Goliáš (2016) (seriál)

1. a 2. séria boli super. 3. séria bola slabšia- tie halucinácie kazili dej a podla mna sa tam nehodili. 4. séria- niečo medzi. WTF momentov síce ubudlo, atmosféra aj postavy boli fajn ale ku koncu mi ten prípad prišiel dosť zjednodušený s nehodiacim sa šťastným koncom.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Som Potterhead ale... Predstavte si film kde je pôvodných 5-6 hodín stopáže okresaných na niečo cez dve. (tak mi to pripadalo) Kde v úvodnej časti je zavraždené bábätko pomocou Avada Kedavra, ale neskôr sú nám predstavované roztomilučké zvieratká, kde scény (obsah scén) sa ťahajú ale následujúci skok na dalšiu scénu nám ukáže už zase nové prostredie, novú situáciu a vy chvíľku tápete o čo vlastne ide (skratkovité), kde občasné pomrkávanie na Pottera narušuje dej beastov (napr. vyobrazenie McGonagalovej predsa ničím nesúvisí s osudmi Mloka alebo Grindiho, častá lokácia Rokfortu tiež a pod... ). Tak ako v jedničke aj tu niektoré scény boli čisto pre efekt, resp. efekt pre efekt... inak nemali význam (použitie Grindelwaldovej dýmky vôbec nebolo nutné, ten zlatý prach, ktorý Mlok rozfúkal na ulici, to v tej knižnici na ministerstve a pod... skrátka v inak sivom deji (rozmýšľal som či som počas filmu neoslepol na farby) tie točiace sa efekty pôsobili nasilu, v úvodnom úteku hl. záporáka som sa úplne stratil: blesky, dážd, vietor, tma, veľká rýchlosť a nekonečne veľa strihov...) Predstavte si film s názvom- Fantastické zvery "A" Grindelwaldove zločiny- dva odlišné filmy, ktoré v jednom pôsobia nesúrodo.

Úžasňákovi 2 (2018)

OK toto nebolo tak skvelé ako som očakával, a že som od toho očakával veľa kedže jednotku považujem za skvelý film, ale dalo sa. Tú animáciu- akciu- rýchlosť som si akosik nevšimol, áno bolo to pekne animované, akčné a rýchle ale nie takým zaujímavým spôsobom ako jednotka. Dúfal som že tam bude plno narážok na súčasné superhrdinské filmy a viac humoru (okrem Jack- Jacka si neviem na nič iné výrazné spomenúť) Dej bol tiež slabší, plot-twist viac ako predvídateľný. čo som si ale všimol bola snaha vykresliť charakter a psychológiu postáv na úkor deja. To im šlo dosť dobre, hlavne čo sa týka Pána úžasného ako otca troch detí. A Elastína? dosť zaujímavá avšak aj vdaka nej film vyznel troška nesúrodo. Feminizácia postáv, zákon o zlegalizovaní superhrdinov, predstavenie nového villaina, evil- superhrdinovia, ehm raz to raz to, chýbala tomu taká celistvosť. Ale inak ok.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

normálne by som nepísal k takémuto filmu koment ale tentokrát mi to nedá... dosť som sa mýlil, jednotku považujem za úplnú hlúposť a prorokoval som že toto bude nevyžiadaná sračk4. avšak ono to nebola až taká sračk4. ten film nebol dobrý ale bol skoro priemerný. neurazil a nenadchol ale vo mne to zachovalo celkom dobrý dojem. nevidel som to fkine a ani ma to nemrzí ale takto zadarmiko s českým dabingom a pomerne až prekvapivo (nato že sa jednalo o online internetovú stránku) dobrej kvalite to ušlo ;)

Narcos (2015) (seriál)

Za prvé 2 série- o Escobarovi dávam 5 z 5. Niektoré časti boli úplne že mega, trochu mi to nielen tematicky samozrejme ale aj kvalitou, napínavosťou pripomínalo Breaking Bad. 3. séria o kusok slabšia kvoli miestami prehnanej dramatizácii a deus ex machina ale zachraňovali to hl. postavy.

Ant-Man a Wasp (2018)

Tak toto bola PECKA! Ak som jednotku považoval za fakt, fakt dobrý film, toto je ešte lepšie. Z tohto som mal odosť lepší (väčší) zážitok než z INFINITY WAR 1. Vtipné, akčné, dojímavé, rodinný prvok, ale aj psycho a zimomriavky. Veľmi sa mi páči ako sa tvorcovia filmu na tomto dokázali vyhrať (po technickej stránke vrámci zväčšovania- zmenšovania, mravčie posily, autokino, garáž s agličákmi atd...) Naozaj, takto to má vyzerať. Bol som na tento film nahajpovaný, až som sa bál, že ma to, ako sa často v takýchto prípadoch stáva, sklame, avšak ono ma to ešte viac prekvapilo :) P.S.: 1. potitulková scéna :O

Solo: Star Wars Story (2018)

SW filmom moc neholdujem. (akože prvú trilogiu mám rád, druhú trilógiu vlastne tiež) ale posledné tri najnovšie filmy E7, E8, a R1 fakt nemusím. Rozšírený vesmír nepoznám. Napriek tomu podobne ako Djkoma písal je toto najmenej náročné. Nepotrebujete vedieť nič aby ste chápali. Je to najmenej Star wars a možno práve preto ma to oproti najnovším trom filmom najviac bavilo. Nie je to žiadna sláva, a je tam plno otravných klišé, všetko čo sa udeje ste už niekde videli, len v inom kabáte no mna to akosik trochu aj bavilo :D Toto všetko by stačilo na tri hviezdy ale 4. dávam lebo ma to prekvapilo, bo som čakal nelogickú zlátaninu tak ako u E7, E8 a R1, no vyšla z toho celkom pozeratelná western style, pirátska dobrodružná, soap opera. :D

Paddington 2 (2017)

Ja som tomu neveril. vážne ani som nato nešiel do kina s tým že načo robia pokračovanie? Nikdo sa im o to neprosil.... teraz som si to pozrel na notebooku a zistil som že som sa mýlil. Dvojka je možno o krapet lepšia než jednotka. Zase tie pekné nenásilné efekty, zase veľmi zaujímavý a hlavne pútavý dej (nápad s väzením tu v kinematografii už bol snád hádam triliónkrát ale takéto spracovanie ešte nie) Pekné, milé, vtipné, akčné, sladké (občas trošku až moc :D), emotívne a bonbónik na záver. Všetko do seba zapadlo tak dobre ako som očakával (najmä tá pomoc spolu-väzňov pri konci), všetko prebehlo tak dobre ako som očakával (najmä tá medvedia návšteva na konci) P.S: čo by som ešte uvítal ako Whovian :D by bolo také menšie žmurknutie (odkaz) na Capaldiho ako DW. Ja viem že by to vrámci príbehu bolo odveci ale ... keby zahlásil niečo na štýl "o tomto porozprávam Clare" alebo žeby len zničoho nič vstúpil do modrej policajne telefónej búdky bolo by to MEGA :D

Dragonball: Evoluce (2009)

Scenár síce podpriemerný ale neurazí. Herecké výkony síce chabé ale výber hercov dosť dobrý. Efekty síce možno strašné ale... nečakal som efekty :D Predlohu som nesledoval, od tohto filmu som si nič nesľuboval... tým to asi bude. :D

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Prvá polka seriálu- úplne že super. Milujem tento žáner (či už v kinematografii alebo knižných príbehoch) kde človek hýbe mozgom. Prišlo mi to dosť sympatické ako sa moje myšlienky dopĺňali so seriálom a naopak v tú istú chvíľu-100% Druhá polka seriálu- už to šlo z kopca, zopár nezrovnalostí, očakávanie návratu eLa tiež nevyšla- 40%