The Punisher (2017) (seriál)

Když drsňák není pitomec. A když minimum herců a kulis má spád.

Panika v městečku (2002) (seriál)

Tak škaredé (z pohledu moderních technologií) zobrazení a tak pitomě vtipné a milé. Bavilo to celou rodinu.

Stranger Things (2016) (seriál)

Přehnané retro a důraz na dětské hrdiny, ale skvělý tah na branku, výběr herců a příměs hororu pro ženy. Bavilo mě to s manželkou po večerech po druhou sérii, teď začneme třetí. PS: neustále krvácení z nosu se mi v momentech pravdy už protivilo.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Od nesympatického Murphyho se mi to přelilo do celého seriálu a jelikož je ústřední postavou, nemám ten seriál vůbec rád. A ne, že by byl technicky špatně natočen, prostě mě nebaví.

Bright (2017)

Téma rasismu, xenofobie a fantasy v běžném životě. Zajímavý nápad, který mi ale nelepí. Jakoby se neustále omlouvá a přitom je vidět potenciál, který nemůže zpočátku projevit. Ward si jede svou písničku a jejich nesoulad ukazuje, že některé věci se k sobě přiblíží jen silou. Rapace je vyloženě špatná volba a zhoršuje už tak na vodě postavený počin. Dvojka mne určitě mine.

Willy a kouzelná planeta (2019)

Jednodušší scénář by divák pohledal, který ale pro dítě může být docela tragický (co je horšího než odloučení od rodičů a samota?). Vše zachraňuje sympatická animace a správně pohádkový konec. Já se nudil, děti byly spokojené.

Narcos (2015) (seriál)

Skvělé zpracování z dokumentaristického pohledu, správný výběr herců a úsporné scény s minimem herců nám nabízí ve výsledku až light verzi zvěrstev, které Escobar způsobil. Žasneme nad jeho cílevědomostí a brutalitou, která je ale v branži nutná. A to je fakt, který mi vadí, nakonec je ještě vykreslen jako milující otec, manžel a syn. Důsledky jeho činnosti jsou málo ukázané a samotné série se začínají táhnout a samoúčelně spoléhá na pravdivost příběhu.

V měsíčním světle (2019)

Rozjezd, jaký se nevidí u mnohem dražších snímků. Prostě zážitek. Tak proč to má průměrné hodnocení? Důvodem je nezvládnutý přechod na půdu sci-fi a když už si divák zvykne, že už to nedává logiku, chybí tomu tempo a vzduch otravuje Dexter. Holbrook se časem stane megahvězdou a pokud Mickle zvládne konečně celý film v počáteční kvalitě, půjde nahoru s ním.

Projekt Adam (2022)

Povídačky senilního strýce interpretované mladými herci v kulisách Star Treku, jsou pořád povídačky. Zbytečný film, který je slabý i na vykrádání svých předloh.

Arcane (2021) (seriál)

Dětský nadupaný seriál... pro děti a puberťáky. Pro starého fotra slabé a bez humoru. Kladně hodnotím vnitřní energii filmu, která doplňuje seriál jako celek a dělá jej pro mne alespoň trošku koukatelný.