Kuchňa (2012) (seriál)

Perfektné. Slovenská Kuchyňa je oproti tomu odpad. Ešte aj príbeh museli ukradnúť a aj tak to tomuto ruskému seriálu nesiaha ani po členky. Veľmi dobrí herci, perfektný scenár, diváka to úplne vtiahne do deja.

Bruno (2009) odpad!

Odpad medzi odpadom - nemusel som to ani cele vidiet, aby som tomu dal taketo vysoke ohodnotenie. Nechutny film, ktory zosmiesnuje moralne hodnoty, nie je vhodny pre zdravych ludi akehokolvek veku. Nechutne scenky a narazky a viac je skoda pisat. (0.0/10)

Mr. Bean (1990) (seriál)

Jednoducho nezabudnuteľné vtipné scény, na ktoré sa dá po čase znovu a znovu pozerať, a aj keď už viete, čo bude nasledovať, vždy sa na tom poriadne zasmejete a nepríde to "ošúchané" - a takých filmov je naozaj málo. Ako to ten pán Fazuľka robí? :)

Osvícení (1980)

Kvalitný film, pri ktorom síce doteraz neviem, o čo v tom hoteli šlo - či to boli duchovia, alebo to bola len psychóza, pretože na obe možnosti sa dajú nájsť pre aj proti, ale to nie je podstatné - dôležité je to napätie, ktoré je vo filme od začiatku až do konca a skvelé herecké výkony.

Vrchní, prchni! (1980)

Skvelá komédia, približujúca dvojitý (alebo trojitý či štvoritý?) život hlavnej postavy - raz je knihovníkom, ktorý si príležitostne zarába hrou na husle (ale keď to má dokázať, tak už mu ide do tuhého), ale jeho najobľúbenejšou činnosťou je nepochybne hra na vrchného čašníka a inkasovanie zákazníkov. No a keď už sused odhalí jeho nové auto, na ktoré si ako vrchný zarobil, tak je z neho zrazu Ing. Králik. Nezabudnuteľné scény pri kontrolovaní auta - stierače stierajú, ostrekovače striekajú, klaksón trúbi, roztláčanie jeho "auta", naháňačka po meste, grimasa na spoločnej fotke a mnoho iných. 5 hviezdičiek si jednoducho zaslúži.

Columbo (1971) (seriál)

Flegmaticky pôsobiaci inšpektor, ktorý u páchateľa vytvára dojem, že sa do ničoho nerozumie, ale opak je pravdou - páchateľa pozná už od začiatku a jeho vystupovanie je súčasťou jeho taktiky - mnohokrát pripraví pre páchateľa dokonalú pascu, do ktorej sa jednoducho musí chytiť, a o to viac sa mu to darí, keď ho páchateľ podcení. No a má manželku, o ktorej síce veľa rozpráva, ale ešte ju nikto nevidel, asi ani on sám :)

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Geniálne vymyslené charaktery postáv a ich dokonalé zosmiešnenie: - snaživý, iniciatívny, ale aj podliezavý a drzý Hujer, ktorý ašpiruje na funkciu vedúceho, ale nakoniec zostane pri svojej obľúbenej činnosti - nosení ovocia a zeleniny zo svojej záhradky svojim nadriadeným. Večne upozorňuje iných na ich povinnosti a zanedbáva svoje vlastné. - nepozorný Plha, ktorý sa vie v pravej chvíli spýtať na to, o čom sa iní bavia už dobrú pol hodinu. - dobrák Kroupa, ktorý ale nerád priznáva, že vie toho menej ako jeho syn. - večne chýbajúci Hliník a veľa ďalších. To všetko je vsadené do neuveriteľných a komických situácií, napr. list pre Evu T., "metelesku blesku" pre Hujera, rozbor básne a stotožnenie "hrdobca" s hovniválom, a veľa veľa iných. Jednoducho film, ktorý treba vidieť.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

tomuto sa neda dat menej ako 5* - ako dieťa som sa na to vždy tešil a vtedy ma nikto nemohol odtrhnúť od televízora :) (10/10)

Jádro (2003)

Dám trochu vyššie hodnotenie, ako je tu štandard. Je pravda, že film je až príliš sci-fi, ale nemyslím si, že cieľom bolo natočiť film, ktorému sa dá "uveriť", že sa mohol alebo môže niekedy takto odohrať v skutočnosti a aby všetko dávalo zmysel a bola vo všetkom logika. Jednoducho film má myšlienku a dej, a cieľom je dostať sa do stredu Zeme k "pokazenému" jadru, ktoré zničili ľudia sami. Možno sa táto cesta nebude dať v reálnom živote nikdy uskutočniť, možno v ďalekej alebo blízkej budúcnosti, ale pre tento film museli niečo vymyslieť, a napriek tomu, že to nebola ľahká úloha, sa im to podľa mňa podarilo. Nie je to podľa mňa až taký "suchý" film, ako by z väčšiny hodnotení vychádzalo. 7/10

Prokletý ostrov (2010)

Jeden z tých filmov, kde stále nie je jasné, aká je pravda. Ešte ku koncu som čakal, že ho zlomili a že je naozaj vyšetrovateľ :) - až tá zmiznutá krv po výstrele ma presvedčila. Dalo by sa tu síce nájsť viacero nezrovnalostí na diskusiu, ale tie pri takýchto filmoch nie sú to podstatné - dôležité je tu to napätie a dej, od začiatku až do konca. 9/10