Panelák (2008) (seriál)

Je to nudná blbosť, ale v poslednom čase tam tvorcovia zakomponovali viac humorných scénok, a preto sa moje hodnotenie vyšplhalo až na jednu hviezdu.

Profesionálové (2008) (seriál)

Môj najobľúbenejší slovenský seriál a asi aj najlepší v rámci komediálneho žánru, aj keď prvá séria ešte nebola úplne domyslená a posledná (2012) bola trápna obludnosť.

Telefonní budka (2002)

Colin Farrell nám v skvelom psychologickom thrilleri predvádza zrejme svoj najlepší herecký výkon. Joel Schumar zas dokazuje, že aj s nízkym rozpočtom sa dá natočiť film, ktorý je takmer dokonalý vo všetkých ohľadoch.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Po skvelom Zlatom oku išla táto bondovka kvalitatívne dole. Hlavným problémom je okrem úbohého záporáka aj samotná zápletka filmu (rozpútanie tretej svetovej vojny kvôli článkom v novinách a vyššej sledovanosti - fakt blbosť). Ani bondgirls nie sú v tomto prípade extra pekné, aj keď Michelle Yeoh tam bola skôr kvôli jej bojovým schopnostiam než kvôli tomu, aby bola len ďalšou z radu bondgirls.

Zlaté oko (1995)

Hneď prvá Brosnanova bondovka sa ukázala ako jeho najlepšia. Hlavnými dôvodmi sú okrem hlavného predstaviteľa aj silný tím záporákov s mojím obľúbencom Seanom Beanom na čele. Výborný sú aj Gottfried John a krásna, ale nebezpečná Famke Janssen. Je to skôr akčný film než klasická špionáž, ale v tomto prípade mi to vôbec nevadí.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Kvalitné triky a slušná výprava, ale inak je to nudná a jednotvárna rozprávka bez silnejších scén, ktoré by diváka prikovali do kresla. Filmová, ale aj knižná Narnia nesiaha Pánovi Prsteňov ani po členky.

Jen pro tvé oči (1981)

Ďalšia z Moorových bondoviek pokračuje v slabšej tradícii jej predchodcov. Skôr nezáživnejší príbeh o nejakom stratenom prístroji je jedným z hlavných kameňov úrazu. Ďalšia vec je Roger Moore samotný. Mám pocit, že už v tomto filme bol na svoju rolu pristarý a vo filme sú častejšie kaskadéri než sám Moore. Veď uznajte, keď už niekto potrebuje náhradníka aj na beh po schodoch, nie je všetko v poriadku.

Shrek 2 (2004)

Dvojka možno nie je na úrovni jednotky, ale stále je špičková animovaná zábava, ktorá zaostáva za pôvodným filmom fakt len o vlások.

Shrek (2001)

Najlepší animák, čo som kedy videl. Baviť sa na tom dá aj opakovane, čo sa o väčšine iných animákov povedať nedá.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Hmm, trojka sa radšej nemala točiť. Príde mi nudná, nezábavná a veľmi mi tu chýba pôvodná Evy, teda Rachel Weisz. Aj potenciál Jeta Li mi príde dosť nevyužitý, keďže väčšinu filmu je z neho hlinený panák, a ani neskôr toho veľa nepredvedie. Fakt zbytočný film a múmia mala radšej navždy zostať v Egypte.