Hulk (2003)

Po všem komixovem co sem viděl a co dnes vydělává ty obrovské peníze se pořád dokola vracim k filmu, který mě tak zasáhl. Je vážný, dramatický, zvláštní. Má geniálně řešený střih famózní drazdivou hudbu a triky jsou labutí písní ILM. Velký výkon všech herců, specifické charaktery a vlastnosti. Banuv Hulk má duši citlivého doktora s doživotním traumatem tak velkým a silným jak Hulk sám. Bana se tomu prostě nejak podal. V jeho ocich je celý příběh. O bolesti a ztrátě který se meni v hněv a šílenství. Takový je prostě tento komixovy hrdina jehož zrod je všem jiným hrdinum tak podobný a pritom úplně jiný.

Blade Runner 2049 (2017)

Je to nuda. Nuda na kterou se tak nějak dá dívat. Ve filmu jsou opravdu pěkné zajímavé momenty a záběry které jedou z větší dálky a přesných úhlů. I když ve scénách prší padá sníh nebo je tam hnusná mlha tak je to pocitově jiné nez ve skutečnosti. Jakoby to opravdu byla součást vize hnusné budoucnosti a pod ní odpadky smrad a špína, tedy až na prostředí kolem Leta. Zloduch-prvek, kterému něco chybí. Nemá moc prostoru a celý film si nejste jisti jestli se bojuje proti němu nebo vlastně proč a za co. Tudíž si vlastně užíváme Goslinga, který čumí jak puk, je moc bystrý je zvláštní a asi i díky svým citum k umělé inteligenci v jakémsi boblouzneni cosi hledá a pak umře. Ford je ve filmu naprosto z cesty a když čekáme nějaký vrcholný hardcore tak nám zamává a film skoro po třech hodinách skončí s tim, že všichni ostatní vše ztratí nebo umrou a starý Blade Runner se po letech vyhnanství setká s dcerou své milované ,, robotky,,

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Temná strana nebo světlá strana. Film je síla sama o sobě. Intenzivní pohádkový zážitek v tom správném podání mě blízkého. Úžasná práce někoho kdo vsadil vše na jednu kartu a vyhrál u nás všech a vryl nám svou vizi navždy do paměti. Tumuhle se říká kult.

Logan: Wolverine (2017)

Vůbec mě to nebavilo. Jackmana upadat do kómatu či co to měl za stavy nebylo prostě zábavné, stejně jako styl filmu ala divoký západ. Navíc starý známý děj který známe pomalu ze všech X-menu. Mutanti versus Lidi-už asi vyčerpalo Logana tak moc že se stejně jako já snažil od filmu celý děj distancovat až se nám to zdárně povedlo. Nuda a zklamání.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Až když sem přítelkyni řekl po filmu, že se mi to nelíbilo došlo mi, že sem nedospěl nebo neprozřel, ale film byl vážně špatný.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Líbí se mi. Jde cestou te klasiky kdy se hlavni hrdinové po totální porážce zvedají ode dna a celý film se odehrává v duchu boje tváří v tvář beznadeji. Už zase. Je to ale pěkné, akční trikove scény sou epicke po Star Trekovsku a herci hrají zase ty intelektuální charaktery se špetkou humoru i trapnosti která tady ale nejak převládá.

Aeon Flux (2005)

Velice sexy bojovnice má dráždivé prilehave oblečení a vlasy havrani čerň. Výčet kladu tedy máme za sebou. Vše je jinak šedé jako v mlze a stráví se to rychle protože na vás film nevymysli diky bohu žádné finty.

Dunkerk (2017)

Asi je to ten typ filmu na který se kouknu tak maximálně dvakrát. Válečné filmy prostě nejak nesnáším. I přesto mi tenhle kousek nikdo hanět nebude. Tohle je válečný film od MISTRA NOLANA.

Rychle a zběsile (2001)

Libilo. Něco o cti, závodění, respektu a rodině skvělá hudba B.T. vedle všech filmu o Fast je tohle jako reklama na duševní zdraví. Tak to prostě je.

Rychlí a zběsilí (2009)

Velký navrat Diesela a zase máme na startu ten japonský sportak a ten americky muscle car. Děj mrdka jak prase ale po trojce raketové zlepšení.