Jurský svět: Křídový kemp (2020) (seriál)

Nečekaně dobrý seriál, který těží především se skvělého scénáře a režie. Animace kulhá fest, ale stejně to rodinu baví a o to přece jde.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Geek, nerd a další IT kamarádi se možná třesou, ale přes 15-letou praxi v IT oblasti mne to postupně přestalo bavit. Možná se podepsala i nechuť ke korporátům a jejich rozhodování napříč společností a kontinenty bez jakékoliv skrupule a odpovědnosti obyčejným lidem. Tak či onak, hlavní hrdina je natolik exot, že to průměrného evropana začne rozptylovat.

Best of Stand-up 2020 (2020) (pořad)

Nabídka pro diváka šáhnout alespoň po jednom z komiků a u mne se povedlo, Harta si pustím. Ale jinak nuda jako blázen, takže "the best" se nekoná.

Jack Whitehall: Jen žertuju (2020) (pořad)

Je to sympaťák a kroutí se na pódiu jak akrobat. Ale nemám chuť se dívat na sílu podané vtipy, aby i poslední blb pochopil, že je to směšné a nezapomněl zatleskat.

Russell Howard: Lubrikant (2021) (pořad)

Přízemní zábava bez špetky inteligence a překvapení nefunguje. Komik, který nemá v sobě to správné fluidum, několikrát možná zvedne koutky, ale většinu nutí sledovat hodiny.

Za každou cenu přežít (2020)

Otázka blackoutu nezní zda, ale kdy. A snímek názorně ukazuje, že už v malé připravené skupině může dojít k fatálním důsledkům i bez blackoutu. Jako téma a k zamyšlení za pět hvězd. Provedení stáčí hodnocení na průměr, přestože technicky nemůžu nic vytknout.

Kate (2021)

Našlapaná akční smršť s asijskými víčky a muzikou. A já byl nadšen jak akcí a protagonistkou krytou velkou hvězdou, tak celkovým dojmem po filmu. Kdyby pokračování, jsem zde.

Vyproštění (2020)

Supr akce a nepočítaně mrtvých policistů a vojáků, kteří proti "skoro nesmrtelnému" americkému bijci nemají šanci. Tak proč se snažit? A to platí i pro scénáristu. Ale jízdu jsem si užil a dvojku určitě shlédnu s očekáváním, že se pár chytrých hlav přece jen sejde a dotlačí snímek na vrchol akčních bijáků.

Red Notice (2021)

Oddychovka ve stylu decentního Deadpoola s velkým rozpočtem. Za pár dní zbydou jen mlhavé vzpomínky, o scénáři se nebavme a tak si užijme jednohubky s kaviárem.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Po delší době mi český film přinesl dobrou náladu i zamyšlení. Kombinace různorodých charakterů, českého prostředí bez extrémů a důrazu na plynulost děje. Bojujeme, jak umíme a zároveň závidím druhým, protože ti to mají lepší.