Klíč (2005)

Další průměrný horor. Námětově nic nového, ale umí si to držet nějakou jakžtakž atmosféru. Bohužel scénář je opravdu B kategorie a herci tak nemají moc, co hrát. Své momenty to mělo, ale nevím jestli jich bylo naplno využito. Otevřený konec mě tentokrát taky nechal chladnou. Slabší průměr.

Silent Tongue (1993)

Co byl Phoenix starší, tak točil čím dál divnější filmy. Tenhle měl hodně zajímavý námět, kterému ale trochu podráží nohy nudný scénář. Přidat duchy taky nebyl zrovna nejlepší nápad. Hudba a herecké výkony tria Phoenix-Harris-Bates jsou ale výborné a v mých očích to na slabší průměr stačí.

Kings (2009) (seriál)

Skvělá minisérie podle biblického příběhu zasazená do dnešní doby. Nebylo dílu, po kterém bych nezůstala v čirém úžasu. Kings jsou plní magické atmosféry, inteligentních dialogů a jedinečných herců s Ianem McShanem v čele. Na výpravě je štědrý rozpočet hodně znát a výsledkem je úžasný filmový look. Kings nechybí dávka poetičnosti a originality, zrušení zamrzí.

Válka nevěst (2009)

Taková typická komediální blbost, kterých je všude poslední dobou nějak moc. Ale... vzhledem ke krátké stopáži, dobře vybranému obsazení a tomu, že jsem měla náladu na béčkovou komedii, si nemám na co stěžovat. 2,5*

The Cake Eaters (2007)

Tenhle snímek jsem měla v merku už hodně dlouho a čekání se vyplatilo. Nevšední příběh zabalený do citlivého obalu. M. S. Masterson si s režií poradila vskutku dobře a z herců vytáhla přesvědčivé výkony(zvlášť Kirsten Stewart). Jen by nemusela tak často odbočovat od hlavní linie příběhu, ničí tím atmosféru. Sečteno podtrženo, jsou to jasné 4*.

Co tě nezabije... (2008)

Sympatický film o dvou bratrech na šikmé ploše. Casting je perfektni a hudba jakbysmet. Nemám prakticky co vytknout. Od tak nenápadného filmu jsem se dočkala moc příjemně strávených sta minut.

Rozpolcená srdce (2002)

Velmi slušně natočené komorní drama. Herecké výkony byly uvěřitelné, jen Helena B. Carter mi ve své roli trochu neseděla. Oceňuju originální konec.

Marley a já (2008)

Občas to na mě bylo až moc rozjařené a melodramatické, ale tak jako většinu si i mě Marley prostě získal.

Inkoustové srdce (2008)

Film, který mi v hlavě vyskočí, když se řekne "rodinný" žánr. Naivní, absurdní a hloupé, ale když člověk přistoupí na pravidla hry, tak se i může slušně pobavit. V Inkheart skřípe všechno od herců a scénáře počínaje, hudbou konče. Helen Mirren by se měla přestat všude cpát, protože mi tím dokáže znepříjemnit každý film a Fraser by se mohl konečně naučit hrát. Film ale až na posledních 15 minut celkem rychle plyne a ani jsem neměla potřebu zabývat se nelogičnostmi. Bohužel konečná čtvrthodina je učiněné peklo. Třetí hvězda je za Bettanyho, který jako jediný ten film vytahuje z úplného zatracení.