Mr. Robot (2015) (seriál)

Geek, nerd a další IT kamarádi se možná třesou, ale přes 15-letou praxi v IT oblasti mne to postupně přestalo bavit. Možná se podepsala i nechuť ke korporátům a jejich rozhodování napříč společností a kontinenty bez jakékoliv skrupule a odpovědnosti obyčejným lidem. Tak či onak, hlavní hrdina je natolik exot, že to průměrného evropana začne rozptylovat.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Co dělí napínavé drama od béčkového filmu, je scénář a akce. Jinak to plave na vodě, stejně jako vyjevený gesicht pana Farrella, který "toho moc nenamluví". Rapace vzali jen kvůli postavě a zvýšení prodeje. Zklamání je možná silné slovo, ale nějak mi uvízlo mezi zuby.

Po životě (2019) (seriál)

Hluboká deprese a sarkasmus jsou servírovány více než osm hodin. I přes denní dávkování a pochopení konceptu lásky až za hrob, jednoho to prostě nebaví. Gervais si napsal terapii vůči světu, co všechno je špatně a používá k tomu dobře zahrané karikatury od kolegů herců. Chtělo by to zkrátit a trošku jinou polohu než jen ".. pak Lisa řekla". Alespoň že konec byl pěkný a dojemný.

Zázraky korálového útesu (2021)

Dokument s unikátními záběry, které neudrží divákovu pozornost a to hlavně těch mladších.

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Pro mne strašná nuda v zajímavém prostředí - první hvězda. Pro mé děti napínavé sci-fi dobrodružství - druhá hvězda. Ale jak to dohledím do konce, to netuším.

Emoji ve filmu (2017)

Pěkné a hloupoučké, děti si odpočinou a dospělí stráví čas s nimi. Nic víc, žádný humor, pouze dobrý nápad vykreslený v pěkných barvách.

Nebraska (2013)

Komplikovaný vztah otce a syna na cestě za snem, krásně podbarvené okolím a prostřihy, aby měl divák dost času najít podobnost ve svém životě. PS: nemusel jsem to zažít a ani nechci, tento konec není důstojný.

Fany a pes (2019)

Zjednodušený pohled na smutnou historii aneb jak dětem ukázat, že ne vše bylo v pořádku. Za mne málo ostré a vysvětlující ze strachu narušení děje filmu a přijetí dětskými diváky.

Rodina na baterky (2021)

Jak najít cestu k dospívající dceři a zároveň omylem zachránit svět. A děti to baví a rodiče neusnou. A za týden nevíme, o čem to moc bylo, ale bylo to fajn. Nebo je to přece jen málo?

Rytíři spravedlnosti (2020)

Partička asociálních IT specialistů, ostřílený voják, tragédie a několik nešťastných informací. Tak, jak to zní, tak to i dopadne. Pocity se mísí od frašky, přes úžasné herectví-tváře Mikelsena, po střílečku s "klávesnicí".