Deadpool 2 (2018)

Originální, vtipné až na hranu, stále akční spektákl a trošku sentimentu. Obecně nadprůměr, ale za ironii a humor dám plný počet.

Upgrade (2018)

Svižné, chytré, zajímavé. Marschall-Green (který vypadá jak mladší Tom Hardy) je solidní neakční hrdina v akčním filmu (chybějící muskulatura nevadí, zabijácký pohled není potřeba) a projezdí film na vozíku tak dobře, že nelze dát méně než 4 hvězdy. Ta poslední je za kameru a střih, to jsem si fakt užil. PS: škoda zvolnění tempa před koncem, ale třeba to byl záměr.

Nepřátelé (2017)

Fandové indiánů, charakterního Balea, krásné Pike a setkání morálky s krutostí budou uchcávat blahem. Tak jako já!

Ctihodný občan (2009)

Strhující pasáže střídají psychologické drama a vše klape na jedničku!

Jiná země (2011)

Psychologická sci-fi, která diváka vtáhne reálností postav a příběhů. Pocit viny je přímo hmatatelný a hudební podkres zvýrazňuje výraznou kvalitu kamery a režie. Čekal jsem pseudoartový film či pubescentní scénář, ale tohle mne velmi překvapilo - druhý den po shlédnutí mám otisk postav stále v živé paměti a neurčitý pocit v krajině břišní, že jsem viděl "jiný" snímek.

Věříte svému počítači? (2018)

Dostal mne obsah sdělení, což je cílem dokumentu. Vše je jasné jak facka a zároveň to probouzí otázku našeho osobního přístupu na síť, důvěru v počítače a aplikace. Další důvod, proč být více obezřetný - nic není zadarmo.

Skrytá čísla (2016)

Reálné zobrazení segregace, asertivní inteligence a nesmyslného chování jako standard. Možná je to příliš jemné, ale mě to bavilo, poučilo a také potěšilo, zvlášť hlavní herečky a Costner s Parsonsem.

Ali G: Bling Bling (2001)

Takhle jsem se dlouho nenasmál! Slušná porce trapnosti a debility versus britská okázalost a diplomatická nafoukanosti. Nevěřil jsem, jak drzý byl vůči Beckhamovým a do jakých hranic zajde a myslím, že to je přáve klíč k úspěchu.

Rozpolcený (2016)

Den po shlédnutí filmu ve mne stále rezonuje a to očekávám od těch nejlepších. Nadpozemský výkon McAvoye (táhne film vpodstatě sám), kamera a střih včetně pečlivého nasvícení, úsporné pojetí kulis podtrhující psychologii postav a děj spěje k finále. Ano, najdem pár chybek, ale to dodává filmu reálnost, protože i tito lidé jsou mezi náma a odmítáním tohoto faktu se nic nemění.

Teorie všeho (2014)

Vyjímečně vyvážený film z pohledu geniálního vědce, těžce postiženého manžela a otce, neotřelého herce života inspirující ostatní. Dobrá, malinko se nám váha převáží na stranu citů a dojmů, ale mne to chytlo za srdce a to je u filmu hlavní deviza.