Barva kouzel (2008) (TV film)

Ano, s knížkou se to nedá srovnávat, spousta věcí je z časových důvodů vynechaná, a i když to zamrzí tak to chápu. Celkově je na filmu vidět, že rozpočet nebyl až tak velký, ale já osobně z něj kouzlo Zeměplochy cítím a to je to hlavní. o zásadní z knih navíc zachováno bylo. Není to sice úplně nejdůstojnější adaptace, ale není to ani poskvrnění předlohy. 70%

Batman (2022)

Nový film s Batmanem je až překvapivě skvělý. Celý film je velmi temný a syrový, místy skoro až depresivní, a to k Batmanovi patří. Kromě atmosféry je to i díky velmi dobrým hereckým výkonům, a to jak Pattinsona, ve chvíli, kdy hraje Batmana, tak záporáků (Farrell, Dano, Turturo) i Batmanových "pomocníků" (Kravitz, Wright). Jediná postava, jejíž ztvárnění se mi moc nelíbilo, byl Bruce Wayne, který mi přišel poměrně plochý a nezajímavý. Těžko ale říct, jestli to byla spíš vina jeho hereckého představitele, nebo scénáře. Kvalitu filmu navíc podtrhuje i výborný soundtrack. K dokonalosti filmu přece jen něco chybí, ale těžko se určuje co, protože jednotlivosti fungují dobře. Nejvíc tak asi nový Batman doplácí na to, že přišel až po Nolanově trilogii, a na to, že Reeves vzal hlavně věci co fungovaly už jinde (hodně je vidět vliv Davida Finchera) a udělal z nich film s Batmanem, jakkoliv výborný. Pokud ale přijde pokračování ve stejném stylu, rozhodně se zlobit nebudu, naopak. 85%

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Napodruhý a v prodloužený verzi je to už výrazně lepší. Ty největší problémy nepřekvapivě zůstávají - ani další půlhodina nestačila na to abysme se dozvěděli proč vlastně Luthor po Supermanovi a Batmanovi jde (Nehledě na šílený přehrávání mýho jinak oblíbenýho Jesseho Eisenberga); samozřejmě je zde bohužel pořád známý problém jménem Marta ale když víte že vás to čeká tak se to pak i dá přežít; a pořád se nějak nemůžu smířit s tím že Batman zabíjí. A tak jak jsem v kině před půl rokem trpěl a chvílema se i nudil, tak teď jsem si to ty tři hodiny prostě fakt užíval a nenudil se ani na chvíli. A rozhodně sem si to užil víc než celý poslední dva Kapitány dohromady. Takže s vědomim že asi nejsem objektivní ale o prsa korejské plavkyně se to na ty čtyři hvězdičky vyšplhalo. 70%

Blade Runner 2049 (2017)

Villeneuve to díkybohu dokázal. Nový Blade Runner sice nedosahuje geniality toho původního, ale nemá k ní úplně daleko a je to důstojné a ne zbytečné pokračování. Dočkali jsme se kousku s naprosto bezkonkurenční audiovizuální stránkou, vynikající režií a velmi dobrými hereckými výkony (vede samozřejmě Ford, i když tam Deckard vůbec být nemusel). Geniální je i způsob vyprávění příběhu, který je ale jedinou trochu slabší stránkou. Samotná premisa příběhu sice poměrně Dickovská je, ale v rámci žánru nijak zvlášť neobvyklá není. I proto zatím s případnou pátou hvězdičkou počkám, dokud to neuvidím alespoň ještě jednou. 85%

Captain America: Občanská válka (2016)

Tvroba bratří Russoových mě brutálně nudí. Navíc k tomu, čím víc je marvelovek tím víc mě nebaví, nehledě na režiséry. Řemeslně je to všechno naprosto pořádku, dokonce i scénář (hlavní to úraz BvS nebo nových X-Menů). Přesto to byly dvě naprosto protrpený hodiny. A za nejhorší část považuju naprosto otřesně otravnýho a celkově nesnesitelnýho Spider-Mana. Chraňte mě bozi abych se díval na jeho sólovku. 60%

Čepel smrti (2009) odpad!

Vydržel sem to dokud nezabili Bobo, pak to vzdal a pro jistotu si vypláchl oči savem.

Černé Vánoce (1974)

Klasická vyvražďovačka, která nenadchne ale ani neurazí. Černé vánoce jsou přesně to co od tohoto žánru očekávám. Stojí i za víceré zhlédnutí a srdce milovníka hororu určitě potěší. 65%

Dagon (2001) odpad!

Děs a hrůza, ale ne v tom správném smyslu. Všechno je špatně a vzniká z toho odpad nehodný Lovecraftova odkazu.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Sadie Dunhillová hned v první epizodě prohlásí, že knihy jsou vždycky lepší než filmová adaptace. No, tak tentokrát je to pravda, jen ta adaptace je seriálová. Po třech dílech jsem to musel vzdát. Samo o sobě není 11/22/63 vůbec špatné, ale jako adaptace Kingovy vynikající předlohy to naprosto selhalo a hned po dočtení knihy se na tenhle seriál nejsem schopen dívat. Tak snad až zapomenu podrobnosti knižního děje, tak mu dám druhou šanci.

Dcera čarodějky (2015)

Drsná severská pohádka. Jako taková celkem funguje, ale nic víc. Navíc konec mi přišel dost nesmyslný. 60%