Soukromý víkend (1985)

Tuhle komedii jsem měl moc rád když mi bylo asi dvacet pro ten nadhled, nádech léta a příslib lechtivého dobrodružství. O děj tam samozřejmě nijak nešlo a fandil jsem víc Benovi (Rob Morrow) než představiteli Johnnyho Deppa (jméno jsem už zapomněl) asi proto, že byl méně nadržený pošuk a dokázal získat moje sympatie. Zcela nezapomenutelnou roli (nezapomenutelnou protože tam byla svlečená) si tam střihla Leslie Easterbrook, kterou jsem před tím znal jen jako sexbombu z "Policejních akademií". Když se nad tím zamyslím tak tomuhle filmu u mě vděčí za popularitu Hector Elizondo, kterého jsem díky tomu o několik let později "významněji zaregistroval" v seriálu Chirurgové.

Amantide - Scirocco (1987)

Film jsem viděl když mi bylo asi 15 a to tajně a jen proto, že byl škatulkován jako "erotikfilme"... Asi 2x prsa, několikrát náznak sexu... tedy pro teenagera ryzí zklamání. Víc traumat jsem si z toho fakt neodnesl :)

Oheň, led a dynamit (1990)

Jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl! ...s tím že jsem ji viděl asi 20x a naposledy na střední škole. Počítá se to jako seriózní hodnocení? :)

Hitman (2007)

Agent 47 hned utíká (z neznámého důvodu a veden "hlasem v hlavě" ) z ústavu pro choromyslné kam se na konci opět vrací, aby zjistil že je výsledkem genetického inženýrství. Tak přesně takhle by vypadala hrubá kostra děje kdyby se film držel hry která mu byla předlohou. No nestalo se a protože herní sérii Hitman znám mě to celkem dost vadilo. Snad asi i díky tomu jsem si cestu k filmu musel nejdřív najít a vidět ho s odstupem času vícekrát. Díky tomu snad dokážu ocenit i ne jedno mrknutí právě na diváka-hráče (asi aby se tolik nezlobili za ten přetvořený původ Agenta 47), které rozhodně ten komu hra neprošla rukama rozhodně neocení. Vlastně jen díky znalosti postavy ze hry mi připadá jeho chování zcela logické a normální (samozřejmě "normální" myšleno na Agenta 47). Takže ano, je to až po několikerém shlédnutí a ano jsem si vědom, že budu za exota co dá víc než průměrné hodnocení. Stejně ho ale dám a na film se podívám klidně ještě jednou (nebo 2x :)).

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Celkem specifická, morbidní a brutální podívaná. Nejhorší je že jsem na ní byl i v kině a dokonce se i bavil... jsem tedy asi zvrhlík nebo na mě působila davová psychóza (i ostatní se smáli fakt!) a stydím se za to.

Lhář, lhář (1997)

Budu asi za exota, ale Lhář, lhář je pro mě čisté ztělesnění Jima Careyho zasluhující si plné hodnocení. Je to přesně akorát (extrémně nepřehrává ani se příliš nekrotí) a přesně akorát pro něj (jiného komika bych si tam představit neuměl).

23 (2007)

23 je náročná podívaná... Opravdu nevím zda Jim Carey byl nejlepší volba (prostě člověk od něj stále čeká nějakou tu kravinu) nebo mou averzí k Joelu Schumacherovi (zprznění Batmana ti nezapomenu) ale film mě 2x nijak neoslovil. Scénář a myšlenka filmu není tak úplně špatná. V rukou jiného režiséra a s jiným obsazením by to mohlo být o dost zajímavější...

Božský Bruce (2003)

Z poloviny není na co koukat a z poloviny se královsky bavíte. Přesto nelituji že jsem viděl a klidně se podívám i znovu a neurazí mě to.

Maska (1994)

Upřímně? Nebýt těch devíti minut CGI efektů které byly v roce 1994 "lákadlo jako prase" tak mě maska minula a nic moc by se nestalo.

Temný rytíř (2008)

Z temného Rytíře sem měl upřímně obavy protože Nolanův předchozí Batman byla pro mě dokonalost sama. Navíc návrat Jokera s jinou tváří než Jacka Nicholsona mi taky nějak nešel dohromady, takže jsem trnul... Trnul jsem tak moc že jsem nedal filmu menší šanci než v kině IMAX a stálo to za to. Christopher Nolan se překonal a natočil zatím nejlepší batmanovský film (píšu zatím, protože v této chvíli má Temný rytíř povstal stále ještě před premiérou a očekávání jsou veliká).

Časové pásmo bylo změněno