• Thriller

Gravitace (2013)

Po zralé úvaze jsem druhého dne musel snížit hodnocení na 3*. Ano, je to zcela jistě pastva pro oči, ale té si užijeme v lecjakém dokumentu, nebo Sci-Fi (viz Vetřelec). Zde se jedná o snímek vychvalovaný do nebes, ale proč? Jen pro tu vizualizaci? Ale proboha zamyslel se někdo nad reálností tohoto snímku?

Contracted (2013)

Tak trochu podivné drama (o horror se jedná až v poslední minutě snímku), kde chybí ono základní "kdo a proč". Film vlastně končí tam, kde by mohl začínat onen avizovaný dobrý horror. Bohužel však končí v tom nejlepším. Pokud vám tento snímek nic nedá, tak alespoň se poučíte v medicíně, že lékař je schopen diagnostikovat chřipku a vyrážku poslechem srdce a pohledem do uší. A pokud máte abnormálně nízký tep? No a co!? To nic není :-))

Truth or Dare (2012)

O horror se v žádném případě nejedná. Škoda času. Pár pubescentů toto možná nadchne, ale horrorový fajnšmekr jen hořce zapláče.

Devil Seed (2012)

Zřejmě absolventský film kanadských studentů. Známé a ohrané téma, nic nového, neurazí, ale v žádném případě nenadchne. Potěšily jen neokoukané, nové tváře.

Drákula (2013) (seriál)

Zapomeňte na Mistra Brama Stokera, zapomeňte na jeho postavy i nesmrtelný příběh. Toto zpracování má s původním románem jen společné jméno upíra a jména hlavních postav, jinak zhola nic. Skvělá výprava, kostýmy i atmosféra viktoriánské anglie se zde snoubí s příběhem, který lze jen těžko zařadit do nějaké kategorie fenoménu "Dracula". Jak jsem již uvedl, snímek s původním románem má společná jen jména postav, ba co víc, charaktery postav i dějová linie je zde úplně převrácená. To jako celek staví román Brama Stokera do absolutně jiného světla a kdo původní dílo neviděl, bude jen mystifikován. Problematické jsou zde z historického hlediska i flashbacky, či jiné reálie, které absolutně nemají se skutečnou podstatou nic společného (Řád draka, chyba v překlau /viděno s č. titulky/ a následná záměna slov "princ" a "kníže"). Pokud by se jednalo o samostatný seriál, který by se nehonosil názvem "Dracula" a nevystupovaly v něm postavy z tohoto románu, byla by to snad průměrná fantasy série pro teenagery. Takto se přikláním k názoru, že snímek jen těží ze jména Dracula a jeho románových postav. Nicméně gothické pojetí viktoriánské anglie je úchvatné... ale bohužel, nic víc. /P.S. Tak bohužel po shlédnutí více dílů od tohoto "rádobydíla" odstupuji a dál nesleduji. Navíc odebírám jednu hvězdu. Tohle je spíše Dallas, nebo Dynasty. Díky, fakt ne.

Nebezpečná známost (2005)

Další z mnoha filmů, které zde mají vysoké hodnocení a já nechápu proč... Označení "Horor / Thriller / Mysteriózní" je naprosto od věci, tento film neobsahuje prvky ani jednoho z uvedených žánrů. K jeho pochopení je nutné neustále o něčem přemýšlet, všímat si detailů a šponovat mozkové závity, abyste po 69 minutách (zbytek titulky) zjistili, že nechápete zhola nic a pro vysvětlení toho "co tím chtěl básník říci" se hodí všechny možné verze vysvětlení filmu, které vás zrovna napadnou.... a já se na to nechal zdejším hodnocením zlákat... škoda času.

Insidious 2 (2013)

Bravo!!! Pokračování snímku Insidious vás nenechá vydechnout. Čistá duchařina s pohledem do nejtemnějšího záhrobí, bez násilí a potoků krve, kterými se to v současných rádoby horrorových snímcích jen hemží. Insidious 2 naštěstí takový není a kráčí si svou osvědčenou cestičkou temného gothického horroru. Bravo, bravo, bravo!!!

Cementerio del terror (1985)

Zdejší nadhodnocené bodování tohoto snímku nechápu. Překonáte-li po třech dlouhých minutách titulky, neděje se pak další půlhodinu zhola nic. A potom to přijde... Ne, děj prozrazovat nebudu, beztak je tu o něm napsáno dost. Omlouvám se, ale neubránil jsem se smíchu. Mluví se zde španělsky, ale děj je evidentně umístěn do Spojených států (auta s registračními značkami Texasu, anglické názvy obchodů...), při oživování mrtvého vraha je konstatováno, že je šestého dne šestého měsíce šest hodin... přitom se slaví Halloween (!?), no a korunu tomu všemu nasadilo finále filmu s vylézajícími mrtvolami z hrobů... Jinými slovy, viděli-li jste Halloween a Thriller Michaela Jacksona, toto již vidět nemusíte. A nebo ano, jako parodii zmíněných filmů...

Home Sweet Home (2013)

Dějově plytký, bez zápletky kratičký film nezachrání ani bravurní kamera. Home Sweet Home nepřichází s ničím novým. To vše tu už bylo... a mnohem lepší kvality.

The Changeling (1980)

Zde naprosto nadhodnocený, průměrný horror, ze kterého si nic nezapamatujete už po pár dnech.