Komando (1985)

Let off some steam, Bennett! Nesmrtelná klasika.

Nahoru a dolů (2009) (seriál)

Typický Ferrellovský humor pod záštitou HBO. Vražedná kombinace.

Vrah ve mně (2010)

Velmi doslovná adaptace, i když jsem některé důležité věci postrádala a některé mi přišly naprosto zbytečné. Nejdůležitějším prvkem knihy je nevyzpytatelnost hlavní postavy a její celková složitá osobnost, kterou ale film vlastně skoro neukáže. Casey Affleck je jako vždy vynikající, jenže scénář mu prostě nedovolí prodat celý potenciál jeho postavy. Kdybych měla citovat Eberta: "The dominant presence in the film is Lou Ford, and there just doesn’t seem to be anybody at home."

Expendables: Postradatelní (2010)

Mohla bych vyčíst zmatený střih, zbytečné trapné scény nebo občas nedostačující star power. Ale já to neudělám, protože si nepamatuju, že by tu v poslední době byl našlapanější akčňák. A když se o kostelní scéně mluví jako o něčem legendárním a kultovním, tak to opravdu není přeháňka. Díky Slyi, že jsi vrátil akčnímu filmu koule.

Všechny prima holky (2003)

Nezávislé romance můžu, ale tenhle film se snaží být něčím víc, než může nabídnout. Prostřihy mezi několika postavami jsou bez ladu a skladu a pokud se tím režisér snažil dosáhnout nějaké příběhové komplexnosti, tak mu to moc nevyšlo. Souhlasím s komentářem JohnnyD. 5/10

Odtud až na věčnost (1953)

I přes mdlejší první polovinu, které opravdu chyběly uvěřitelnější dialogy, si mě tenhle film získal. A to především kvůli konečné půlhodince, která je opravdu skvostná. Scéna, kdy Montgomery Clift hraje na trubku smuteční melodii, je nejsilnější z celého filmu. Jen je škoda, že to nenatočili v barvě, protože ta scenérie o to přímo prosí.

Elvis a Anabelle (2007)

Svým mírně bizardním příběhem mi to trochu připomnělo Camille. Tenhle film ale funguje na malinko realističtějším základu, ačkoli mu vládne velmi snová atmosféra a malebná kamera. A s tak talentovanou hlavní dvojicí se jedná o jedno z nejpodmanivějších romantických dramat za poslední dobu.... Po opakovaném zhlednutí musím říct, že film neztratil nic ze své odzbrojující poetiky. Pro mě je tohle jeden z těch snímků, které se točí jednou za dekádu.

Nádech (2010)

Stojíte-li před volbou, kdy máte zachránit milovaného člověka nebo nechat zemřít cizího, co si zvolíte? Tohle morální dilema a Dermot Mulroney jsou dvě věci, které táhnou tenhle film. Bohužel velká část scénáře patří do televizní škatulky a člověk si řekne, že některé zvraty ten film vůbec nemá zapotřebí. Nicméně se na to dobře dívá a konec mě donutil se zamyslet. 6/10

Muž v pokušení (2009)

One-man show Michaela Douglase, zbytek filmu se už jen líně táhne za ním.

Saltová (2010)

Vychrtlá Angelina se prohání po městě, skáče z jednoho náklaďáku na druhý a trpí asi nadměrnou srážlivostí krve. U akčňáků jsem schopna snést hodně - klišé dialogy, nelogické chování, nesmrtelné hrdiny, ale to jen v případě, že je mi nabídnuto pořádné napětí a dechberoucí akce. Ani na jedno se ale Salt nezmůže a narozdíl od Wanted jsem tentokrát Angelině nevěřila ani to pitomé sezení za vyslýchacím stolem.