Vřískot 4 (2011)

Tak nereálny a trápny motív vraždenia som v horore ešte nevidel. Ale do rozuzlenia je Vreskot 4 pútavý a napínavý, tvorcom sa podarilo nadviazať na predošlé časti bez toho aby sa len zbytočne opakovali, no bohužiaľ pri rozuzlení som len krútil hlavou a mal silnú chuť dať ešte nižšie hodnotenie. 5/10

Ruby Sparks (2012)

Ruby Sparks spĺňa všetky predpoklady výbornej romantickej komédie. Navyše sa mi veľmi páči originálny námet. Nevidím dôvod nedať plné hodnotenie. Svojho žánru naozaj bezchybné dielo, ktorému skoro niet čo vytknúť. Dokonca aj fantasy element pôsobí úplne nenútene. Akurát ako hovorí J*A*S*M, ešte pôsobivejšie a silnejšie by film vyznel keby skončil o 10 minút skôr, no som spokojný aj s takýmto koncom.

Světová válka Z (2013)

Svetová vojna Z má skutočne prázdny dej, so zápletkou, ktorú by rozlúštila aj mestská polícia v Dunajskej Strede. Napätie vo filme ale nechýba, no je ho tam možno až príliš. Už prvých 10 minút je plných akcie a obrovského napätí, ktoré však stráca možnosť gradovať. Navyše veľmi rýchlo zistíme, že všetky postavy, ktoré si hlavný hrdina obľúbi, sa stanú neohroziteľnými a po 20 minútach nám nezostáva nič, len sledovať jednú akčnú scénu za druhou s už jasným koncom. Film je však natočený výborne a Brad Pitt je skvelý ako vždy, najmä vďaka nemu 6,5/10.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Celkom dobrý film ale naozaj nič extra. Bojím sa, že keby tam nehral Bruce Willis, tak by to dopadlo podstatne horšie. Len sa mi potvrdilo, že sú herci, ktorí naozaj dokážu vytiahnuť takmer akýkoľvek film na celkom slušnú úroveň. Tým však nechcem zhadzovať Looper, námet je skutočne zaujímavý.

Jako opice (2011)

Nuda. Takmer som to nedokázal dopozerať. Celý príbeh bol nudný a nevyvíjal sa, na konci sme boli presne tam kde na začiatku a to je nikde. Lisa Aschan si zaslúži obdiv za pustenie sa do kontroverznejších tém, no myslím si, že výsledok mohol byť ďaleko lepší.

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (2006) (seriál)

Ako fanúšik Stephena Kinga, som nadšený, že som objavil tento seriál. Vysoko prekonal moje očakávania, ktoré po prečítaní niektorých komentárov neboli veľmi vysoké. S radosťou môžem skonštatovať, že každý príbeh sa mi páčil a ťažko by som si vedel zvoliť najlepší. Ako je už u Kinga bežné, tak každý príbeh bol originálny a mal veľa do seba.

Zamilovaní (2011)

Jedinečný a originálny romantický film, ktorý sa podstatne líši od typických romantických komédií pôvodom z USA. Príbeh zachytený v tomto snímku je reálny, zo života, nič neprikrášľuje, no zároveň je stále romantický a zachytáva silné emócie. Veľkú zásluhu na kvalite tohto filmu majú aj herci, ktorým som veril úplne všetko a hlavne výborne dokázali interpretovať zmeny a vývoj situácie/vzťahu. Aj napriek tomu, že som sa miestami nudil tak dávam 4.

Hallam Foe (2007)

Výborné herecké výkony, skvelá hudba, no na druhej strane pomerne slabý scenár a film zaostáva aj po režijnej stránke. Akurát záver je celkom podarený, vďaka nemu možno tento film hodnotiť ako nadpriemerný. Stotožňujem sa s percentami, ktoré film momentálne má. 7,3/10

Les Anges exterminateurs (2006)

Nadpriemerná dráma s výborne zakomponovaným fantasy motívom. Počas celého filmu som bol v napätí a od úvodnej scény som cítil silný nepokoj, tušenie, že veci sa nevyvíjajú dobre. Tento pocit gradoval až do finále, ktoré bolo obstojné. 7/10

Cashback (2004)

Perfektné! + skvelý výber hudby.