Labyrint (2015) (seriál)

Na českou produkci poslední doby docela kvalitní seriál. Prostředí vybrané vhodně, poměrně slušný scénář. Velká škoda posledního dílu, přišel mi neuvěřitelně zrychlený a příběh, který by se dal rozvinou na další 2 díly, smrsknul na jeden, proto 4*

Born to Race: Fast Track (2014)

Jednoduchá, předvídatelná oddychovka, oproti rádoby "fast end fjůrijs" závodění je to aspoň vcelku reálný s reálnějšíma autama. Žádné mistrovské dílo, ale jako video film dobrý. 3/5

Need for Speed (2014)

Po opadnutí prvotního těšení se na filmovou verzi mé oblíbené hry z mládí, jsem musel bohužel uznat, že tady tvůrci zašli už trochu daleko. Auta jsou použitý super, lokace taky.... srdce pařanovo jenom zaplesá, ale jinak mě to příjde jako divná směs G.I. Joe a rychle a zběsile 4 a dál.... *** bohužel...

Dělníci smrti (2015) (pořad)

Hodnoceny 4 epizody, opravdu to není "dokument" pro každého, ale určitě se vyplatí to vidět. ****

Rivalové (2013)

Naprosto výborný film a to jak pro lidi, kteří se o svět F1 až tolik nezajímají, tak i pro lidi, kteří jim žijí. Příběh je přesný, někdy bohužel stručný (to je ovšem dáno dobou, ve které se děj odehrává - cca 6 let), ale zato dobře zpracovaný, vyprávějící vše tak, aby byli divákovi jasné všechny spojitosti. Výprava naprosto dokonalá - vozy, rekvizity, prostě vše, jak to bylo v roce 1976. Scény z trati jsou výborně sestříhané, proložené záběry "onboard" a "first-person". Jediné čeho lituji, že jsem tuto atmosferu nezažil. 96%

S.W.A.T.: Pod palbou (2011)

Jedná se o klasické béčko, nicméně za shlídnutí stojí. Ideálně zapadá do kategorie filmů na jedno shlédnutí během nudné neděle. Idea zásahových týmů je dobrý námět pro film, bohužel ne vždycky je dovedena dobře do konce, což je bohužel tento případ. Některé sceny jsou vyloženě "jenom aby se něco dělo". Vzhledem k rozpočtu se ovšem jedná o ucházející kus. 5,5/10

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Po prvním díle tohoto seriálu jsem zůstal v křesle sedět o něco déle, a to i po vypnutí TV. Přemýšlel jsem, a to nad tím, jak neuvěřitelně krutá druhá světová válka byla. Samozřejmě člověk o jejím průběhu mnoho slyšel, přečetl, nebo i viděl, ale tento seriál ji ukazuje v té nejsyrovější podobě. Herci se naprosto výborně hodí ke svým rolím, hudba je vhodně vsazena tak, že podtrhuje děj, ale přitom neruší. Děj je kapitola sama o sobě. Autoři samozřejmě čerpají ze skutečných událostí, ale celý děj je koncipován tak, že diváka vtáhne do situace, ať už je to výcvik, boj v zákopech, záchrana raněného, nebo neuvěřitelná zima a nedostatek zásob. Rekvizity, lokace vše bylo vybráno s maximální přesností tak, jak tomu bylo v létech 1939 – 1945. Dle mého názoru jedno z nejlepších děl s válečnou tématikou a tudíž jej doporučuji všem, kdo má rád kvalitní válečné filmy. 98%

Skála (1996)

Tento akční film je, dle mého názoru, velmi dobrou ukázkou jak se dělá kvalitní podívaná. Děj vyprávějící o vzbouřencích v americké armádě je vcelku ohranou záležitostí, nicméně zde je doveden do stádia, kde baví a diváka chytne, vše samozřejmě podtrhuje herecké obsazení s naprosto výborným Seanem Connerym nebo Nicolasem Cagem. Zpočátku chladnější povídání „kolem něčeho, ale vlastně ničeho“ je ovšem poměrně rychle vystřídáno svižnou a ostrou akcí v hlubokých a temných sklepeních nejznámějšího amerického vězení – San Franciského Alkatrazu. Dílo je navíc skvěle podtrženo hudbou, na které se mimo jiných podílel i velikán filmových melodií Hans Zimmer. Skála je film o starém agentovi, který se pouští do své poslední a možná i nějtěžší akce. Celý film jsem si náramě užil, i přes, jak jsem již zmínil, chladnější úvod. Film bych jednoznačně doporučil všem, kteří mají rádi akční filmy s promyšleným dějem (a ne pouze bezmyšlenkovitým střílením). 90%

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Český seriál, jehož děj se odehrává za dob první republiky na území Brna a okolí. Hlavními postavami jsou četníci z brněnské pátračky, kteří řeší případy na dnešní dobu až úsměvné (krádež makovic apod.), ale také velmi závažné zločiny, na tehdejší dobu i velmi neobvyklé (vraždy, znásilnění, loupeže). Do rolí jsou obsazeni známí čeští a slovenští herci. Většina z nich ke svým rolím sedí, někteří ovšem nikoli (dle mého názoru) – ne že by byli jejich herecké výkony špatné, ale spíš jsou jejich obličeje známé z jiných seriálů a TV pořadů, tudíž si je běžný divák někdy představuje jako někoho úplně jiného než v seriálu jsou. Prostředí i výprava jsou na výborné úrovni a celkově velmi dobře sladěné. Hudba je dobová, výborně sedí a nekazí děj, ani aktuální situaci. Na české seriály si nepotrpím a ani je nesleduji, Četnické humoresky jsou ovšem vyjímka, která mě velmi bavila a rád jsem se díval i na další díly. Seriál nabral ke konci mírně klesající úroveň, kdy se děj zbytečně moc zamotával a komplikoval. Každopádně se na něj opět rád podívám a doporučuji ho pro jeho historický nádech a zpracování. 82%