AJ a královna (2020) (seriál)

První dva díly opravdu zoufalství, zejména herecky. Všechny drag queens až na RuPaula hrajou žalostně. Ve třetím dílu se seriál odpíchává ode dna a postupně stoupá vzhůru, stává se z něj velice příjemná road drama/comedy. Zatím viděny 4 díly, 60%. Ale mám fakt slabost pro mamču Ru.

Čert ví proč (2003)

Klasická pohádka na klíč s tím nejvyčerpanějším námětem, kterých se u nás natočil nespočet. Jediné, čím Čert ví proč vyniká, je zdejší lucifer. Nejlepší, jakého kdy kterákoliv česká pohádka měla. A ono to v tomto případě ke štěstí fakt bohatě stačí.

Princezna ze mlejna (1994)

Princezna ze mlejna je skvělá ukázka toho, jak může být film, co je naprosto příšerný, vlastně naprosto boží. Pro ironické zhlédnutí jednou za pár let naprostá bomba.

Vlastníci (2019)

Nejlepší česká komedie dekády. Film neztrácí i přes svůj riskantní formát ten správný drive, ani na chvíli nepolevuje. Drbna Dáša Havlová hazí ty nejotravnější poznámky a hašteří se s Lábusem (manželem), mezi předsedkyní SVJ a jejím manželém eskaluje jejich manželská krize a upjatá Klára Melíšková všechny opravuje tak vtipně, jak to umí jen ona. Celá situace na schůzi vlastníků vyeskaluje do tak absurdího, (přitom ale reálného a uvěřitelného) finále a skončí tak dobrou myšlenkou, že jsem ze sálu po dlouhé době odcházel opravdu nadšený.

Dobré místo (2016) (seriál)

Good Place není láska na první pohled. Po pilotu jsem si spíš říkal wtf, než abych hořel nadšením. S přibylvajícími sériemi a stoupající absurditou všech story lines mi dochází, jak moc se zase Netflixu něco povedlo. Jo, jo, jo, tohle prostě jo. Good Place je pecka.

Sex Tape (2014)

Mimořádně blbá a zbytečná “komedie”, která nemá co nabídnout, nechytí za srdce, nepostrádá jen laskavý humor, ale vlastně humor jakéhokoliv typu. A přitom to není úplně marnej námět.

Girlboss (2017) (seriál)

Moc příjemná oddechovka od Netlixu, která jde zfouknout za jeden den, potěší, rozesměje a chvílemi i lehce dojme. Tohle se povedlo.

Znovu ve hře (2018)

J-Lo chodí, mluví, snaží se hrát, moc ji to nejde, znovu chodí, místo mluvení se blbě tváří, poté všechno kazí, aby to následně napravila. Vanessa Hudgens vstala z mrtvých a hraje pořád líp, než J-Lo, ale to asi jen proto, že je přece jen mladší než Lopez, tudíž ještě může přes menší množství botoxu hýbat čelem. Těžkej průměr.

Donatella Versace (2013) (TV film)

Film vypráví příběh Donatelly docela přesně, ale to nutně neznamená, že dobře. Prostě to do sebe často nezapadá tak, jak by mělo. Ztrácí drive, překypuje zbytečnými pasážemi na úkor těch zajímavých, postava Alegry je zoufale nedopsaná a na její vztah s Donatellou tvůrci filmu kašlou, stejně jako na rozpad jejího manželství. Místo toho se zabývá nesmysly, nebo dává prostor linkám, které ho zdaleka tak velký nepotřebují. Je to škoda. Příběh Gianniho rodiny je totiž fascinující.

Král Kobra (2016)

Docela dobrý a důvěryhodný náhled do pozadí gay-porno průmyslu, bohužel ale s nevyužitým potenciálem. Mohlo se jednat o buďto milovaný, nebo nenáviděný film plný kontroverze, ale i když není vůbec špatně natočený, drží se zoufale moc na uzdě a nenabízí zdaleka to, co by dle mého snímek s tak náročným a tězko stravitelným námětem nabízet měl. Chybí mu prostě přidaná hodnota a je to velká škoda.