Nezlomný (2014)

Film krásny, ale chladný. Ako žena, ktorá ho natočila.

Anna Karenina (2012)

Prekvapivo oveľa lepší film, než som očakávala (Joe Wright ma svojim Atonement sklamal) a preto štyri hviezdičky.

Dredd (2012)

Zvyčajne ma takéto drsné akčné strieľačky nebavia, ale v tomto prípade ma už len úvod rozpovedaný hlasom Karla Urbana navnadil na šialenú jazdu, pri ktorej mi nezostávalo nič iné, iba si užívať Dreddovu permanentne nasratú čeľusť. Herecké obsadenie je dokonalé, pri každej postave. Často sa mi pri podobných filmoch stáva, že mám pocit, že sú to trápne kraviny, ale pri Dreddovi sa to proste nestalo. Po skončení filmu som sa škerila ako malé decko. Proste spokojnosť.

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Je len málo seriálov, pri ktorých sa mi prsty na nohách skrúcajú od spokojnosti a šťastia. Našťastie, Avatar patrí medzi ne. Všetky udalosti vynikajúco gradovali až do tretej série, ktorá bola IMO perfektná!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Už od raného detstva čakáte, kedy sa vrátia Star Wars. Prejdú dlhé roky, lebo, úprimne, nová trilógia stojí za starú belú. Keď konečne dostanete príležitosť vidieť lightsaber na veľkom plátne, máte už 25 rokov, vysokú školu za sebou a na krku robotu. Vchádzate do kina a viete, že máte prehnané očakávania. Takisto si uvedomujete, že vás film môže poľahky sklamať, hoci neveríte, že by to J.J. Abrams dokázal. Po prvom vzhliadnutí odchádzate s rozporuplnými pocitmi, akoby povedal Kylo Ren. Toto dielo, táto vykradnutá Nová nádej, má byť novým začiatkom Star Wars? Nedá vám to a idete do kina ešte raz – pre istotu s matkou, aby vám poskytla svoj názor. Lenže ten nový záporák má dačo do seba, nie je iba bezduchou kópiou Darthe Vadera. Vlastne celá nová generácia je svieža a originálna a všetko sú to úžasné postavy so silnou motiváciou a roztomilým droidíkom navrch. Sú tu mimozemšťania, súboje, X-wingy a TIE fighters, Millenium Falcon, R2, Han Solo a Chewie a všetko, čo ste milovali na starých SW, no zároveň niečo nové a viac. Smejete sa, plačete, zatínate zuby – all the feels return. Po treťom pozretí v kine už s istotou viete, že ste totálne prepadli tomuto filmu a budete ho do krvi obhajovať až kým neskončí svet alebo nepríde ďalšia epizóda. Yup.

Capital (2015) (seriál)

Krátko pred Vianocami ma z BBC potešili nenápadnou televíznou minisériou. Typická britská dráma v skvelom spracovaní prináša množstvo zaujímavých postáv, pomaly gradujúci dej a nečakané rozuzlenie. Keďže obľubujem tento žáner, seriál mi sadol a pozerala som ho naživo (čo inak robím zriedkavo). Capital má iba tri časti, takže sa výborne hodí na zahnanie večernej nudy, ak hľadáte niečo s presvedčivým obsadením a vzrušujúcou zápletkou.

Atlantis (2013) (seriál)

Chcela som tomuto seriálu pôvodne dať iba dve hviezdičky, lebo viac si nezaslúži; ale keď je tak rozkošne a dokonale béčkový. Navyše, posledná epizóda druhej série fakt stojí za to. Plus eye candy a taký sprostý koniec, ktorý si žiada tretiu sériu.

Krok do tmy (2014)

Ten film by sa nemal volať Krok do tmy, ale skôr Krok vedľa. Je to oveľa výstižnejšie.

V odstínech šedé (2015)

Ak režisérovým zámerom bolo emocionálne rozčúliť diváka, potom sa mu to výborne podarilo.

Městečko Záhad (2012) (seriál)

"Dipper what did I told you not to do tonight? Raise the dead. What did you do? I raised the dead." Tento seriál je nečakané zlato od Disneyho. Kopec hlášok, veselé postavičky a narážky na popkultúru - také lepšie, animované Supernatural.