Pustina (2016) (seriál)

Temnější než Temný případ, zapeklité jako Most, v porovnání s ostatními českými kriminálkami neporovnatelné. Pustina se moc hodnotit nedá, Pustina se musí vidět.

Zápisník jedné lásky (2004)

Přeslazená limonáda se spoustou klišé, ale vzhledem k ústřední dvojici (mně se hlavně líbil Gosling) a kameře, příjemná na koukání. Druhá část byla zajímavější, téma s Alzheimerem bylo možná silnější než téma ze 40. let. Konci by prospělo výrazné zkrácení, to citové ždímání už bylo na samý hraně.

Věčně mladá (2015)

Romantika, která neurazila, chvílemi dojímala a hlavně se u ní pobavila celá rodina. Snad jen ten voiceover nemusel tolik vysvětlovat - to co se stalo na konci bych pochopil i bez něj.

Sangaïlé (2015)

Příjemná letní nálada na severu Evropy doplněná pohodovou muzikou. Taky dobře natočený vývoj lesbického vztahu a vztah samotný mezi hlavní hrdinkou a extravagantní Auste. Ale jinak nic objevného.

Láska je láska (2012)

Nezměrná nuda a údiv nad skoro všemi hereckými výkony i těch, od kterých bych to nečekal. Rozhodně ne komedie, spíš parodie na sebe sama a rozhodně ne romantický film.

Moto cestou necestou (2011) (seriál)

Tady si začne člověk vážit pro mě už trochu okoukaných trabantích dobrodružství. Těm se něco posere a vždycky si poradí. Tady se jim posere motorka, tak čekají v servisu BMW třeba měsíc protože sami to nes´jsou schopný opravit. Cestopisná hodnota taky docela bídná.

Noční můra (2015)

Epileptické záběry z diskoték, meganesympatická hlavní hrdinka, nezáživný děj.

Stalingrad (2014) (seriál)

To, jak skloubili Francouzi historická fakta s moderním přístupem k výrobě dokumentu bylo opravdu výborné. O Stalingardu toho vím dost, ale tady jsem se zase dověděl o kousek víc.

Samuraj (1967)

Tady mě bohužel Delon ani celý film nechytil. A to, jak vyslýchala policie jednotlivé svědky mi přišlo jako naprosto absurdní i s přihlédnutím k tomu, že se to odehrávalo v 60. letech.

Bez varování (2016)

Film má zajímavou zápletku. Bohužel trvá skoro 2 hodiny a režisér se vyžívá v dlouhých nicneříkajících záběrech a člověk tak hodně času prozívá. Nicméně film má cenu dokoukat - závěrečná 15 minutovka kvalitu hodně zvedá a tak ty 2 hodiny nejsou úplně promarněný čas.