Konflikt (2016)

Ne armáda, ne policie, ne prezidenti, ne USA - sami lidi jsou si nepřítelem největším. Syrové, drsné, kruté a bohužel i pravdivé. A je je jedno, že se to stalo v Egyptě. Tady by se to klidně mohlo stát taky, jen náboženství by nahradilo něco jinýho. Třeba Sparta - Baník.

Otče, zemři (2016)

Začátek vypadá dobře - šílený otec a kluk, který se rozhodne pomstít smrt svého bratra. Je to stylově surové, ale ne moc, hlavní hrdina docela sympaťák. Od půlky ale nastává zvrat - surovosti a krve přibývá, ale strašně zbytečně a scénář si neví rady - tak se z toho stane takový mix variace na Terminátora a parodií Tarantinovských filmů. Bohužel ani jedno není udělané dobře.

Tajemné okno (2004)

Lehce nadprůměrné dílko, které si u mně zvedlo hodnocení hlavně závěrem, který rozhodně nebyl americký a nesnažil se za každou cenu uchránit "ty dobré". Kingova knížka mě bavila míň.

Klaun navždy (2015)

Bylo to dostatečně nekorektní, dostatečně sprostý a místama dost vtipný, že jsem byl schopen tolerovat slabší scénář a z toho vyplývající hluchá místa v některých částech filmu.

Okupace (2015) (seriál)

Se divím, že Rusáci po odvysílání tohohle seriálu skutečně to Norsko neobsadili....To chce odvahu takhle se trefovat do ruského medvěda. Mrazivá vize budoucnosti o tom, k čemu nám je Evropská unie a jak velké státy zvysoka kašlou na malé. Těším se na druhou řadu a na to, jak Norové nakopou Rusům prdel - ale nevím, jestli to už potom nebude sci-fi.

Páteční večer (2002)

Abych mohl tenhle film plně docenit, musel bych nutně potřebovat prožít něco tuze romantického nebo něco tuze romantického zrovna prožívat. Protože ani jedna z možností pro mě teď neplatí, docela jsem se u toho romantického bloudění noční Paříží nudil. Ale hlavní dvojka mi sympatická byla - to jo.

Sunset Boulevard (1950)

Jsem rád, že jsem si mohl na stará kolena doplnit mezery ve filmovém vzdělání. Poslední dobou se mi jednou za čas povede na nějaký takový film narazit a je dobře, že se takové filmy ještě promítají, protože to je opravdové filmařské řemeslo.

Světlo mezi oceány (2016)

Zase jednou opravdu drsnej doják, u kterýho jsem se ale necítil, že musím bejt dojatej za každou cenu. Prostě to přišlo a nedalo se tomu ubránit. Ústřední dvojice výborná, Rachel Weisz neměla moc co hrát, ale téma svědomí, rodičovské lásky a práva na svobodu rozhodování bylo tak silné, že to tak nevadilo. K tomu výborná výprava, kamera a hudba a je z toho romantický film, který jsem sice shlédl náhodou, ale rozhodně toho nelituju.

Dívka ve vlaku (2016)

Hrálo si to na něco, co to nebylo. Mělo to asi být mysteriózní a napínavé, ale ani jedno z toho se nekonalo. Akorát mě napínali a kde nic tu nic. Herci taky dost průměrní, hlavně Emily Blunt se na takovouto roli moc nehodila. Tři hvězdičky jenom proto, že mám dobrou náladu.

Pád (2013) (seriál)

Voňavá Stella. Nejmíň sympatickej vyšetřovatel za posledních několik let. Přijíždí z velkého města do Belfastu, bydlí v Hiltonu, vozej jí Mercedesem, má spostu drahejch hader a chlapský kolegy využívá k píchání. Ženský kolegyně zase k úklidu hotelovýho pokoje a uklízení po tom píchání. Mezitím vede dlouhé psychologické řeči, tváří se, že každýmu rozumí. S dopadáváním vraha je to ale o kousek horší. Pořád je o kus pozadu a kdyby jim k dopadení vydatně nepomáhal samotný vrah, tak nevím, co by dělala. nebýt výborného J. Dornana, asi bych ty 3 řady nedal. Mimochodem - 2. řada jako spojovačka mezi 1. a 3. řadou byla úplně zbytečná. Ale atmosféru to mělo docela dobrou.