Drazí běloši - Série 4 (2021) (série)

No, forma, se kterou je finální season Dear White People pojatá, je přinejmenším kýčovitá, místy otravná a celkově vzato ujetá. Muzikály fakt ne, děkuju — obzvlášť v seriálech. Prazvláštní futuristická post-covidová estetika je taky jedno velký wtf. Ve výsledku do sebe ale vše zapadá, dějové linky jsou zakončeny, a finální epizoda je vlastně skvělá. Dear White People byl po druhé sérii dost downfall, ale dokázal udržet myšlenku a svou tematickou přidanou hodnotu. Takže vlastně v pořádku. Jsem moc rád, že tahle show vznikla — snad ji budou následovat další.

Bílý lotos (2021) (seriál)

konecne dokoukano, a musim konstatovat, ze… VYBORNY! po vsech strankach. ale tak jeste aby ne, kdyz to cely stoji na brilantni Jennifer Coolidge. a druha serie? pres prvotni nevrazivost (musel jsem si dat ve sledovani pauzu, jinak bych si nezvykl na nahlou zmenu postav, prostredi a vubec vseho) jsem nadsenej. naprosto paradni pocin. diky za nej.

Cunk on Earth - Na počátku bylo... co? (2022) (epizoda)

výborný. fakt výborný. většinou bez nadsázky třeskutě dobrý humor charlieho brookera a jako vždy brilantní diane morgan fungují v dokonalé symbióze. celý to téměř neztrácí drive, fakt strašně dobrý.

Známí neznámí (2021)

Oceňuju iniciativu o točení podobných filmů pro náš českej, vysoce konzervativní trh. Sociální dramata odehrávající se na jednom místě jsou moje velká oblíbenost a myslím, že tu chybí. Známí neznámí je slušná první vlasťovka (doufám) nadcházející normy, ale bez chyb se to ani zdaleka neobešlo. Těmi jsou, krom místy nekonečně umělých a trapných dialogů a jako vždy nesnesitelného Měcháčka, hlavně do očí bijící zlozvyky českých mainstreamových filmařů, které v kontextu filmu, jako je Známí neznámí, působí absurdně a komicky, a podivně pořešená výprava a střih závěru filmu, který působí poněkud zmateně. Konec mě navíc dost podrazil svým bolavě banálnim vysvětlením.   Jinak se mi námět (pochybuju, že původní) vlastně moc líbil. Sonda do konfliktu mezi soukromím jedinců a jejich mezilidskými vztahy, vyprávěná skrze malý sociální experiment s “otevřenými telefony”, který v rámci oslav Silvestra podstoupí skupina přátel, sama o sobě funguje a konkrétní lidské příběhy vyznívají tak, jak mají — tedy reálně, často syrově a velmi uvěřitelně i ve své faktické všednosti. Vypíchnout pak musím výměnu mobilů—coming out a vztah pubertální dcery k otci, u kterého hledá pochopení pro nenávist k matce. Obě linky jsou výborné.   Navzdory dobrému nápadu a převážně kvalitním storylines však film během většiny jeho stopáže podkopává tu nedostačující herecký výkon, tam zase mimoňský dialog, a někdy je to celé prostě jen trochu příliš nuceně big-cinema-friendly, což každému podobnému snímku nutně škodí. Jsem však rád, že tahle věc existuje a koukalo se na to vlastně pěkně.   3*, půlhvězda navíc za skvělého Hofmanna, který mi opět dokázal, že nedokáže herecky zklamat.

Drazí běloši - Série 1 (2017) (série)

Po pár dílech, myslím, dost dobrý. Woke, ale přesně v tý správný, snesitelný míře a formě. A Lionel je asi the most adorable TV character ever, miluju.

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Blbej scénář plnej trapnejch dialogů prostě nefunguje ani z úst Jiřího Lábuse, který běžně dokáže excelovat v projektech balancujících na samotné hraně snesitelnosti. Pokračování bambitky se svým — i na pohádku — neuvěřitelně cringe humorem (přeřeky jako celulitida-celebrita, ugh) bohužel oxiduje daleko za onou hranou. Navíc nebyla scéna Vetchýho v nátělníku. Kde jsou jako nějaký elementární jistoty? Hudební stránku věci snad ani nebudu komentovat, ještě jsem se z toho nevzpamatoval. Pusťte nám už ty Pelíšky.

Vánoce na spadnutí (2022)

Velký comeback Lindsay Lohan v podobě vánoční romcomové spatlaniny využívající ta největší klišé a nejnižší společné jmenovatele, které žánr nabízí, a představuje je v zoomer-friendly hávu. Sám o sobě takřka bezvýznamný, zbytečný, a tedy zcela ideální film pro Lindsay a její comebackový výkon, který fakt neponechala náhodě, skvěle pracovala s charakterem a "svou" ztrátou paměti, a připomněla, že comedy zvládá levou zadní i po pauze. LiLo nejen že je na celé věci tím nejpříjemnějším, ale doslova ji celou od začátku do konce táhne. Je nejen herecky velmi ve formě, ale zároveň i krásnější, než kdy jindy (fakt, děsně jí to sluší!), a to moc rád vidím. Snad jí tentokrát ten comeback vydrží. Mám z ní velkou radost, asi proto to velkorysé hodnocení. Lindsay je prostě sama o sobě důvodem pro hvězdičky, sorry jako.

Velká nádhera (2013)

Obrazový skvost, které je těžké jakkoliv hodnotit po prvním zhlédnutí — jedno rozhodně nestačí. Tenhle Sorrentino mě ale chytil natolik, že nepochybuju o brzym repete. Zatím to nechám takhle: 1) Velká nádhera je díky své kameře doslova velkou vizualní nádherou, nebál bych se říct až pornem. 2) Toni Servillo je bůh 3) Taliáni ty poctivý artoviny prostě uměj.

Liga mužské moudrosti (2021) (seriál) odpad!

Tohle nezachránil ani nebinární Čtvrtníček. Nekonečně, ale fakt NEKONEČNĚ blbá přehlídka anti-woke humoru, ublíženýho machismu a naprostý ignorance všech tvůrců schovanou za rádoby uvědomělej a pseudo inteligentní humor. Achjo. Fakt děsný.