Přátelé (1994) (seriál)

Ne, ne, ne, ne, ne. Prostě ne. Gross.

Smrt nás spojí - Série 3 (2022) (série)

That’s what I call a proper fucking series finale! Naprostá spokojenost. Ty dvě mi budou chybět. Vlastně tři — detective Perez mi třetí řadou přirostla k srdci ještě tisíckrát víc, než doposud... :))

A jak to bylo dál... (2021) (seriál)

Na původním Sexu ve městě bylo nejkrásnější to, že šlo o natolik dobře napsanou a overall kvalitní guilty pleasure, že v ní ona provinilost hrála spíše roli třešničky na dortu. Na druhou stranu v And Just Like That koktejlu jde o tu nejzásadnější ingredienci, která je po většinu času konzumace tím jediným, co v celém mixu cítím. Tenhle spin-off je špatně namíchaná vodka soda, ze které se jen po několika málo minutách tání ledu uvnitř stává perlivá voda s trochou limetky v děsně fancy whiskovce.

Lost Highway (1997)

Čirá lynchovina a podfuk na diváka. Geniální podfuk.

Kmeny - Goths (2015) (epizoda)

gurl, tak tenhle díl je MESS. 💀

Pozadí událostí - Střet zájmů (2022) (epizoda)

Tvl, tak třetí díl je — oproti předchozím dvěma nadějným — tentokrát naprostý scénaristický peklo. Tvůrcům jako by se celá už od začátku ne zrovna silně postavená série rozpadala pod rukama a spolu s ní i do té doby výborně napsané dialogy. Ty ve třetím díle přebírají podobu čiré dady a šílenství. Celé to vypadá, jako by autoři po dvou dílech, jejichž psaní prokládali šňupáním hald kokainu, přešli na starý dobrý piko a poprvé v životě slyšeli slovo "irelevantní", které donutí Jitku Čvančarovou, která nějakým záhadným způsobem nachází ještě více nesnesitelné teatrálnosti ve svém herectví, říct během epizody zhruba pětset-osmdesát-třikrát. Fuuuu... Tohle bylo hard to watch. Hodně. Finále zkouknu už jen ze zvědavosti.

Pozadí událostí - Pozadí událostí (2022) (epizoda)

No, jistý posun tam, od ne velmi povedeného prvního dílu, určitě je. Celé to nabírá na dynamice, Martha Issová (jako je tomu většinou) baví, podobně jako její postava roztěkané vyšetřovatelky. Linka týkající se její homosexuality nepůsobí jakkoliv násilně a příjemně vykresluje pozadí společenských témat, do kterých se seriál bez většího otálení vrhá. Dobře zpracovaná je i toxická dynamika mezi Issovou a jejím kolegou-vyšetřovatelem, synem forenzního analytika a dost odporného sexisty, jehož evilness je zatím nejvěrohodnější ze všech záporáků. Když už je řeč o nich, tak Čvančarová je se svým výkonem v druhém díle ještě násobně nesnesitelnější, než v úvodu - jako fakt se to nedá. Podtrženo sečteno, děj nabírá na obrátkách, vyprávění je stále chaotické, ale díky bohu o poznání méně, dialogy stále nadprůměr, nové postavy příjemně překvapily a Katarzia pořád není herečka. Na čistou trojhvězdu to fakt není, ale zůstávám naplněn velmi lehkým a opatrným optimismem.

Pozadí událostí - Paridův soud (2022) (epizoda)

Obrovská škoda chaotické výpravy a některých přinejmenších diskutabilních hereckých výkonů v čele s nesnesitelně teatrální Čvančarovou a nekonečně unylou Katarziou. I přes své četné problémy má totiž Pozadí událostí docela slušný potenciál, který tkví zejména v příjemné plynulosti a uvěřitelnosti dialogů, zajímavě rozepsaných linkách na téma aktuálních společenských problémů a excelentním výkonu Jiřího Havelky. Od Hřebejka bych každopádně čekal řádově víc, a to i vizuálně. Kamera v prvním dílu působila přinejlepším průměrně, což je velká škoda — chybí mi v tom celém přidaná hodnota v podobě jasně definované atmosféry, ale realita je bohužel zcela jinde. Doufám, že jde jen o slabý rozjezd série, která nakonec ukáže, že má koule. Tomu ostatně napovídá povedený konec dílu. No, uvidíme.

Moje tlustá řecká svatba 2 (2016)

Za mě řádově lepší než první díl. Upřímně a od srdce jsem nesčetněkrát prskal smíchy. Nutno ale dodat, že viděno v létě během dovolené v Řecku, takže je klidně možný, že jen nemám v odpočatym stádiu dostatečně kritický mozek.

Madame X (2021)

Výbornej živák, výborná deska, a jako vždy výborná Madge. Madame X není perfektní, to fakt ani zdaleka ne — hraje ale v královnině diskografii mimořádně důležitou roli, jejíž váha bude širokou veřejností plně pochopena až tehdy, kdy už nebudeme moci brát Madonnu za samozřejmost. Je to projekt, na kterém ve svých více než šedesáti (!!!) letech Madge zvolila místo pohodlí cestu dalšího (a mimořádně úspěšného) zredefinování sebe sama jako umělkyně, což samo o sobě zaslouží respekt. Nehledě na to, že je to v mnoha ohledech prostě parádní hudební počin a zcela jistě Madonnino nejlepší LP od Confessions.  Celá tahle era mě už od začátku strašně bavila. Madonna je on the top of her game, co se vizuálů týče, a na dokumentu Madame X je to znát. Kouká se na to hezky, poslouchá se to podle mě ještě líp, zvláště pak aktuální verze některých starších hitů, zejména Human Nature — geniální.  Long Live the Queen