Příběh kmotra (2013)

Někdy může mít člověk pocit, že když o něčem poměrně ví (např. z knih a novin) a je to příběh vytržený z reality a poměrně blízkého okolí, že je to neuvěřitelné . Může se utápět v detailech a srovnáváním toho co vidí, a jak si doposud myslel, že to mohlo být. V tomto filmu k tomu může vést i záměna jmen, někdy na hony vzdálených reálným jménům, někdy naopak symbolicky blízkým. Mě se to naštěstí nestalo a tento film hodnotím velice kladně. Zpracováním mě oslovil třeba mnohem více než Kájínek a než leckteré obdobně hodnocené krimi drama ze světové tvorby.

Návrat pana Ripleyho (2005)

Tomuto filmu vůbec nevěřím, zklamali i nepřesvědčiví a trapní herci.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Je to perfektní, vtipné, trhlé, má to příběh dobře rozkouskovaný do jednotlivých dílů a herci výborně a věrohodně podtrhli tento seriál.

Tak neváhej a toč! (1995) (pořad)

Tehdy hodně dobrý, z dnešního pohledu slabší, takže 3 hvězdičky.

Proroctví (2009)

Ze začátku slibné, teda jen pokud šlo o scénář. Ale i to brzy vzalo za své a vyšla z toho docela slátanina. A že by film působil věrohodně, to už vůbec ne. Nejlépe to vystihuje závěr, kdy se země nesnesitelně oteplila, ale neviděl jsem nikoho v kraťasech, lidé často měli dlouhé rukávy a někdy i více vrstev oblečení a samozřejmě nikde žádný pot. Na zhlédnutí to určitě je, ale žádný silný zážitek.

Requiem za sen (2000)

Nemá to skoro příběh, ten by se dal shrnout do několika málo minut. Umělecky je to zajímavé, ale celkem o ničem, což jednotlivé skeče jenom dokazují. S realitou to nemá nic společného a to přidané drama na mě vůbec nepůsobí. Jen uměle vykonstruované příběhy, ústící v jeden velký závěr, velký film nedělají.

Špína Londýna (2002)

Ten film pro mě nemá zásadní nedostatky a příběh je určitě zajímavej, ale způsob zpracování u mě emoce neprobudil.

Osudová sázka (1998)

je to specifickej film, dost ujetej a už od začátku mě to zase tak moc nesedlo. Jenže těch posledních 30, 40 minut mě to začalo oslovovat. Žádnej velkej odvaz, ale život těch dvou už dával nějakej smysl.Ty dva strádající a poblouznění lidi vzbuzovali i jistý sympatie. Konec bych zhodnotil jako velkou citovku z hlediska tvorby. Jen byl možná od tvůrce risk, vybalit to až v pokročilý fázi filmu, zřejmě ne každý se po začátku odhodlá dokoukat do konce.

Crash (2004)

Je to dobře koukatelný film, odehrává se zde více příběhů a potud je to v pořádku. Nižší hodnocení pro mě plyne z toho, že příběhy, osudy lidí jsou zde příliš vykonstruovaně poskládány v jeden celek. Jejich aktéři jsou až neuvěřitelně nějak pospojováni, odehrává se zde mnoho dramatických nebo konfliktních událostí, a to vše ve velice krátkém časovém úseku. Na mě to pak působí jako projekt, který chce příliš vemlouvavě poukázat na mnoho sociálních problematik, napjatost lidských vztahů, nebo třeba i tenkou hranici v osudech jednotlivců.