The Walking Dead: Dead City - Season 1 (2023) (série)

Maggie u mě nikdy nebyla postava, ze které bych vlhnul. Negan má své momenty, ale celkem často sklouzne k samolibým projevům (vo hovně). Ono vůbec mají scénáristé pocit, že když někdo spustí desetiminutový (jakože) duchaplný monolog, posadím se z toho na zadek. Nebo poslouchat 1/2 epizody fňukání okolo něčeho co se někdy stalo. Naštěstí 6 epizod není moc na to, aby se děj věnoval jen kravinám. Díky tomu má řada své momenty. Nejsmutnější ale je to, že na zajímavosti nebere až poslední epizodou, což celou řadu sráží na úroveň “upoutávky”.

The Walking Dead: Dead City (2023) (seriál)

První řada ***: Maggie u mě nikdy nebyla postava, ze které bych vlhnul. Negan má své momenty, ale celkem často sklouzne k samolibým projevům (vo hovně). Ono vůbec mají scénáristé pocit, že když někdo spustí desetiminutový (jakože) duchaplný monolog, posadím se z toho na zadek. Nebo poslouchat 1/2 epizody fňukání okolo něčeho co se někdy stalo. Naštěstí 6 epizod není moc na to, aby se děj věnoval jen kravinám. Díky tomu má řada své momenty. Nejsmutnější ale je to, že na zajímavosti nabere až poslední epizodou, což celou řadu sráží na úroveň “upoutávky”. Druhá řada: TBD

Pravdivé lži (2023) (seriál)

Tak jako sorry, ale je to lepší než FUBAR. Ten mě svou idiocií i obsazením doslova vytáčel. Tady je sice obsazení tabulkově super korektní (jak jinak - bez LGBT by to nešlo), ale nebije to do očí na úkor kvality. Prakticky jediné co mě vyloženě štve jsou ty občasné “technologické zázraky” (které měl FUBAR taky mimochodem), zamrzí snad jen zbytečná dětinskost (je to rozhodně více “family friendly”) a (přiznávám) uráží i samotný název. S True Lies, ze kterého si půjčil i jména hlavních postav, má společné opravdu jen to. Děj si jde už od první epizody svojí cestou a je tedy čistým parazitismem a srovnání nezasluhuje ani za mák. To ale neznamená, že sledování bolí. Některé epizody jsou doslova perfektní.

The Walking Dead: Dead City - Doma Smo (2023) (epizoda)

OK… jedno velké pozitivum: vysvětlilo se několik předchozích, vyloženě debilních, rozhodnutí Maggie. Epizoda jako taková není tak groteskní a funguje jak má. Jen si nejsem jist tím zvratem (moc nezapadá do toho co se stalo v předchozích epizodách).

The Walking Dead: Dead City - Stories We Tell Ourselves (2023) (epizoda)

Není to napěchované idiocií jako minule (i tak… kde berou tu elektřinu v divadle? Svítí si tam, jako by seděli na jaderné elektrárně), bohužel ale ani akcí (co vše se tam neprokecá, to by jeden nevěřil). Extra hvězda za “multi-zombie” :). Pozn.: jako, nejsem expert… ale co tam blbnou s tím metanem? Já nevěděl, že je toxický…?

The Walking Dead: Dead City - Everybody Wins a Prize (2023) (epizoda)

Epizoda napěchovaná akcí a idiocií. Jeden nesmysl za druhým. Asi ten nevětší byla likvidace toho jejich pečlivě budovaného hnízdečka. Hned v závěsu je chování Maggie (pokud nepočítám víc než 3 hovadiny už mě to rozčiluje). Ginny mě pije krev už jen přítomností (natož chováním). Ty 4 hvězdičky jsou matematický zaokrouhlené 3,5.

The Walking Dead: Dead City - People Are a Resource (2023) (epizoda)

A už je to zase tady. Prakticky konverzační cvičení od začátku až do konce. To že se občas něco “semele” (v řádech sotva desítek sekund) celkem silně naznačuje, že se šetřilo.

The Walking Dead: Dead City - Old Acquaintances (2023) (epizoda)

Do chvíle než vstoupí do New Yourku otravné konverzační cvičení. A ve chvíli kdy Maggie zahodí tu loveckou pušku (jako by se všude zbraní válelo mraky) u mě zase epizoda scenáristicky skončila :(.

Oppenheimer (2023)

Velice složitě natočený film. Nosná linka se odehrává v uzavřené místnosti (rok 1954) z jednání výboru ohledné odebrání Oppenheimerovi bezpečnostní prověrky (tedy ne ohledně projektu který ho nejvíce proslavil). Hodně se přitom skáče v čase do jeho minulosti. Studia v Anglii (1925), milenecký poměr (1936), jeho manželství (1940), velkou část flashbacků naštěstí zabírá zmíněný  Projekt Manhattan (1941-1945). Dále. Zcela náhodně do toho vstupují černo-bílé pasáže z jednání senátu o volbě Lewi Strausse (1958) do vedení AEC. Tedy děj 4 roky po “nosné lince” (!?), který pouze vysvětluje proč vůbec Oppenheimer přišel o tu Q-prověrku. Ještě že jsou ty pasáže černo-bílé, protože jinak by to byl definitivní guláš. Netvrdím, že dává smysl, proč je dějově nejmladší linka černo-bílá a zbytek barevný, jen zcela chápu nutnost ji odlišit. Film jako takový je obsahově vyčerpávající (a zajímavý), ale zdlouhavý (fakt 3 hodiny jsou masakr) a pro prostého člověka brutálně zmatený.