Alma (2022) (seriál)

Som rád že som sa odhodlal pozerať seriál, ktorý má pod 60 percent. Osobne mu nemám čo vytknúť a podľa mňa to bolo perfektné. Bolo to napínavé, mysteriózne, mind blowing a emotívne, v podstate všetky moje najobľúbenejšie kategórie. Asi top bol výkon herečky, ktorá hrala hlavnú postavu, jej postava sa veľmi menila a vždy to zahrala perfektne. Čiže kto váha to pozrieť kvôli zlému hodnoteniu a náhodou nájde môj komentár tak určite odporúčam ak máte radi záhadné mind blowing veci :)

Cesta do fantazie (2001)

Najlepší popis tohto filmu je už len samotný názov - Cesta do fantázie. Tento film je jedna nádherná cesta do fantázie, každý moment tejto rozprávky je čarovný a úžasne to dopĺňa nádherný soundtrack. Zážitok vidieť.

Cestou necestou (2015) (pořad)

Na túto reláciu sa teším každý týždeň. Je to veľmi jedinečný formát, keďže sa z pohľadu našinca dozvieme o živote, kultúre a hlavne gastronómii pre nás exotických krajín. Svojho formátu je to jedinečná relácia a veľmi dobre natočená, tých 30 minút je presne tak akurát, že drží náš záujem po celý čas ale zároveň je to dostatočne dlhý čas aby nám bolo odprezentované všetko najzaujímavejšie.

Dark (2017) (seriál)

Majstrovské dielo, klobúk dole pred scenáristami.

Troja (2004)

Tróju ako takú zbožňujem, prečítal som množstvo kníh o Trójskej vojne a preto som mal veľké očakávania aj od filmu. Viac by ma potešilo keby sa spracovala knižná predloha od Davida Gemmella ale myslím si že aj toto spracovanie je veľmi dôstojné a výborne zahrané, nemám čo vytknúť.

Warcraft: První střet (2016)

Mal som obrovské obavy z tohto filmu, no bol som veľmi milo prekvapený. Pre mňa ako veľkého fanúšika to bol splnený sen, počas celého filmu som mal zimomriavky a slzy na kraji. Krásne, monumentálne, dojemné, epické.

Co jsme komu udělali? (2014)

Dlho som sa rozhodoval aké hodnotenie dať tomuto filmu. Keď si predstavím filmy, ktorým som dal plné hodnotenie, tak mi v tomto niečo chýbalo, nejaký dramatický prvok a napätie. No uvedomil som si, že tento film nie je ničím iným len čistou komédiou, kde nič navyše nie je potrebné. V rámci komédie boli naplnené všetky elementy na jednotku. Nezvyknem sa smiať v kine no pri tomto filme som si nedokázal pomôcť, v dnešnej dobe je ťažko nájsť skutočné zábavnú a inteligentnú komédiu, ktorá nie je plná hluchých momentov a trápnych vtipov. Čo sme komu urobili netrpí ani jedným z týchto deficitov. Taktiež tematicky sa mi film veľmi páčil. Dávam teda slabších 5, tu poslednú hviezdičku možno práve za jedinečnosť a vymanenie zo stereotypu dnešných komédií.

Agatha Christie's Poirot - Třetí dívka (2008) (epizoda)

Výborný diel, mrazivá atmosféra, fantastická zápletka, veľké napätie, nečakané rozuzlenie. Typická ukážka geniality Agathy Christie, navyše výborne sfilmovaná s nenahraditeľným Davidom Suchetom.