Díler (2010)

Schumacher už pěkných pár let nějaký slušný film nenatočil, takže mě "kvalita" Twelve nijak nepřekvapila. Povrchní film plný nesympatických postav, jejichž největším problémem je, že mají za rodiče milionáře. K tomu si připočtěte postavu deprimovaného dealera s jedno-výrazovým projevem Chace Crawforda a o propadák je postaráno.

Frozen (2010)

Těžce neoriginální snímek, který násluduje tradiční schéma survival filmů. Nicméně po herecké i technické stránce se jedna o velmi slušný nadprůměr a musím říct, že takové stavy hrůzy jsem už dlouho u žádného filmu nezažila.

Iron Man 2 (2010)

S tímhle Iron Manem je to těžké. Více prostoru dostala Starkova osoba, akční scény a zápletka byly odsnuty na vedlejší kolej. Což by mi normálně nevadilo, právě Downeyho Tony je od začátku nejzajímavější součástkou. Jenže tak jak byl první díl vyvážený, tak je druhý díl jeho pravý opak. Nevýrazný záporák, nudný Rockwell, zbytečná Scarlett, megalomansky neakční scény. Ale Downey je v té roli natolik charismatický, že celý film dokáže utáhnout prakticky sám. Proto 7/10, i když je to krapet zklamání.

Dopisy pro Julii (2010)

Příjemný romantický film, kde mi ale chybělo více realističnosti a uvěřitelnosti. Mocná Itálie všechno sama nezastane. Amanda Seyfried byla okouzlující jako vždy a Christopher Egan byl potěchou pro oko.

Glee (2009) (seriál)

Ohromně naivní a tak trochu z jiné reality, ale především pozitivní a zábavný seriál z jedné střední školy. Příběh je založený na hromadě žánrových klišé, ale scénáristi s nimi umějí velmi efektivně pracovat a využít je ke svému prospěchu. Největšími hvězdami jsou nakonec herci/zpěváci, kteří mají všichni tolik talentu, až mi z toho oči přecházely. Už dlouho mě žádný seriál takhle nepřekvapil. 2. řada bylo zklamání jako sviňa. Tvůrci se naprosto zaprodali té horší části svého publika a hudba znějící v celé řadě byla jedna velká žumpa. Příběhy postav byly podbízivé a povrchní a z celkových 22 dílů stálo za něco možná 5. A s tím dělám Glee pa pa.

Pilíře Země (2010) (seriál)

Impozantní televizní produkce s krásnou výpravou, ale Maďarsko přesto nemá šanci nahradit anglickou scenérii. Z celého rozvětveného příběhu na mě nejvíce zapůsobily mocenské a církevní půtky, milostné a osobní příběhy poddaných už tak zajímavé nebyly. Celý seriál je nicméně postavený na úžasném castingu, z kterého mě zaujali především Matthew MacFadyen, Alison Pill a Sarah Parish - velmi charismatické postavy. Za ten atmosférický konec přidávám pomyslnou mini 5*.

Centurion (2010)

Pěkná výprava, úžasné scenérie, ale to jsou asi tak jediné věci, které se dají nějak zvlášť vychválit. Příběh je opravdu jednoduchoučký a pokus o jakékoliv filozofování vychází naprázdno. Jako takový malý historický příběh to celkem funguje, v každém jiném ohledu je to ale velký průměr.

Rush: Beyond the Lighted Stage (2010)

Přiznávám se, že moje znalost Rush začíná songem Working man a končí Fly by night. O to jasnější úsudek jsem si ale o tomhle rozsáhlém dokumentu, který pokrývá všechny důležité momenty v historii kapely, mohla udělat. Překvapilo mě, jak nenucené a uvolněné klima v kapele panuje, a že se zdaleka nejedná o žádné rockové primadony, což se dnes vidí velmi zřídka. Srozumitelný dokument bez jediného hluchého místa, kdy jsem si připadala, jako by ti tři chlápci seděli u mě doma na gauči.

Experiment (2010)

Lidi jsou zvířata, to není nic nového pod sluncem. Experiment je ale absolutně neoriginální film, kdy je jednání postav často těžko uvěřitelné. Jak Brodyho, tak Whitakerova postava jsou navíc obě strašně průhledné a jejich jednání předvídatelné. Whitaker je jako obvykle na přesdržku, aspoň Brody tradičně nezklamal. Ničím nepřekvapující film.

Tapped (2009)

Hodně zajímavý a znepokojující dokument, který se týká asi skoro všech. Informace jsou podány srozumitelně, jen bych uvítala o něco hlubší pohled na věc, protože místy jsou informace hodně útržkovité. Rozhodně víc takových eye-opening dokumentů.