Sbohem, baby (2007)

Výborně zrežírované drama od Bena Afflecka. Spolu s Pokáním nejlepší drama roku 2007. Výborná režie, scénář, herci, kamera.. Opravdu nevím, co zásadního tomuto filmu vytknout. 95%

Noc patří nám (2007)

Velice kvalitní kriminálka se skvělou atmosférou. O filmu se sice dá říct, že má pomalé tempo ale narozdíl od jiných vás jeho atmosféra a skvěle natočené scény dostanou a nudit se u něj rozhodně nebudete. Snad první film v kterém musím Joaquina Phoenixe opravdu pochválit za odvedený výkon. Robert Duvall také odvádí skvělé výkony a Eva Mendes je takové krásné a příjemné zpestření filmu. Chtěl jsem původně dát filmu 4 hvězdičky ale když vidím výsledné hodnocení tohoto snímku kolem 70%, což mi přijde opravdu málo jelikož si myslím, že tento film by se rozhodně nemusel stydět vedle takových filmů jako Skrytá identita nebo Americký Gangster tak mu nakonec dávám 5 hvězdiček.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Nesnášim muzikály. Ze všech, co jsem kdy viděl mě oslovil pouze Moulin Rouge. I přesto byl Sweeney Todd mým neočekávanějším filmovým kouskem. Pokud se totiž ujme režie Tim Burton, v hlavní roli je Johnny Deep s Helenou Bonham Carter je jasné, že nepůjde o žádný propadák. Musím se ale přiznat, že po první půl hodince jsem ze Sweeneyho moc odvázaný nebyl. Johnny byl sice skvělý ale nějak jsem si nemohl zvyknout na muzikálové podání, které ač tvůrci slibovali, že nepůjde o plnohodnotný muzikál ale spíše o jakousi kombinaci mezi thrillerem a muzikálem, tak mi film tak prostě přišel. V polovině filmu už mě ale Sweeney začal postupně dostávat. Londýnské prostředí je skvěle filmově zpracováno a když Johnny pokaždé chytil do ruky břitvu přestal jsem dýchat. Jako grandiózní bych ale vyzdvihnul hlavně konec filmu. Můj výsledný dojem z filmu zvednul o stupeň výš a utvrdil mě v tom, že Sweeney Todd nezklamal a všechny mé očekávání nakonec splnil. 90%

Gympl (2007)

Normálně bych dal 4 hvězdičky. Na druhou stranu musím ale říct, že Gympl je spolu s Vratnými lahvemi pro mě nejlepší film roku 2007. Narozdíl od jiných (Pusinky, Bestiář) se na něj dá koukat víckrát a rozhodně jsem se u něj nenudil. Herecké výkony jsou také na vysoké úrovni. Hlavně Jirku Mádla bych rád vyzdvihnul a jeho role sprejera je podle mně doposud nejlepší filmová role. Jako taková třešnička na dortu mě i potěšilo obsazení Jana Krause, který je u mě z české scény nejoblíbenější. S přimouřenými očima 5 hvězdiček.

Californication (2007) (seriál)

Californication je seriálový mix mezi Dr. Housem a Plastickou chirurgií. David Duchovny konečně našel po Akta X další výbornou roli. Shrnuto a podtrženo. Výbornej seriál s charismatickým Davidem, kterého si za pár minut každý zamiluje spolu s jeho hustejma hláškama.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Příjemné a citlivé drama, které zahřeje u srdce. Johnny Deep předvádí jako vždy nadprůměrný výkon a o Leonardu DiCapriovi ani nemluvě. Pokud někdo ještě pochybuje, jeslti Leo umí hrát, ať se koukne na tento film.

Vůně ženy (1992)

Citlivé, dojemné, příjemné. Neodolatelný Al Pacino v roli slepého plukovníka a ODonnellův nejlepší film. V podstatě celý film, jsem si snad každých 5 minut stále dokola v hlavě opakoval, jak je to krásný film. Proto mi nezbývá nic jiného, než uznale kývnout hlavou a ohodnotit tento skvost nejvýšším možným hodnocením. Kež by bylo takovýchto filmů víc.

Zjizvená tvář (1983)

Filmový klenot, který i po letech má divákovi, co nabídnout. Al Pacinova životní role a De Palmův nejlepší film. Je třeba ještě něco dodávat? THE WORLD IS YOURS.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Další Ridleyho film a opět další filmová lahůdka. Tentokrát tu máme čest s válečným dramatem zachycující boje v Somálsku. Výborní herci, výborná kamera a ještě lepší zvuk. Filmový zážitek, který vám v hlavě zůstane pekělně dlouho.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Kvalitní a inteligentní zábava v podání Jana Krause. Pořad u kterého musím vidět každý díl.