Občanský průkaz (2010)

Videl som už množstvo filmov z tohto obdobia. Všetky sa snažili ironicky/poeticky/humorne zachytiť toto obdobie, naopak Občiansky preukaz sa na nič nehrá a svojou autentickosťou sa stáva jedinečným. Film ešte k tomu zdobí výborný scenár a nemenej dobré herecké výkony.

Bezva vejška (2006)

Výborná americká komédia, ktorá oproti veľkej väčšine komédii podobného typu nie je plná oplzlostí a trápneho prehnaného humoru. Síce príbeh nie je úplne reálny ale na kvalite a zážitku z filmu to neuberá. Je to komédia oplývajúca veľkým počtom humorných scén a situácii. Čo robí Bezva vejšku výnimočnou sú silné scény ktoré neraz prinesú divákom zimomriavky, čo je podla mňa v komédii veľké umenie.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

V prvej polke je film veľmi vtipnou komédiou a v druhej sa mení na nádherné dojemné dielo s hlbokou myšlienkou, ktorá núti každého jedného z nás zamyslieť sa.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Kultová, nadčasová klasika! Len ťažko si viem predstaviť, že nejaký film urobí väčšiu dieru do sveta kinematografie. Epický filmový skvost o ktorom sa dá hovoriť len v superlatívoch.

The Shrine (2010)

Maximálne priemerný horor. Neľutujem, že som ho videl ale na druhej strane by mi ani nevadilo keby som ho nevidel. Slabšiu prvú polovicu vyrovnáva silnejšia druhá. Jediná vec ktorá naozaj stojí zato je úplné finále, inak je dej dosť priamočiary bez nejakej myšlienky alebo zápletky. Navyše je to ďalší z filmov ktoré dokazujú, že Američania nemajú absolútne žiadny prehlad o živote a životnej úrovni v strednej Európe.

August Underground's Mordum (2003)

Takmer nepozeratelný humus ktorý nemá s umením nič spoločné. Ale dokáže pobúriť a zhnusiť, čo asi aj bolo zámerom tvorcov, takže svoj účel spĺňa.

Kouzlo Grace (2005)

Je veľká škoda, že takýto kvalitný film so skvelou hudbou a ešte lepším hereckým obsadením je taký neznámy. Postavy v Nearing Grace sú jedinečné a každá nám má čo povedať. Ani chvíľu som sa pri tom nenudil a tento film vo mne niečo zanechal, čo svedčí o jeho čaru. Naozaj nemám čo vytknúť. Je dobré vedieť, že z takého nízkeho rozpočtu sa dá vykúzliť niečo také krásne.

Paranormal Activity 2 (2010)

Nič nové oproti jednotke, akurát podstatne nudnejšie a zdĺhavé. Priznám sa, že pri tomto filme sa mi podarilo zaspať. Ak máte problémy s nespavosťou, nemusíte vyhľadávať odbornú pomoc, pustite si Paranormal Activity 2.

Uvnitř (2007)

Inside svojou brutalitou a vizuálnou reálnosťou pri niektorých scénach môže nútiť odvrátiť zrak aj tých otrlejších. V prvej polovici je film plný napätia no potom sa zmení už len na brutálny masaker, kde ostatné veci idú bokom. Napriek tomu je to podarený kúsok. 7/10