BrianStorker

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 15.3.2019  11:45
    Léto 84 (2018)

Pubertální kecy se táhnou téměř celým snímkem, něco se začne dít až posledních patnáct, deset minut. Osmdesátkový look zde nečekejte, připomíná ho jen dobrý hudební doprovod, za který dávám jednu hvězdu. Ztráta času.

• 20.2.2019  05:29
    Díra u Hanušovic (2014)

Tento film, že získal nějaká ocenění? Kulturní bahno české kinematografie posledních let.

• 30.1.2019  17:09
    Beat Street (1984)

Vzpomínám si na jednoho teenagera, který před mnoha lety každou neděli sledoval ORF 2 a pořad Okay, aby viděl The Rock Steady Crew, Grandmaster Flash, nebo Break Machine. Hltal každý krok, každý trik Crazy Legse, nebo Kena Swifta, miloval podmanivý hlas Baby Love při "Uprocking, Stabbing the air, If you wanna battle 'cause the beat's all there." Ten kluk založil taneční skupinu The Reges´ se kterou slavil úspěchy v různých discoklubech v Brně. Sám pak zvítězil v taneční soutěži v rámci ČSSR. O tomto filmu už tehdy věděl z časopisů Bravo, který mu posílala známá z NSR, a Populár... Až nyní měl tu čest jej shlédnout na vlastní oči...při jeho sledování měl husí kůži a slzy dojetí se mu draly do očí... bylo to jeho mládí a bezstarostná léta, kdy i on v brněnských parcích tančil se svou skupinou a z reproduktorů Tesly Condor se linula ta melodická, podmanivá melodie "Hey you, the rocksteady crew, show what you do make a break, make a move.."

• 20.1.2019  12:29

The Glitch je krátký hororový film napsaný a režírovaný Kyleem Godfreyem a Davidem Ajibodu,natočený jako koncept k chystanému celovečernímu filmu. Druhý díl The Glitch se točí kolem neznámé bytosti, která pronásleduje svou oběť prostřednictvím používání jejich telefonu. Když se podíváte na Glitche na obrazovce svého telefonu, jste prokleti.

• 20.1.2019  12:28
    The Glitch (2017)

Přítel odveze po schůzce Melanie ke svému domu, kde se rozloučí. Dívka brzy zjistí, že není ve svém domě sama. The Glitch je krátký hororový film napsaný a režírovaný Kyle Godfreyem, který byl natočen jako promo k chystanému celovečerního filmu. Ten se točí kolem mystické bytosti, která pronásleduje svou oběť prostřednictvím používání jejich telefonu. Glitch je mimozemská bytost, která přináší poselství pozemšťanům do jejich přetechnizovaného světa.

• 20.10.2018  07:35
    Halloween (2018)

Cinema City Nový Smíchov 19.10.2018 17:50 - poprvé jsem byl svědkem, když se spolu se závěrečnými titulkami sálem ozval potlesk. To myslím hovoří jasně. Bravo!

• 24.9.2017  10:39
    Šéfové na zabití (2011)

Co se sobotním podvečerem... chtělo by to rozptýlit a nějakou komedii. Třeba s Jennifer Aniston, její humor v mnoha filmech je milý, přátelský, jemný. Šéfové na zabití má zde vynikající hodnocení, tak bylo rozhodnuto. Namísto humoru jsem však dostal snůšku vulgárních dialogů a humoru, který mi ani trochu nepřipadal směšný. Po čtyřiceti minutách vypnuto. Komedie nabitá hvězdami mohla nabídnout daleko víc, než jen vulgarismy a trapnost. Jen se tak zamýšlím nad tím, čemu dnešní diváci říkají "komedie" a co se jim vlastně líbí. Pokud jsou nadšeni z tohoto braku, tak se někde stala chyba a umělecký vkus klesl hodně hluboko do morálního bahna.

• 14.9.2017  06:17

Zcela náhodou jsem narazil na tento film. Jako Beatlesolog se hluboce klaním jeho tvůrcům. Od zamilované All My Loving z ranné tvorby chuligánů z Cavern Clubu až po Blue Jay Way na vás dýchá vizualizace typických Brouků v čele s hlavní postavou stylizovaného do podoby sira Paula. Psychedelické ztvárnění Strawbery Fields vám zcela vezme dech, tep vám stoupne na hodně nebezpečnou hodnotu a vy nevěřícně zíráte v pochybách, zda jste se neocitli o několik desítek let zpátky a v tv neběží nový klip z dílny Lennon & McCartney. Jak to, že jsem o tomto klenotu nevěděl dříve???

• 23.6.2017  07:16
    Uteč (2017)

Opět jsem se nechal zlákat v domnění, že uvidím díky zde tak vysokému hodnocení kvalitní horror. Neviděl jsem však horror, ba ani mysteriózní film. Viděl jsem klasický thriller, jednoduchého a předvídavého děje, kterých jsou natočeny mraky. Za dva tři dny si ani nevzpomenu na název a ani nebudu vědět, že jsem film shlédl. Ničím mi neutkvěl v paměti a ničím na mne nezapůsobil... a nezachrání to ani kvalitní herecké výkony. Některá hodnocení a vynášení do nebes filmu v drtivé většině komentářů nepochopím.

• 15.9.2016  17:47

Přibližně 90 minut se úporně nudíte, seznamujete se s hlavními hrdiny příběhu pomocí téměř nulového děje, bez jakéhokoliv hudebního doprovodu, posloucháte nudné dialogy a máte co dělat, abyste film nevypnuli. Potom se cosi začne dít a vy zjistíte, že se vlastně nejedná o horror, ale o čistý western, ve kterém jsou dvě, tři nechutně krvavé scény... po tomto zjištění film končí... Vám nezbývá, než přemýšlet nad tím, proč toto "nic" má tak dlouhou minutáž, proč má tak vysoké hodnocení, proč je zařazen v kolonce "horror" a proč se takové dvě hvězdy filmového plátna jako Kurt Russell a Patrick Wilson nechali přemluvit k tomuto braku... nebýt jich, hodnotil bych odpadem.

• 9.9.2016  17:20
    Saulův syn (2015)

Pro někoho umělecky provedený film, pro mne obrovské zklamání. Na holocaust a hrůzy druhé světové války by se v žádném případě nemělo zapomínat. Tohle ale byl spíše filmařský zločin, nežli připomenutí hrůz války. Koukat se dvě hodiny na zátylek vězně z Osvětimi, sem tam mu pohlédnout do obličeje a opět šup na zátylek, do toho okolí rozmazané, takže z interiérů nemáme vlastně vůbec nic, ba co víc, někdy se lze jen domýšlet, kde se hlavní postava nachází a co vlastně dělá, či s kým komunikuje je nudné až běda. Na posledních 20 minut jsem už neměl nervy - vypnuto, nedokoukáno.

• 14.2.2016  22:09

Snímek má být oslavou lásky, nabitý písněmi Michala Davida. Lásku jsem ve filmu však nějak nevnímal, nebyla zjevná a jasná. Dialogy jsou opravdu podprůměrné, postavy nevýrazné, takže za chvíli přemýšlíte, kdo s kým, proč a jak, v čemž se ve finále nevyznáte a začnete tápat v ději, který zde absolutně chybí. Není-li děj, není ani zápletka a rozuzlení. Ačkoliv obsazení je hvězdné - Rudolf Hrušínský, Rudolf Hrušínský nejml., Iva Janžurová, Roman Vojtek, Lucie Vondráčková - tak skutečně nejlepší herecký výkon odvádí neherec Pavel Horváth. Na film jsem se těšil, protože na hudbě Michala Davida jsem vyrůstal a je to hudba mých teenagerských let. Namísto krásných písní a vzpomínek však přišla facka. Tohle opravdu ne... Jedna * z úcty k M. Davidovi, kterého stejně ve filmu moc neuslyšíte.

• 18.11.2015  15:27
    Blood Widow (2014)

Přehlídka amatérského dílka dramatického kroužku z Hornej Terchovej. Nesmyslné dialogy, naprosto zásadní nesrovnalosti v ději a herecké výkony na úrovni amatérského kroužku nezachrání ani výborně vybraná lokace a exteriéry. Jeden obrovský propadák, který jsem bohužel vypnul v 58´minutě snímku a spravil jsem si náladu "Návraty domů" na TV Prima :-D Tam to mělo alespoň hlavu a patu...

• 25.10.2015  09:06
    The Visit (2015)

Hodnocení tohoto snímku zde mne nadzvedl ze židle. V domnění, že půjde o špičkový horror jsem celý natěšený sedl před TV a netrvalo to tak dlouho a pocítil jsem obrovské zklamání. Nejedná se totiž ani o špičkový film ani o horror. Sledujeme psychologický thriller, kde většinu záběrů vyplňují děti, které točí jakýsi "dokument" o návštěvě u babičky s dědou. Finále a vysvětlení je tak fádní, že vůbec nepřekvapí. Naprostá ztráta času, neřku-li, že o horror se skutečně v tomto případě vůbec nejedná.

• 25.7.2015  15:22

Ne, ani kvůli Charlize Theron jsem to nedokoukal... celých 58 minut jsem pevně věřil, že se už něco začne dít... nezačalo... vypnuto.

• 9.6.2015  09:00

Za mne tento snímek nebyl ani komedie, ani horror. Možná nějaká hands cam slátanina s trapnými pokusy o vtipné dialogy s ještě trapnějšími pokusy o vtipné scény. Nic z toho se nepovedlo. Snímek jsem vydržel sledovat 33 minut, pak se to už vážně nedalo. Naprostá ztráta času, veliké zklamání.

• 8.6.2015  11:55

Mistr nad Mistry horrorů James Wan opět nezklamal, i když tentokráte nikoliv na režisérské židli, ale jako producent a v malém cameu. O ději zde bylo napsáno už mnoho a tak jej nebudu rozebírat. Bravo! O kvalitě hororu svědčí i fakt, že závěrečnou scénu, kdy se nečekaně za hlavní hrdinkou zjeví postava démona poněkud "nerozdýchala" jedna slečna v kinosále a utrpěla pořádný šok (doufám, že je v pořádku).

• 16.2.2015  08:42

Co na to říci? Hammer vstal z mrtvých, stejně jako Žena v černém. Špičkové trailery a propagace navnadila milovníky duchařin a po více než dvouměsíčním spoždění od uvedení do kin v USA jsme se dočkali i my. Ale ouvej. Jestli-že Žena v černém byl špičkový klasický gotický horror, Anděl smrti mu nesahá ani po kotníky. Více než dobře vybraní hlavní představitelé, velmi dobrá gotická atmosféra a zvuková kulisa však nestačí na příběh, který tu vlastně už byl. Žena v černém byl výtečný horror, Anděl smrti je však o třídu níž, neboť nepřináší vůbec nic nového. Rozhodně však stojí za zhlédnutí.

• 5.12.2014  10:05
    Kingdom Come (2014)

Ne, toto není děsivý horror. Avšak tvůrcům se podařilo něco naprosto úžasného - nutit člověka přemýšlet nad sebou samým, nad svými skutky, posláním, nad svým duchovním životem. Nedávám plný počet za scénografické ztvárnění, ani za vizuální efekty, či lekací scény. Dávám plný počet za celkové vyznění a poslání filmu. Bravo!

• 29.11.2014  17:35
    Ouija (2014)

No jo... Pokud z filmových pláten horrorů (které vlastně horrory ani nejsou) neteče krev proudem, nevyhřezávají se vnitřnosti, netrhají ruce, nohy, či jiné údy, pokud se nepředvádí násilí hodné pomatených či jinak zvrácených jedinců, tak to je dle dnešní filmové populace "slabej horror." Uvědomte si prosím, jaký film se nazývá horror a jaký film horrorem skutečně je. Ouija má veškeré prvky horroru (na rozdíl od např. Saw, či jiných "rádobyhorrorů", které prvky tohoto žánru vůbec nenesou). Já jsem byl po shlédnutí Ouiji maximálně spokojený. Jedná se o klasický duchařský gothický horror, má atmosféru, náboj, lekací scény i zvrat v ději. A jako bonus se ukázalo, že Olivia Cooke dokáže zahrát i něco jiného, než jen recepční v motelu. Naprostá spokojenost a oslava návratu k horrorové klasice. Jen tak dál!

• 24.11.2014  15:03

Krásný příklad toho, jak se za málo peněz dá udělat poměrně hodně muziky. Film, ač bez počítačových triků, docela slušně buduje tíživou a děsivou atmosféru. Nejsem příznivcem jakéhokoliv týrání, či násilí, ale v tomto snímku je to na snesitelné úrovni. Velmi slušná duchařina.

• 22.11.2014  12:28
    Coherence (2013)

Zajímavý námět, který by do jisté míry mohl zaručovat dobrý mysteriózní film. Ale pokud kameraman trpí parkinsonem, dialogy jsou občas poněkud zmatené a celý děj se odehrává pouze v jedné místnosti... Hrozí, že u snímku několikrát usnete a v té změti dialogů brzy ztratíte nit. Škoda. Opět silně nadhodnocený film na tomto webu. Ztráta času.

• 9.11.2014  12:23
    The Canal (2014)

Nevím... neurazilo mne to, ale ani nenadchlo. Spíše zklamání. Hodně jsem občas váhal, zda nekoukám na Sinister, Insidious, nebo Kruh... ale ono to vlastně bylo vše dohromady. Škoda.

• 27.10.2014  21:30
    Soudce (2014)

Naprosto nudné, zdlouhavé a právnickými nesmysly nabité drama. Hvězdami obsazené právnické rádobydrama, které vás neustále nutí dívat se na hodinky, kdy už bude konečně konec není příliš dobrá vizitka. Patrně přehnané nadhodnocení zde na csfd odráží i fakt poloprázdného sálu kina. Nehrát v tomto snímku hvězdy jako Duvall, Downey Jr., nebo Farmiga, patrně by po něm neštěkl ani pes...

• 19.10.2014  08:11

K Draculovi, stejně jako k Vladu III. Draculea Tepesovi mám velice blízko a z vyprávění přátel i z prvotních reakcí na internetu jsem měl z filmu nejprve rozpaky. Po shlédnutí musím konstatovat, že až tak zklamaný jsem zase nebyl. Pokud k snímku nepřistupujete jako k horroru (horrorové prvky obsahuje jen okrajově), ani jako k historickému filmu (obsahuje historické nesmysly), ale jako k dobře natočené goth fantasy, naskytne se vám příjemná podívaná na legednu zvanou Dracula. ***+

• 10.10.2014  09:20
    Svatby v Benátkách (TV seriál) (2014)

Naprostá pohodovka s příjemnými herci a oddychovým dějem. Jen to nepokazit jako Cesty domů, které jsem již zavrhl.

• 4.10.2014  08:32
    Mistři hrůzy (TV seriál) (2005)

Viděno 9, 10, 11 a 12 díl 1. série. Dle zdejšího hodnocení jsem se těšil jako malé děcko na svou první hračku, ale namísto toho přišla ledová sprcha.

• 2.10.2014  17:15
    V/H/S/2 (2013)

Po totálním zklamání z VHS jsem hodně dlouho váhal, zda se pustit do sledování VHS 2. Bohužel, mé obavy se naplnily. Stejný marast jako jednička. Nechápu zdejší rozplývání se nad tímto snímkem... naprostá ztráta času. První sledování jsem vydržel do 65´, zbytek z povinnosti dokoukán druhý den... Vlastně ani nevím, zač tu jednu * dávám...

• 25.9.2014  16:16
    Byzantium (2012)

Možná drama, nebo i fantasy, ale o horror se nejedná ani omylem... Roztahaný, zdlouhavý děj se spoustou flashbacků, nudný příběh až nápadně podobný "Interview s upírem" a upíři procházející se na denním slunci, hledající domov, vrhající stín a odraz v zrcadle... tohle fakt ne, díky. Vydržel jsem 68´ a horror byla pro mne jen představa, že bych na to měl koukat až do konce...

• 21.8.2014  09:44
    Halloween II (2009)

Sotva uplynulo deset minut filmu a už mne odradil úchvatný dialog mezi dvěma koronery v autě, kterak se baví o tom, jak "spát" s mrtvolami, po pár minutách sledujeme, kterak Michael Mayers zabije a vykuchá psa, kterého poté konzumuje, další úchvatná podívaná, jak zabije chlapa tak, že mu rozdupe hlavu. Poslední kapkou byla skvostná scéna, ve které si to páreček rozdává v baru a pán si neodpustí poznámku "takového macka jsi v sobě ještě neměla." Nechutné dialogy, nechutné scény, vrchol nevkusu. Pakliže Robu Zombiemu šlo o to, jak sprznit horrorovou klasiku, tak se mu to povedlo na plné čáře. V opačném případě jen ukradl název filmu a z hlavních postav udělal totální pomatence s IQ ze čtvrté cenové skupiny bez větráku. Pane Zombie, měl byste přestat hulit a šňupat! Film po scéně s "mackem" vypnut a vymazán. Je mi z toho zle...

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9