Tisícročná včela (1983)

Prečo mám dojem, že skoro každý takýto "dobový" filmový počin vyzerá ako keby všetci od hercov po réžiu fičali na tvrdých drogách? Musel som to vidieť na viac krát lebo po každých cca 15-tich minútach sa mi zastavoval mozog. Vtedy na tu dobu a možno pre pamätníkov to je dobrý film, no mne to príde tak že čím väčší mind-fuck tváriaci sa ako originálne a autentické dielo, tým podľa niektorých ľudí je to lepšie no vo výsledku vysoké hodnotenia a ocenenia to má za absurdnosť a nie za kvalitu. Paradoxne mi to pripomína problematiku "moderného umenia"- čím väčšia kravina tým lepšie. :D

Klan Gucci (2021)

Priemerný film, nebyť postavy alebo herečky Patrizie Gucci- Lady Gaga, neviem to rozoznať bo to hrala zle, strojene, bolo by to možno o hviezdičku viac. Takto to ostáva jemne nesympatický, jemne rozhodený film. ...  (btw: počkať, to je Jared Leto? ... počkať, on má 50 rokov ? wat?)

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Zaujme to najmä detského diváka... Nechápem ako z tak dobrého materiálu, ktorý sa im ponúkal dokázali spraviť tak nudnú, stereotypnú, trápnu, nesympatickú, otravnú klišé záležitosť. Tu je pár príkladov: Lovený duch zdrhá presne po strede cesty, uprostred pola, aby mali decká šancu za ním šoférovať auto (vieme v akom bolo stave), pričom si to predtým decká neplnoleté šinuli vo veľkej rýchlosti po meste a dávajú to lepšie než skúsení vodiči, zase nikto z miestnych im neverí ani vlastná mama (btw: najhoršia matka a postava ever) nie, hoc pred pár rokmi to bolo nevyvratiteľné. Ked sa ukáže že policajt, ktorý dostal decká do vezenia je vlastne otec jednej kámošky, kt. sa tam zjavila z ničoho nič a predtým tá zbytočná scénka kedy akože aj ona je zavretá, inak tá ich extrémna nevšímavosť sa tiahne celým filmom. A mať možnosť si raz zavolať, pričom sa tá malá vykecáva s jedným z pôvodnej štvorice krotiteľov (skúsila číslo a samozrejme fungovalo, volaný samozrejme pripravený) o ich spackanej minulosti a... klap, policajt preruší hovor. WTF?  Skrátka, prišlo mi to veľmi nachystané, pred-pripravené, neprirodzené, a nelogické (samozrejme v rámci žánru, s pôvodnými Krotitelmi nemám problém, mám rád scifi, fantasy ale toto bolo hlúpe) len aby sa dej mohol dalej posúvať (po celú dobu som počul šušťanie papiera- scenára). Ani cameo pôvodnej "trojice" tomu nepomohlo, záverečný nástup bol trápny a nepodarený. Ak mám film hodnotit spravodlivo (pre jeho pridanú hodnotu) a nie cez nostalgické okuliare tak 1/5.

Zaklínač (2019) (seriál)

V podstate ten istý problém čo v 1. sérii. Herci prehrávajú, pôsobia strašne familiárne (napr. Ciri voči Geraltovi) a herecké výkony sú patetické (napr. celá Yenefer linka). To sa stáva ked ľudia, 2 roky spolupracujú na spoločnom projekte, ktorého dej sa snaží vtesnať do 8 hodín + plno WTF a nelogických scén a dialógov, ktoré nedávajú zmysel alebo pôsobia zbytočne (k tomu zbytočnému dialógu: napríklad nevyžiadaný naratív- komentovanie prostredia postavami, ktoré to aj tak poznajú, komentár sa adresuje skôr divákovi, no pôsobí to nasilu a trápne). Jediné čo je permanentne fajn je Geralt/Cavill a vizuál prostredia. 1.séria- 3/5,,,, 2.séria- 2/5

Gomora - Série 1 (2014) (série)

Zo začiatku ma to celkom bavilo, no po čase som si začal všímať kopiace sa 1) zbytočnosti - donna Imma, lesbička a panenka maria- to bola o čom časť, akože?, alebo 2) nelogickostí- donna Imma a jej advokátska poistka skrze kamarátku, na ktorú ani nepočkala a už flexila :D, alebo záverečné 3) klišé- "zastrelenie" silného záporáka, z ktorého sa obratom vykľuje zázračné prežitie. Možno že to je pre mnohých dobrý seriál, autentický, ale ja vtom skrátka vidím plno hlúpostí a scenáristických barličiek. Sorry ale za mna len 3/5 čo sa 1. série týka.

Cruella (2021)

Čakal som slabý mix Jokera a Harley Queen ale toto si zachovali svoju vlastnú originalitu. Aspoň pre mňa mal dobré nápady (šaty z lúčnych koníkov), hudbu (chytlavý elektro-rokový soundtrack) a najmä decentnú a sexi Emmu Stone. Vývoj postavy, zápletka, štýl a prevedenie (Veľký Gatsby skrížený s Diabol nosí Pradu) boli fakt dobré. Posledná scéna ma okamžite navnadila nájsť a začítať sa do Disney knižky (101 d.), ktorú mám už vyše 20 rokov. :D

Absurdistán (2006)

Pri pohľade na to ako dnešní ľudia vedú neudržateľný štýl života, vyhadzujú, plytvajú, pachtia sa za väčšou mocou aj cez mŕtvoly, majú problém pochopiť základné veci, nevedia si vyhľadať relevantné zdroje informácii zato sa odvolávajú na bohov, sú netolerantní voči všetkým ostatným, ktorí sa odlišujú, ... v súčasnosti degeneratívny trend možno vidieť u antivaxerov, mi naozaj príde, že ja som ten Joe. :/ (paradoxne sa mi zdá že som Luka Wilsona nedávno zahliadol na nejakom am. proteste :D)

Castlevania (2017) (seriál)

Animácia je krásna, pestrosť príšer je zo začiatku až po 3. sériu skvelá, pár ústredných postáv je síce dobre vykreslených ale nikam sa nevyvíjajú a ostatní ostávajú rovnako nudní a vyjde to do prázdna (štvorica severských upíriek). A ten koniec 4. série- áno ja viem bolo to epické a krásne farbičky bla bla bla... ale tí čo to chvália, zamysleli ste sa vlastne nad tým? Trojitá deus ex machina, mcguffin, vyboostenie síl hl. hrdinov podla potreby a ten trojitý naivný happyend? 1. séria-75%, 2. séria-65%, 3. séria-80% a 4. séria-30%.

Cobra Kai (2018) (seriál)

Strašne nekonzistentný seriál. Prvá polka 1. série za 4,5/5. Druhá polka 1. série za 3/5. Prvá polka 2. série za 4/5. Druhá polka 2. série za 1,5/5. Posledná časť 2. série bola vyslovený odpad. Mňa nezaujíma choreografia ale štýl a zmysluplnosť deja. Ako skvele tento seriál začal a ako príšerne skončil. :( Zápletky ako v pubertálnej telenovele, "náhodné stretnutia" (pri ktorých možno počuť šušťať papier- scenár), krivdy, bitky a urážanie sa medzi deťmi ale aj dospelými, prehnaná infantilná dramatizácia... to všetko zanecháva hnusnú pachuť po inak veľmi dobrých ba až nadpriemerných epizódach. 3 séria je o kúsok lepšia než predošlá ale aj tak sa tam našlo plno hlúpostí, pokračuje sa v prehnanej frekvencií súbojov, naivných scén, a celkové sklamanie pretrváva. Škoda, lebo ústredná herecká dvojka Johnny a Daniel (+Amanda) sú super. Cítiť z nich obrovskú charizmu, len ten scenár im často krát nepraje.

Louis Pasteur (1977) (TV film)

3. diel by mohol byť o polovicu kratší ale inak super. Slovenské filmy najmä tie moderné považujem za podpriemerné ba až odpadové, ale tento.... fakt dobrá práca.