový fanoušek bude navíc přemýšlet nad tím, jak přesně se příběhové linie proplétají, co je jen fikcí a co je vlastně realita. Konečný twist jsem čekala už asi od poloviny filmu, takže jsem ráda, že scénárista nakonec zvolil otevřený konec a dovolil tak divákům vybrat si ten jejich vlastní. Z herců mě kupodivu dostal nejvíc asi Dennis Quaid. Pozn. Přišlo mi zajímavé, jak zavádějícně, co se týče kontextu, byl sestříhaný trailer. To už se dneska moc nevidí.

Ladíme! (2012)

Tak tohle bylo výborné. Takhle má vypadat pořádné guilty pleasure aneb vše, čím by si Glee přálo být. Skvělá režie, scénář a herci. Kupodivu jsem si u coverů popových písniček nechtěla vystřelit mozek z hlavy. Skoro vůbec to nebylo kýčovité. Hlavní romantická linie funguje na jedničku. No a navíc to vzdává hold Breakfast Clubu! Co víc si člověk může přát?

Skyfall (2012)

Nejsem největší fanynka bondovek, vždycky jsem je viděla jen jako jednodimenzní akční oddychovky. No s příchoden Craiga se ale z Bonda stalo něco víc a mimo akční jízdu jsou to taky velmi slušná dramata. Skyfall jsem chtěla vidět už jen kvůli Sama Mendese, který musí z Bonda zákonitě udělat oscarově kvalitní film. Nakonec to sice až taková pecka nebyla, ale i tak je to velmi dobrý film. Marlohe mě jako Bond Girl nepřesvědčila (taky se tam moc neohřála). Naomi Harris byla mnohem lepší volba. Bardem mě svým šíleným výrazem už taky nezvedne ze židle. Celý film prakticky vedou Craig a Dench. Nejen svým špičkováním, ale také svou nákloností. Navíc je trochu problém, když je začátek filmu zábavnější a emotivnější než jeho konec. 7/10

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Tak tenhle film mě úplně minul. Podle ohlasů jsem čekala nový Breakfast Club, ale dostala jsem něco, co mi spíš připomínalo Smrt panen, akorát bez jejich unikátnosti. Jo, v Perks se najdou momenty, které vyvovolají úsměv nebo nějakou tu slzu, ale celkově se mi to zdálo nedopečené. Příběhu chyběly nějaké silnější momenty a ty, které tam byly, na mě zdaleka dost nezapůsobily. V hereckém obsazení se navíc najdou slabší články, které táhnou film dolů. Nejslabší je Watson, které jsem její roli nevěřila a za ní následuje Lerman, který byl místy "divný" až moc. Naopak Miller tam všechny strčí se svým Patrickem do kapsy. Taky Nina Dobrev z těch pár svých scén dostala maximum. Apropo, když moderní Breakfast Club, tak ať se to aspoň odehrává v dnešní době. S The Smiths dojmou akorát tak hipstery. Perks navíc nepřichází s ničím novým. To, že je střední plná protikladů a různých osobností, které mají všechny právo na štěstí, nám řekla už Hughesova klasika.

Chladnokrevný (2012)

Mě Deadfall vůbec nezklamal, těch 90 minut jsem si výborně užila. Skvělá kombinace thrilleru, dramatu a romantiky. Obsazení je navíc plné mých oblíbených herců. Hunnam a Wilde jsou výborní. K tomu zajímavá kamera s poutavými záběry z výšky. Líbilo se mi psychologické vykreslení postav a to i u vedlejších postav šerifa a jeho dcery. Konec sice zvlášť originální nebyl, ale scéna u večeře mi to bohatě vynahradila. Zasloužené 4*.

Na cestě (2012)

Kniha je jeden velký bordel a film tuhle formuli úspěšně dodržuje. Cestujeme tam a zpátky bez ladu a skladu a tu a tam se někde zastavíme, abychom přemýšleli nad smyslem bytí. Samu mě překvapilo, jak blízko má atmosféra k té knižní. Scény, které kniha popisovala jako depresivní, strhující, melancholické, příjemné, film vykresluje úplně stejně. Dean je v knize za zjevení a rebela, který se neumí usadit. Hedlund ho vystihnul do puntíku. Riley je jako Sal uhrančivý. Oproti Deanovi nenápadný pisálek, který je ale srdcem příběhu. Hlavní trio kazí jen Kristen Stewart svým křečovitým výrazem. Snesitelné scény jsou jen ty, kde nemluví. Zvlášť musím pochválit posledních deset minut, které mě dostaly víc než samotný závěr v knize. Tomu filmu prakticky chybí jen větší odvaha víc prostříhat děj a dát mu nějakou vlastní vizi. Takhle je to sice velmi důvěrná adaptace knihy, ale sám o sobě film až tak neobstojí.

Sinister (2012)

Hororová lahůdka, kterou jsem si v kině řádně vychutnula. Film pracuje naprosto neskutečně se zvukem a hudbou. Videa z garáže nebo se sekačkou tak naberou úplně nový rozměr a mě stály vlasy na hlavě. V kině byste slyšeli i špendlík spadnout a dokonce i šustící zmetci v řadě za mnou zmlkli. Hawke a Rylance odvádějí skvělou práci. Největší pochvalu si ale zaslouží režisér, který má vše pevně v rukou a efektivně si půjčuje z Osvícení (chodby, sekera). Jediný problém mám s děsivýma dětma. Nadskočila jsem sice kvůli nim ze sedačky, ale celkovému příběhu nic nedodávají. Kolik už tu bylo takových hororů? Kdyby se celá zápletka točila kolem Bagula, byl by konec mnohem lepší. I tak se ale jedná o vysoce nadprůměrný horor, který bych se v životě neodvážila pustit doma sama.

Muž se dvěma mozky (1983)

Ta má tak sexy zadek, že bych na něm i poobědval. Další důvod, proč mi chybí 80. léta. Takovou psycho šílenost jsem už dlouho neviděla.

Divoši (2012)

No, nebylo to tak geniální jako U-Turn, ale jinak je to po všech stránkách skvělé thrillerové drama s parádním obsazením i těch nejmenších rolí. Kitch dostal konečně pořádnou dramatickou roli, kde se mohl ukázat a Johnsonovi jeho citlivý Ben sedl mnohem líp než Vronsky v Anně Karenině. Del Toro je jako vždy úžasně úchýlný a Hayek si svou kartelovou šéfku dává neskutečně. Lively jsem její roli taky žrala i s navijákem. Stone vzdal nevědomky poctu Tony Scottovi, jehož styl je v tomhle filmu docela nápadný. Taky jsem byla unešena kamerou a celkovou režií a pomrkáváním na cinefily, kteří si všimnou některých menších detailů. U mě Stone prostě nemůže šlápnout vedle.