• Thriller

Alpha Code (2020)

1 hviezda za to, že som to dopozeral a druhá za to, že to až tak nebolelo dopozerať. Inak to nemá žiadne plusy, keďže som sa v tom vôbec nevyznal, čo tým chcel režisér povedať. A navyše sa to ku koncu tvári ako veľdielo, čo ani zďaleka nie je.

American Star (2024)

Nemastná neslaná dráma, ktorá nemá takmer žiadny dej, a ktorá sa thrillerom stane až v posledných 15 minútach, a ktorá sa ale na počudovanie celkom dobre pozerá.

Americký zločin (2007)

Po celý čas trvania filmu mi tuhla krv v žilách. Miestami sa mi na to až zle pozeralo. A keď si predstavím, že to je natočené podľa skutočného príbehu, tak je mi ešte horšie. Nechápem, ako môže byť niekto schopný takýchto zverstiev. A súdna výpoveď Gertrudy na konci a jej chladnokrvné popieranie všetkého ma donútilo sa zamyslieť, či takýto zvrátený človek je vôbec hodný života.

Amjeon (2019)

Podobne dobrý rozbeh ako indonézsky Ikut Aku ke Neraka, ale čím ďalej, tým to viac ide do kytek a nedokáže to absolútne udržať pozornosť. Dobrý začiatok sľuboval zaujímavý dej, ktorý však bol podaný strašne chaotický a pozornosť čím bližšie ku koncu, tým viac pokulhávala. Malo to dobrý potenciál byť dobrým filmom, čož ale nebolo.

Anatomie pádu (2023)

Poviem pravdu, čakal som viac. Nekonečná stopáž tomuto filmu vôbec nepraje. A rozuzlenie taktiež nie je ktovieaké. Navyše posledných 15 minút, kde sa nič podstatné pre film nedeje, trvá asi 2 hodiny. Škoda toho, dal sa z toho vyťažiť oveľa viac.

Angst (1983)

Zaujímavý film. Nervy drásajúca monotónna hudba sprevádza väčšinu filmu a tým drží aj tempo celého filmu. Dialógy tu budete hľadať márne, tie sú nahradené vnútornými monológmi hlavnej postavy. Zaujala ma aj kamera, ktorá poväčšine sníma postavy zhora, výnimočne aj zdola, čo dodáva filmu na svojráznosti.

Antebellum (2020)

Prvá polhodina sa nesie v otrokárskom stredovekom duchu, potom sa zrazu prehupneme do súčasnosti na ďalšiu polhodinu, z ktorej si pamätám akurát tú tučnú černošku a posledná polhodina sa vráti na začiatok, kde zažijeme trochu bu-bu-bu (jediný hororový prvok v celom filme je škrtenie v aute) a celé to plynie do neznáma a ku koncu som už vnímal všetko iné, len nie film. Zo začiatku to vyzeralo lepšie, ale ku koncu to začne nudiť dosť a mimo toho je to strašná blbosť.

Atlantida (2019)

Dokopy možno 15 nudných statických záberov za celý film, kde sa zo začiatku celkom aj niečo deje, ale postupom času vás tento štýl filmu prestane baviť. A posledná polhodina už úplne vypustila a vôbec nič neprináša, len dlhotrvajúcu nudu.

Ať žije svoboda (2013)

Celkom pekný film, to sa musí uznať. Miestami vtipný. Ako oddychovka dobré, ale na druhej strane nič výnimočné ani originálne. A ku koncu už trochu nudné. Mal som pocit, že aj tých 90 minút je pre tento film veľa.

Babel (2006)

Aj na druhé pozretie super film, ktorý opäť celý svoj čas nenudí a dokáže vtiahnuť diváka do deja. Najviac ma zaujal príbeh s puškou, ostatné dejové línie boli trochu v úzadí. Aj keď teraz to už nebolo na čistých 5*, nemám to srdce stiahnuť jednu hviezdičku, takže hodnotenie ostáva.