Bohemian Rhapsody (2018)

Půl filmu jsem měla husí kůži. Přestože jsem slyšela samou chválu, říkala jsem si, že si tam musím nechat nějakou rezervu pro případ, že by to nebyla až tak pravda. Tentokrát byla ta chvála ještě chabá. Naprosto mě to pohltilo. Navíc jsem netušila, že Fredie miloval kočky, což byl další bonus, protože je miluju taky. Nevím, kam to všechno až půjde, ale vidět něco takového mě vždy přivede k určité hranici. Každý takový film mi posunuje měřítka. Co všechno je ještě možné? Prostě všechno, v tom to je.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Asi třikrát jsem u toho brečela. Hraje na city, ale já to mám ráda. Krásné, milé, dojemné a dobře to dopadne. Takže film splňuje všechny předpoklady pro mě potřebné.

Venom (2018)

Byla to sranda. A protože jsem to nečekala, o to větší mi to udělalo radost!

Deadpool 2 (2018)

Neskutečně hustý, fakt masakr. Prostě čučíš a nevěříš. Úplně se vymykající všemu, co jsem dosud viděla - a to je móc dobře.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Někdy chci fakt umět hrát hry. Protože se na to moc dobře kouká. Jenže život toho tolik nabízí... takže hry zůstanou snem. Kdybych měla nekonečně moc času, tak bych hrála a hrála. Ještěže je alespoň možnost kouknout na film, kde jsou teda opravdu totálně pařící hráči, na které je radost pohledět. Mimořádný zážitek.

Avengers: Infinity War (2018)

Tak na tohle jsem nebyla připravená. Už dlouho se mi nestalo, abych na závěr čehokoli koukala s otevřenou pusou, neschopna se byť jen pohnout. Vydýchávám to a připravuju se na další pokračování, protože jsem se, konečně, smířila s tím, že možné je prostě úplně všechno!

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Tedy to je ale vzorek obyvatelstva. Sešlo se zde snad vše, co bylo tak nějak vůbec možné. Dost mě to bavilo, ale z toho vzorku jsem byla fakt hotová, protože jsem si uvědomila, že pro podobný typy nemusím fakt chodit daleko!

Valerian a město tisíce planet (2017)

S dojetím a láskou vzpomínám na Pátý element, který byl pro mě naprostým zjevením. Dle mého skromného názoru byl stěžejním filmem zcela výjimečným, a natolik kouzelným, že jsem ho viděla nepočítaněkrát. Luc Besson od té doby podobný nenatočil. Až teď. Opět je tu to kouzlo, které mě vtahuje do děje. Barevný, snový a tajuplný svět mimozemských bytostí, vesmírných plavidel a neuvěřitelných dobrodružství. Dokonalý zážitek!

Sněhulák (2017)

Podle mě výborné. Docela mě udivilo, že filmaři zvládli takovou tu severskou chmurnou děsivou a divnou atmosféru a s Fassbenderem neudělali vůbec chybu. Už v knížkách jsem byla z Holeho nervózní. Jak je někdo závislý a pořád se vrací a vrací do té samé agónie, tak mě to děsně nadzvedává ze židle. Ale časem, asi jak stárnu, tak to beru jako něco, co je prostě lidské. Celkově mi to sedělo. Jak zpracováním, tak obsazením. Podle hodnocení jsem čekala, že to bude děs a byla jsem velmi mile překvapená, co toho vypadlo. Nesbo nebo Olsen, jsou to divocí vikingové, drsní jak šmirgl. Aspoň na papíře.