Milionový závod (2001)

Nejedná se určitě o nikterak náročný film, ale jako komedie opravdu funguje. Milionový závod jsem za dobu od jeho natočení viděl již párkrát a vždy se znovu dobře pobavím. Pro mě se jedná o nadstandardní komedii a slušnou oddechovou zábavu. V rámci žánru se nebojí film ohodnotit 4 hvězdičkami.

Kšeft za všechny prachy (1988)

Je vidět, že se jedná o snímek z doby, kdy se ještě filmy nesnažily diváka udusit dějem a akcí. Možná už i mě dnešní kinematografie příliš ovlivnila, ale uvítal bych přece jenom trochu svižnější tempo a bohatší děj. Musí ovšem uznat, že jde bezesporu o nápaditý scénář (resp. originální přístup k poměrně tuctovému tématu). Film má i pár opravdu dobrých vtípků a situací, na druhou stranu většinou mohly být více dotažené a film jich měl být plný. Od komedie, která nepřekypuje dějem, bych čekal přeci jen více humoru. Potenciál námětu nebyl plně využit a výsledek je spíš průměrný snímek (50-60%).

Proboha! (2008)

Trochu příliš populistické a zjednodušené. Obvykle obě strany prosazují bezhlavě svůj argument, aniž by zvážili slova druhého (ačkoliv to skutečně někdy zvažovat ani nemělo smysl). Na druhou stranu se v "dokumentu" člověk i něco dozví. Poměrně jsem se pobavil u některých fanatiků, jako byl např. Jesus Miranda. A dověděl jsem se i spoustu zajímavých názorů, nad kterými se má smysl zamyslet (a to i jako agnostik). BOHU-žel místy trochu laciné. 60-70%

Pomáhat a chránit (2011)

Zda je tak "ku*evsky blbej a nebo ku*evsky chytrej" jsem si říkal od začátku do konce filmu - Gleeson byl více než přesvědčivý. Netradiční snímek se spoustou perfektních hlášek. Místy mi ten černý humor (nejen o černých) přišel, že je už na hraně – ale k tomuto filmu to neodělitelně patří. Zdá se, že bratři McDonaghovi (Martin McDonagh - V Bruggách) mají svůj osobitý styl a daří se jim jej skvěle naservírovat. The Guard mě mile překvapil.

Samantha Darko (2009)

Donnie Darko patří mezi mé nejoblíbenější filmy, ale tato volně navazující dvojka je bohužel jen prvoplánovou slátaninou, kterou uvařili z hlavních principů, které se v původním Donnie Darkovi vyskytly. To skutečně nestačilo, chybělo mi pořádné napětí, vtažení do děje a nějaký vlastní nápad.. Navíc není možné ubránit se srovnání se skvělém výkonem Gyllenhaala s jeho nezapomenutelným vyšinutým pohledem. A i když se pokusím alespoň trochu odklonit od srovnání s Donniem (který holt už natočen byl), tak dávám 50%.

Londýnský gangster (2010)

Slušná gangsterka, která bohužel nepřišla s ničím převratně novým a držela se vyjetých (ale osvědčených) kolejí tohoto žánru. Nic světoborného, ale neurazí a je slušnou podívanou s dobrým obsazením. 70%

Hačikó - příběh psa (2009)

Na mě film působil především jako laciný doják, a to mám negativně laděné filmy poměrně v oblibě... ale v tomto případě jsem měl pocit, že si řekli, natočíme (komerční) film o tom, co mají lidi rádi: zvířátka (a co teprve pejsci) + příběh založený na skutečné události + příběh, co prostě nemůže nedojmout. A tak se rozhodli přetočit Hachikô v americkém stylu (originál jsem dosud nedokoukal právě kvůli tomuto remaku). On samotný příběh, má velmi dobrý potenciál na nějaký krátkometrážní snímek, ale nikoliv na hollywoodský "celovečerák" (případně to chtělo něco přidat).

Poldové (2010)

Režijní počiny Smithe mám rád. Také obdivuji, jak Willis dokáže pozvednout i skutečně béčkový akční scénář. Ale toto setkání Smithe a Willise se úplně nevydařilo - nebylo to bohužel tak úplně ani jedno ani druhé (asi bude něco pravdy na tom, když Smith prohlásil ve své one man show, že Willis nakonec režíruje vás). Výsledkem je bohužel průměrný film.

Pokrevní bratři 2 (2009)

Agentka nebyla špatná, ale Dafeo (z jedničky) se nahrazuje těžko. První čast filmu se zdála, že agentka má být věrnou kopií pouze v ženském provedení. Také se na počátku zdálo, že film bude do značné míry jen prvoplánově opakovat vtípky a zápletky z jedničky (hloupý policista se zcestnými teoriemi, třetí parťák bratrů apod.). Už jsem jen čekal, že se někde objeví kočka, kterou jejich nový parťák omylem rozstřelí... ale... později si film přece jenom našel svou vlastní cestu a docela pěkně se i rozjel. Musím přiznat, že jsem se ve výsledku příjemně pobavil, i když občas to sklouzlo k trochu jednodušší (snad až prvoplánové) zábavě. 60%

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Nenáročný film, co neurazí - parodie na agenta 007, která má poměrně úroveň (oproti takovému Agentu WC 40 se nejedná jen o nakupení laciných vtipů a také děj je značně propracovanější a kupodivu i napínavý až bondovský). 70%, ale za hlášku o Chucku Norrisovi s flusbrokem mi to nedá, abych nezaokrouhlil na 4 hvězdičky :-)

Časové pásmo bylo změněno