V kruhu koruny - Jindřich IV. (2. díl) (2012) (epizoda)

K tomuhle dílu mě napadá jediné a to nekonzistentní nuda. Kdo byla hlavní postava? Kde je konec, který by to nějak víc uzavřel? Nebýt poslední třetiny, dám tomu z fleku 3*, ale takhle jsem se ještě slitovala. Falstaff a jeho machinace mimo dvůr byly úplně oddělené od hlavního dění a tím pádem mě vůbec nezajímaly. Linie rebelové vs. král byla rozjetá nadějně, ale pak to nějak vyšumělo do prázdna. Jedině princ Hal a jeho vztah s otcem nabízel nějaké zajímavější dění a to hlavně po herecké stránce. Sledovat Ironse a Hiddlstona byla potěcha pro oko. Druhý jmenovaný byl opět fantastický a Henry V. dodává obrovskou dávku lidskosti. 7/10

Kdo přežije - Mikronésie (2008) (série)

Micronesia jako variace na Macbetha alias "stir the pot". Takhle to vypadá, když se do toho opřou baby. Nevím, jak moc chytré bylo spojit fans a faves, vzhledem k tomu, že pro fans to byl od začátku prohraný boj. Z fanoušků mě prakticky nikdo nebavil. Natalie a další mrchy, jejichž jména si nepamatuju, jsem chtěla nejradši zabít. S oblíbenci to bylo poněkud lepší, ale brzo to začalo řídnout. Parvati řídila celou show a ze všech chlapů si udělala totální loutky. Pěkně prohnaná mrcha, ale nakonec jsem jí i fandila. Slabší řada to byla v tom ohledu, že plno lidí vypadlo kvůli debilním zraněním a challanges byly zatraceně nudné. Docházalo k naprosto neskutečným blindsidům. Chudák Ozzy. U ostatních se mi ale chtělo brečet smíchy. Erik se sice zachoval jako největší idiot, ale na Jasona a jeho demenci to snad ani nemá. Splét si idol s blbým klackem bylo něco nepopsatelného. Nicméně civět polovinu řady na to, jak to tam vedou ty krávy, bylo i na mě trochu moc.

Kdo přežije - Cookovy ostrovy (2006) (série)

Tuhle řadu jsem viděla někdy před x lety v televizi, a když jsem si teď dala opakování, dostavil se velmi příjemný pocit nostalgie. Zatím moje nejoblíbenější řada Survivora bez žádných velkých záporáků, kterým bych měla chuť dát po držce. Bavil mě téměř každý hráč, ať už se někdo vezl nebo ne. Vidět závěrečnou čtveřici, jak v každé challange dává druhému kmenu na prdel, byl výkon hodný filmového zpracování. Opravdu nádhera. Jonathan a Parvati přesto zůstávají jedněmi z mých oblíbenců. Každopádně Yul a Ozzy jsou dva borci, s kterýma bych se v téhle soutěži nikdy nechtěla setkat. Šel z nich neskutečný respekt. Yul jako perfektní puppet master a Ozzy jako delfín/opice, který je pro mě polobůh a komu se to nelíbí, ať mi zadnici políbí. 5*

Amazing Spider-Man (2012)

Moc jsem doufala, že budu z nového Spideyho nadšená, ale nakonec jsem byla jen lehce spokojená. První půlka je skvělá a moc jsem ocenila tu komornost a celkový civlní přístup. Webb se nijak nesnažil kopírovat Nolana a jeho Batmana, naopak do toho dal vtip a velmi příjemnou realističnost. Druhá půlka ale nějak ztrácí tempo a je z toho Spiderman verze 4.0, která prostě jen opisuje z minulých dílů. Lizard je nudný a jako záporák úplně neškodný. Andrew je nicméně perfektní a jeho Peter Parker je 100x lepší než ten Maguirův. Tak samo oceňuju Hornerovu hudbu. Každopádně je to promarněná šance. Mohl to být skvělý film, kdyby se do toho někdo nebál dát trochu originality. Tyhle rebooty podle kopírky jsou ztráta času a peněz. Příště raději natočte x různých sequelů.

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

Neviděla jsem všechny řady, ale ta 10. má rozhodně koule. Ramsay a jeho scallops mě dostanou pokaždé.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Nejlepší reality show, co se kdy v TV objevila. Drsné podmínky, intriky, zajímavé úkoly a hlavně lidi, co se opravdu chovájí jako lidi. Skvělý způsob, jak využít volný čas.

Farma (2012) (pořad) odpad!

Další sračka z produkce televize Nova. Modlím se za den, kdy české televize přestanou dělat reality show, protože každé náhodné přepnutí na některou z nich, je jako rána do obličeje. Parta nudných lidi, co na zahradě zabíjí hřebíky a dělají jak strašně netrpí, mě dokáže znechutit jako málo co. Hnus, velebnosti.

V kruhu koruny - Jindřich IV. (1. díl) (2012) (epizoda)

O něco slabší než předcházející Richard II. a to zejména proto, že je celý film koncipován jako první díl a chybí mu tak silnější začátek a prostředek. Nicméně bitva na konci tohle vynahrazuje, protože je natočená opravdu skvěle a na televizní produkci to byl výkon. Výborná hudba posouvá hodně scén o několik příček nahoru. Nejlepší na celém filmu je Tom Hiddleston, který je jako Hal fantastický. Moc mě bavilo jeho hašteření s Fallstafem. Perfektně vystihl každou emoci. Tohle je podle mě zatím jeho nejlepší výkon a nemůžu se dočkat, co předvede jako Henry V.

V kruhu koruny - Richard II (2012) (epizoda)

Zaprvé je třeba říct jedno: Nečekejte moderní verzi ani moderní dialogy, kterým budete hned rozumět. Když BBC, tak holt klasický Shakespeare se všemi "thee, doth, thou". A to je asi důvod, proč dám Richardovi II. "jen" 4*. Jakmile jeden aspekt filmu odvede moji pozornost tak, že se nemůžu pořádně soustředit na jeho další aspekty, tak je to holt pro mě mínus. To ale neznamená, že by dialogy nebyly prvotřídní. Ben Whishaw jako Richard je naprosto fenomenální a nespustíte z něj oči. Ostatní herci jsou taky skvělí. Výpravou mi to připomínalo The Fall. A to hlavně kvůli krásné hře s barvami a úhly kamery. Je to tak nádherně natočené, že mi padala čelist. Jsem zvědavá, s čím se vytasí další díly.

Prometheus (2012)

Heh, nevím, co jste od toho všichni čekali. Trailery možná ve výsledku slibovaly nějaký filozofický přesah, ale pořád to měl být prequel k Vetřelci. A přesně to Prometheus je. Největší problém je asi scénář, který je prostě nedopečený a když má přijít největší tah na branku, tak polovina věcí přestane dávat smysl nebo se ztratí ve zmateném střihu. Postava Charlize Theron nakonec taky vyzněla úplně naprázdno. Rapace jsem viděla hrát poprvé a je vynikající. Fassbender mě místy skutečně děsil. Rafe Spall bavil jako vždy a jeho špičkování s Seanem "Micheletto" Harrisem jsou fajn odlehčením. Elba vyzařuje charisma v každém záběru. Ani Tom Hardy... teda Logan Marshall-Green se neztratil. Jo, potenciál to mělo mnohem větší, ale celý film je řádně epický, napínavý a hlavně zábavný. Víc ani od letního blockbusteru nepožaduju.