28 dní poté (2002)

Až na závěrečnou čtvrthodinku celkem zábavný nízkorozpočtový film. U takových věcí se většinou směju na místech, kde se mám bát, ale tentokrát se mi to nestalo. Přesto to vidím spíš na tři a půl.

Hrdina (2002)

Vizuálně zajímavá "pohádka". Všechny vedlejší postavy mi přišly zajímavější než Jet Li v hlavní roli.

Milujte svého zabijáka (2002)

Překvapivě zajímavý film i když si nejsem jistý, jestli bych ho podruhé dokoukal až do konce. Půlka diváků odešla během filmu, protože plakát je pěkně "klamavou reklamou". První tři jména na něm mají přilákat diváky (což se podařilo), ovšem jedná se vesměs o miniaturní role. Celý film táhne výborný (ale neznámý) Sam Rockwell. Za film tři a půl hvězdičky, za plakát mínus pět.

Nebe (2002)

Cate Blanchett je jako vždy skvělá, ale jinak mi to přijde jako nejslabší Tykwerův film.

Chicago (2002)

Nudil jsem se u Moulin rouge a nudil jsem se i teď. Aspoň vím, že nejsem tím správným muzikálovým divákem.

Co? (1972)

Polanski prostě není Fellini.

Identita (2003)

Ve svém žánru lehce nadprůměrný film, který by díky pěkně ponuré atmosféře fungoval i bez té převymyšlené psychiatrické linie jako roztomilá "obyčejná vyvražďovačka". Tři a půl hvězdičky.

Slzy slunce (2003)

Opravdu nepovedená a nevěrohodná kombinace naturalistických scén zabíjení a hopsání "pohádkové" dvojky Willis-Belucci. Navíc ta propaganda ! Na rozdíl od starších válečných filmů tady už například mužstvo vůbec nereptá a nemá žádné problémy, všichni jenom příkladně přikyvují, protože ví, že George (pardon, Bruce) je neomylný (a neprůstřelný) a má vždycky pravdu s velkým P.

Podzemka (1985)

Ideální kousek pro sběratele "raných věcí velkých mistrů"... Není to tak špatné, že by se na to nedalo dívat, ale oproti pozdějším Bessonovým filmům je to bída. Nejzajímavější mi na tom přišlo, že všechny vedlejší postavy jsou zahrané daleko líp než toporná hlavní dvojka Lambert-Adjani.

Johnny English (2003)

Byla by z toho docela slušná Beanovská půlhodinka, ovšem na celovečerní film je humor tak ředěný, že je to místy dost velká nuda.