Ragtime (1981)

Pohleďte na snímek s pěknou stylizací, dialogy, herci, kamerou ... a bez děje. Chápu, že je to trochu průlomový snímek a některé scény jsou legendární, vyjadřuje se k citlivým tématům. Ale mne to prostě nechytlo.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Slaboduchý scénář vykoupen horrorovým napětím (v noci v opuštěné chatě bych se na to nedíval). Všechno si sedlo, ale výsledek je prostě slabší než propracované lekačky (které fungují).

Ježek Sonic (2020)

Příběh pro menší děti zaujme známými herci, zapojením robotů. Ale jinak jsem se jako dospělý dost nudil, vyjma dvou scén a to je sakra málo. Ani příběh, ani režie nezaujaly a Carreyho chabé pitvoření je po Masce slabota.

Kůže, kterou nosím (2011)

Tak umělecky přehrávané (i ze strany Antonia) a místy nelogické, že jsem se začal nudit. V půlce plamen zájmu dohořel.

Labyrint: Útěk (2014)

Krásná stylizace labyrintu a pubescentních vztahů mezi hochy, kterým vévodí sympaťák O'Brian. A to je asi tak vše, prázdno se rozšiřuje a potkává se s nudou.

Jmenuji se Khan (2010)

Autista, který svou upřímností hory obrací. Film bollywoodsky tlačí na city za podkresu zpomalovaček a technicky skvěle zvládnutých scén. Khan si hrábl do nižších pater pudovějšího herectví a zvládnul to velmi dobře. No, ale hodnotím celý film a náš pocit, tedy musím říci, že tohle není můj šálek indického čaje.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Naroubovaný pseudomoderní sci-fi snímek na staré a dle fandů dobré základy. Nejsem fanoušek Star Wars a tohle je přesně důvod. Nerealistické, podivný výběr herců a zápletka hodna mateřské školky.

Thelma (2017)

Vnímáme-li mysteriózno dlouhými záběry na šumící stromy, doprovázené hudebním podkresem, pak možná. Ale zde chybí základní prvky tajemství a první půli zachraňuje reakce otce v úvodní procházce zasněženou krajinou a ve druhé záchvaty, za které dříve upalovali. Alespoň, že je krásně vidět extrémismum víry a také nápověda scénáristy pro přemýšlivého diváka - opravdu se nedá film vysvětlit logicky, když držíme indície v ruce?

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Nejnepovedenější snímek klučíka Parkera, pseudohrdina Gyllenhaal a štěky Jacksona. Divák vidět, divák nespokojen, možná nevědět proč, ale nebýt hloupý...