TBH (2022) (seriál)

Trocha překvapivě dobře zpracovaného SKAMu počesku. Dopadnout to mohlo všelijak, zejména nekoukatelným cringe festem, který jsem i já osobně smířeně očekával. A hele, ono vůbec! Ono je to dokonce docela dobrý! Respekt ČT za to, že do něčeho takovýho vůbec šla. To by byla sama o sobě skvělá zpráva - i v případě, že by to bylo nekoukatelný. A ono je to ještě k tomu velmi solidní dvou-a-půl hvězda. Mám radost.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film) odpad!

Zakažte Janákovi točit pohádky, tohle se fakt tyvole nedá. Neuvěřitelný.

Lajna - Vlak (2021) (epizoda)

Kolečkovi asi zase jednou totálně mrdá. Ale dobře mu mrdá! Hehe. Zatím jeden z top dílů série.

Ro(c)k podvraťáků (2006) odpad!

Ono stačí vidět, jakou “práci” si maskéři dali s Kotkem, na chvíli se zaměřit na vizuální provedení jeho postavy. Kdyby to někomu náhodou nestačilo, tak po pár minutách těch zoufale trapných dialogů už musí být snad každému jasné, že prostě ne. Zoufalství. Zlatej Gympl.

Vítězství je naše (2015)

Tohle nebylo vůbec špatné. Poměrně opravdový popis toho, jak ovlivňují američtí volební specialisté volby mimo U.S.A, o jejich praktikách, i morálních problémech s vlastním jednáním. Jen je škoda, ačkoliv to v Hollywoodu nejde jinak, té závěrečné dobro*erské agitky. Samozřejmě film promarnil spoustu šancí na to, být zásadně lepším - měl se více věnovat hlavní postavě a její psychice (a vlivu první kampaně po šesti letech na ní), linku o nevraživosti vůči jejímu protivníkovi řešil zoufale málo a naopak zabíral drahocenný čas zbytečnostmi (příběh mladíka z ochranky a jeho bratrů, WTF?). Bullock to svým fakt dobrým výkonem ale nakonec povýšila na pomerně dobrou podívanou.

Noc na Zemi (1991)

Krása střídá nádheru. Doslova. Jim Jarmusch v jeho nejlepší formě. Vlastně skoro dokonalý, jedinečný a až neuvěřitelně opravdový snímek.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Naprosto zásadní počin animovaného žánru, který se stal ikonickým ještě před svým koncem. Bojack Horseman je drsnou, svéráznou a servítky si neberoucí kritikou nejen Hollywoodu a “celebrity culture”, ale nastavuje zrcadlo společnosti jako takové. A to s často až brilantním humorem, který překrývá depresi a pachuť, kterou seriál na divákovi zanechává. Práce scénaristů s postavami, co se na obrazovce nikdy neobjeví (Erica, kamarádka Mr. Peanutbuttera) nebo do detailu promyšlené mini-gagy v prostřizích mezi scénami, tvoří jen pomyslnou třesničku na dortu nejlepšího animovaného seriálu, co kdy spatřil světlo světa. Jen mě dost mrzí, že Netflix utnul autorům předčasně tipec. Všechna čest. Btw: I’m starting to feel I know the main guy in this... Wait... Is he the horse from Horsin’ Around?!