Jumanji: Další level (2019)

Plnohodnotné pokračování, které drží laťku na stejné hladině. Sice mě malinko naštvalo to šachování s postavami (vážně bylo nutné dvě přidat?), ale uznávám, že zábavnosti to prospělo. Herci si viditelně své “herní postavy” užívali (a prohazování postav také zafungovalo). Takhle nakročeno nemám problém ani s třetím levelem :)

Králíček Jojo (2019)

Chvilku mi trvalo si srovnat optiku (jak moc se film bere vážně a jak moc jde v té satiře přes závit). Nutno říct, že hladina není vyrovnaná. Začátek je fenomenální, pak nastane sešup do nudy a najednou probíráme vážná témata (až na dřeň). Nevím jestli je to dobře. Mě moc to kolísání nevyhovovalo. Takže za mě úspěch tak na půl.

Mandalorian (2019) (seriál)

Série se odehrává pár let po Epizodě VI = má ten správny vzhled a atmosféru jako původní SW (jsou použity i staré dobré masky a loutky - ne jen trapné CGI). Nechybí naprosto nic. Navíc skvěle napsané. A to je něco co zvedá laťku u specifické kategorie diváků. Mé kategorie.

Pád anděla (2019)

Pád #3 je o malinko horší než #2 a o dost lepší než #1. Děj čitelný a ne zas tak debilní jak by jeden čekal. Gerald není vyloženě za eso (a ostatní za retardy) a akce až na drobné prohřešky (třesoucí se kamera a nepřehledný střih) natočená slušně. Scény, kde je Nick Nolte, jsou nejlepší z celého filmu (a to včetně té potitulkové)

To Kapitola 2 (2019)

Veškeré kouzlo prvního filmu je pryč. Prostě to nefunguje. Dialogy k náctiletým a osmdesátky prostě ladily. Jakmile to samé padá z dospělých v jednadvacátém století, není to ono. Díky flashbackům je to jestě zřetelnější. Dokonce i strašidelné monenty nejsou tak jako byly posledně. Navíc díky snaze narvat do děje opravdu každého (včetně toho retarda v blázinci), film nemá ten správný “jednotný tah” a děj působí roztříštěně a i v rámci logiky filmu nedotaženě (kam i s autem zmizel retardův zombie kámoš?). A nejsmutnější je, že kdyby film byl o 35minut kratší, fungoval by lépe.

Bezstarostná jízda (1969)

Co tohle bylo? TOHLE má být kultovní film? Naprosto nelogický slepenec událostí prokládaných “videoklipy”. Do toho ty halucinogenní výjevy a stupidní dialogy. Kdyby alespoň každá druhá postava nebylo ukázkové retardované (americké) hovado... tohle opravdu ne.

Anna (2019)

O tomhle filmu nemá smysl se ani rozepisovat. Dějově zoufale debilní, ale brilantně natočené. U Luca Bessona by se měli všichni tajtrdlíci co si myslí, že umí natočit akční scénu (a přitom jen volí zběsilý střih a třesou kamerou) učit. Luxusně přehledné a poutavě natočené. Až na ten scénář no...

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Nevyvážené a schyzofrenní. Už jen to stylové zneucnění znělky Columbia Pictures vydalo na plný počet. Pak nastala houpačka. Rozpaky a recyklace (nevěřil bych, že film bude vykrádat sám sebe) střídaly zábavné a vtipné momenty. (ne ale zas tak tak moc, abych toleroval “zmutované” zombie). Ty tři jsou s odřenýma ušima.

Zaklínač - Něco více (2019) (epizoda)

A je to tady. Konec-nekonec (no k nasrání, jak jinak). Samozřejmě se potvrdilo, že celá linka s “pipkou v lese” byla tak nějak navíc a zcela o ničem. Nejvíce zajímavá byla linka “deformované čarodějky” (i když nedotažená) a samotný Zaklínač celou epizodu jen proležel...

Jeho temné esence (2019) (seriál)

Seriál během prvních pár vteřin zrychleně nastínil "nějaký svět a realitu" a pak nastal chaos. Kdyby se alespoň někdo snažil držet nastavených pravidel, ale to ne. Příběh nabaluje "fakta" a nová data, ale zjevně v tom není žádný systém ani cesta. Navíc výběr herců... taková snůška nesympatických ksichtů pohromadě se jen tak nevidí. Když se k tomu přidá zcela nesmyslné chování postav (Azrael) a "herectví" (obzvlášť ta vochechule s opicí to je perla) vznikne otravná snůška ptákovin které totální zabil konec-nekonec.