Prokletý ostrov (2010)

Luxusní filmová záležitost jaká se už v dnešní době netočí. Prokletý ostrov mi celou dobu připomínal Kubrickovo Osvícení. Ta atmosféra, ta hudba, ta rozvážnost režie, práce s kamerou a postupné odkrývání a vývoj příběhu. Celé to neuvěřitelně funguje a i když je jasné z trailerů o čem celá zápletka bude moc rád jsem se nechal unést vyprávěním. Stopáž je sice delší ale mě opravdu nevadila a bylo to mých nejrychlejších 137 minut v kině. Plně se stotožňuji s názorem POMa. A Dicaprio? Ten má u mě jasného Oscara. Zaslouží si ho. Doufám, že Oscarová noc bude patřit Avataru a Shutter Islandu. 95%

Lítám v tom (2009)

Nejlepší Clooneyho film. Dospělá, inteligentní a zábavná filmová záležitost, které dokáže zahřát u srdce. 95%

Avatar (2009)

Pokud byste měli jít za celý život do kina na jediný film, ať je to Avatar. 100%

Michael Jackson's This Is It (2009)

Právě jsem se vrátil z kina z tak krásným pocitem. Byl jsem přitom když král popu, největší hudební hvězda na světe tráví své poslední dny na tomto světě nácvikem na světové turné, které chce on sám aby bylo nejlepší a chce každého fanouška bavit a doslova lézt po kolenou pro jeho potlesk. Kenny Ortega velmi dobře zachytil práci s Michaelem a přestože jde spíše o dokument jde o vynikající kino zážitek se vším všudy. Tak citlivý člověk jako byl Michael si zasloužil takhle důstojný dokument. Skvěle nám režisér poodkrývá zákulisí a opravdové chování M.Je v jeho posledních dnech. Byl jsem doslova fascinován, když jsem viděl s jakou lehkostí se pohybuje na pódiu a předvádí jednu taneční kreaci za druhou, jak ze sebe vydává maximum přestože je na jeho doslova vyzáblé postavě vidět vyčerpání. Řeči o jeho introvetrnosti jsou opravdu pravdivé. Spoustu dialogů, které v dokumentu vede je vede jako normální člověk, který koktá a nemá důvod se nad druhým povyšovat. Dámy a pánové tenhle dokument je naprosto skvělá filmová záležitost, která je pro fanoušky Michaela nejlepším filmem všech dob a pro filmového fandu velice nadprůměrným dokumentem o králi Popu. Nemám žádných výhrad. Nudíte se někdy, když slyšíte nějakou Michaelovu písničku? Ne? Pak se určitě ani tady nebudete nudit. 99%

Ti druzí (2001)

Mrazivé, dechberoucí, napínavé. 95%

District 9 (2009)

Film s naprosto neuvěřitelným tempem a nasazením od první minuty až do konce. Mimozemská jizda se vším všudy. 100%

Hanebný pancharti (2009)

Nejlepší Tarantinovka !!! Dokonale napsané dialogy, které mě bavili mnohem více než u kultovního Pulp Fiction. Už jen po úvodní scéně víte, že před sebou nemáte žádnou filmovou tuctovku ale naprosto vyjimečný a ojedinělý projekt. Skvělý Brad Pitt a hlavně Christopher Waltz. Jeho role je pro mě asi nejvěrněji a nejosobitěji zahraná role po legendárním Jokerovi v podání Heatha Ledgera. Jedna kapitola utíká za druhou jako voda a je neuvěřitelné, jak těch 150 minut stopáže, přičemž 140 minut byly jen dialogy uteklo jako voda. Spolu s mým velmi oblíbeným Kill Billem nejlepší Tarantinův film. Před návštěvou kina jsem měl opravdu velké obavy, aby mě film bavil. Čekal jsem totiž jako spoustu jiných, kteří byli namlsáni trailerem, že půjde o akční řežbu ve stylu Kill Billa. I přesto, že tomu tak není je toto zpracování mnohem lepší a před Quentinem opravdu smekám. Quentin je zaslouženě zpátky na výsluní a po lehce nadprůměrném Death Proofu se opět jeho další kousek zapíše do dějin kinematografie. 100%

Veřejní nepřátelé (2009)

Po dvouch letech Johnny Depp opět na plátně. Po nepříliš zdařilém zakončení trilogie Pirátů z Karibiku natočil pod režií Michaela Manna velice kvalitní gangsterku, která byť nedosahuje kvalit legendárního Kmotra a ani mého oblíbeného Amerického gangstera, tak jde pořád o 5 hvězdičkový nářez. Povím vám proč. Pokud máte alespoň trochu Deppa rádi ke spokojenosti vám už bude stačit, že tento film je téměř jeho one-man show. Depp hraje výborně a přímo z něj sálá charisma na všechny strany. Christian Bale si myslím, že nedostal zas tak málo prostoru, jak se všude píše. Rozhodně je to on, kdo je po Deppovi další stěžijní postavou příběhu. Také je často Mannovi vyčítána práce s digitální kamerou. I já jsem z toho měl trochu obavy, jelikož i trailer se místy kvalitou podobal dokumentu. Ve filmu mi to ale vůbec nevadilo. Tento film je totiž tak kvalitně digitálně natočen, že absence typické kamery není až na pár do očí tlučících záběrů poznat. Film má také skvělý scénář. Po úvodním brilantním rozjezdu přijde sice trochu zmírnění tempa ale pořád se mě nuda v kině netýkala. A to stopáž nepatří rozhodně mezi nejkratší. Pokud je ve filmu nějaké slabé místo, tak ho zachraňuje Johnny Depp. Michael Mann mě tedy opět přesvědčil, že ví co dělá. Po skvělém Collateralu a pro mě rozporuplném Miami Vice přichází do kin s peckou, která strká všechny vyhipované blockbustery(Transformers, Terminátor) tohoto léta hravě do kapsy. Už jen ta závěřečná dechberoucí scéna zvédá film o úroveň výš. 95%

Andělé a démoni (2009)

Mnohem lepší než Šifra Mistra Leonarda. Zajímavější, akčnější, se skvělým scénářem a několika nezapomenutelnými scénami. Jako mínus bych viděl v příliš nataženém konci, kdy nám tvůrci servírují další zvrat, který je ale dle mého názoru trochu zbytečný a akorát ve výsledku snižuje celkový dojem z filmu. Tento film bych hodnotil 4 hvězdičkami, když ale vidím to podhodnocené hodnocení přikláním se k 5. 90%

Star Trek (2009)

Psát jakákoliv superlativa o tomto filmu je myslím zbytečné. Samotné hodnocení a tržby z posledních dnů vypovídají za vše. Na Star Trek si zajděte do kina a posuďte sami. U mě má 100%.