Zápisník jedné lásky (2004)

Tento film som si pozrela celý len preto, aby som si potvrdila, že som na 80 % cynik, ktorý nenávidí romantiku.

Drive (2011)

Ak sa vás niekto opýta na Ryana Goslinga, ukážte mu tento film. A nezabudnite si potom pustiť soundtrack!

Captain America: Občanská válka (2016)

Captain America: Civil war je všetkým tým, čím mali byť Avengers: Age of Ultron, ale neboli. Russovci proste dokazujú (zas a znova), že pokiaľ ide o ukočírovanie marvelovskej tímovky, zvládajú situáciu lepšie ako Joss Wheedon. Nie je to síce lepší film ako Winter soldier, ale dosť dobrý na to, aké množstvo postáv sa v ňom objaví. Takto dobre som sa v kine nebavila od prvých Avengerov, takže humor tu zafungoval na výbornú.

Cooked (2016) (seriál)

Úžasný dokument o jedle, varení a ľuďoch, ktorý by si mal pozrieť každý, pretože toto nie je dokument iba o varení, ale o jeho význame pre vývoj ľudstva a ako zmenilo našu spoločnosť. Trocha som si poplakala a šla som variť, pretože Michael Pollan ma inšpiroval.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Bez okolkov priznávam, že som tento seriál začala pozerať iba kvôli tehličkám na bruchu Zacha McGowana. Ale po troch sériách plných zvratov, akcie, napätia a vývinu postáv musím povedať, že všetci, ktorí odpísali tento seriál a prestali ho pozerať po pilotnom diely, sú absolútni a totálni idioti, ktorí nevedia, o aký klenot prišli. Amen.

Ohnivý kuře (2016) (seriál)

Českým seriálom veľkoryso odpúšťam neduhy, lebo sú oveľa lepšie ako tie slovenské. V tomto prípade som sa výborne bavila, tak prečo by som nedala dobré hodnotenie?

Absolvent (1967)

Toto je skutočne dobrá romantická komédia, nie ako tie hlúposti, čo sa dnes točia a vydávajú za "romantické" filmy. Naviac dal tento film zrodiť asi najikonickejšiemu soundtracku, aký poznám.

Top Gear speciál: James May a lidové autíčko (2014) (seriál)

Áno, je to utrhnuté z reťaze, najmä tretí diel, ale James May moderuje túto reláciu tak, že mu to všetko zožeriete. Ako niekto správne poznamenal - James May by mohol moderovať aj reláciu o zaváraní uhoriek a stále by to bolo zábavné a poučné sledovanie.

Psycho (1960)

Film Psycho je naozaj také psycho, že inak by sa ani volať nemohol. Je dôkazom, že Afred Hitchcock bol skutočným filmovým majstrom, no celý film stojí na vynikajúcom hereckom výkone Anthonyho Perkinsa, ktorý stvárnil schizofrenického vraha Normana Batesa tak verne, že z neho spravil ikonickú postavu medzi filmovými záporákmi.

Brooklyn (2015)

Nudný, ľahko zabudnuteľný a predvídateľný romantický film, rovnaký, ako tucty ďalších. Nechápem toľké nominácie na Oscara.