Prezident Blaník (2018)

Hodinu a půl dlouhý díl Kanceláře Blaník se všemi klady i zápory, které k tomu patří. 80% "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí vy čů*áci"

Sicario 2: Soldado (2018)

Průměrně natočený průměrný příběh. Sheridanův um však aspoň v pár scénách vykoukne (němý farmář, scéna v autobusu). Navíc Brolin s Del Torem jsou ve svých rolích výborní a celé dvě hodiny jsem se ani chvíli nenudil. Přesto ale nemůžu s čistým svědomím dát víc než 65%

Solo: Star Wars Story (2018)

Tak nakonec proč ne. Solo je ten typ filmu, který kdyby nevznikl, tak o nic zásadního nepřijdeme, ale když už tady je, tak aspoň máme sympatickou oddechovku o našem oblíbeném "antihrdinovi". Herecky jde o standartně očekáváný lehký nadprůměr (dokonce i Ehrenheich to celkem zvládl, i když o jeho výběru mám stále lehké pochybnosti). Co je ovšem na filmu bezpečně nejlepší, je scénář, což není divu, když na něm pracoval spolutvůrce Impéria. Hlavně Han je napsán opravdu dobře. Za celých 135 minut jsem se ani na chvíli nenudil, a to mi vlastně ke spokojenosti stačí. 75%

Tiché místo (2018)

Krasinského nový počin se velmi povedl. Scénář se sice místy s logikou nijak zvlášť nekamarádí,a až na námět se o nic objevného taky nejedná, ale v zásadě panuje velká spokojenost. A to hlavně díky atmosféře světa, kde musíte být téměř úplně potichu abyste přežili. S tím perfektně pracuje i zvuková stránka a hudební podkres. Výrazným kladem je i herecké obsazení. Všichni čtyři členové rodiny totiž i ve filmu, ve kterém prakticky nepromluví, dokáží velmi dobře zobrazit charaktery svých postav, a dokonce jsou i sympatičtí a doufáte, že všichni přežijí. V neposlední řadě je potřeba zmínit i k hororovému žánru patřící lekačky. Ty jsou zde překvapivě velmi kvalitní, a to i přesto, že alespoň polovina z nich je celkem očekávatelná. Tiché místo je tak pro mě velmi kvalitním hororem, který pravděpodobně nesedne každému, ale určitě stojí za to mu dát šanci. 80%

Upgrade (2018)

Vynikající! Nečekaně výživný kyberpunkový mix klasické revenge story a jednoho ze základních témat sci-fi - strachu z přílišné závislosti na technice a AI. Celkově mi Upgrade evokoval nedávné Mute a Ex Machinu. Whanell tedy nepřinesl nic nového, ale perfektně to ve svém scénáři zkombinoval. Nádherný vizuál "blízké" budoucnosti, kamera a výkon Logana Marshala-Greena pak celý film vyzvedly do silného nadprůměru. Za mě velmi milé překvapení a zatím nejlepší sci-fi tohoto roku. 85%

Úžasňákovi 2 (2018)

Těch čtrnáct let čekání se vyplatilo. Jedničku to v mých očích sice nepředčilo, ale i tak se jedná o velmi důstojné pokračování. Příběh sice není nic nového ani nadprůměrného, ale to člověk snad ani nemůže chtít. Hlavní hvězdou je stejně Jack-Jack a už kvůli němu pod čtyři prostě nemůžu jít. 75%

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Velmi dobré konverzační drama o boji amerického tisku za první dodatek a jednom z mnoha průserů amerických vlád. Spielberg prostě umí, a umí si i vybrat ty správné herce pro svoje projekty, takže Hanks je zde tradičně výborný a Meryl, mi výjimečně ani moc nevadila. Pro mě film, od něhož jsem si moc nesliboval a by jsem příjemně překvapen. 75%

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Atomic Blonde se zasekla někde mezi Bondem a Johnem Wickem v sukních. Tahle nejednoznačnost jí ale škodí, a bylo by lepší, kdyby se Leitch s Johnstadem rozhodli pro jednu z cest a té se drželi. Nicméně. Akční scény jsou výborné, "neonové scény" nádherné a Charlize s McAvoyem svoje role zvládají na jedničku. Všemu dodává korunu vynikající osmdesátkový soundtrack. Dohromady tomu ale něco chybí, a to je lepší scénář. Kromě již zmíněné nejasnosti ve směru, film shazuje zbytečně překombinovaný konec a dost průměrná zápletka Stejně je ale Atomic Blonde lepší než většina podobných akčních filmů. 70%

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Vynikající letní oddechovka. Super scénář, který dokázal zpracovat dost vážné téma velmi vtipně, ale zároveň vám ve dvou scénách úsměv zhořkne a zamrzne na rtech. K tomu povedený soundtrack a dobré herecké výkony. Obzvlášť Cruise dokazuje, že stále patří mezi absolutní hereckou špičku. Jediný zásadní problém, který jsem s filmem měl byla kamera, která byla jakoby dokumentaristická s nájezdy na tvář, roztřeseností a místy i kompozicí záběrů. 75%

Blade Runner 2049 (2017)

Villeneuve to díkybohu dokázal. Nový Blade Runner sice nedosahuje geniality toho původního, ale nemá k ní úplně daleko a je to důstojné a ne zbytečné pokračování. Dočkali jsme se kousku s naprosto bezkonkurenční audiovizuální stránkou, vynikající režií a velmi dobrými hereckými výkony (vede samozřejmě Ford, i když tam Deckard vůbec být nemusel). Geniální je i způsob vyprávění příběhu, který je ale jedinou trochu slabší stránkou. Samotná premisa příběhu sice poměrně Dickovská je, ale v rámci žánru nijak zvlášť neobvyklá není. I proto zatím s případnou pátou hvězdičkou počkám, dokud to neuvidím alespoň ještě jednou. 85%