• Thriller

Colette (2013)

Přiznám se že jsem nic moc od filmu nečekal,ale nadchl mě a dost.Co taky vymyslet na téma lásky v koncentračním táboře.Jasně není to žádnej hollywood ,ale v tom jest jeho kouzlo,v jisté syrovosti a brilantních hereckých výkonech.Napínavé od začátku a až do konce.Snad proto je film tak popliváván,právě pro jeho konec,ale káždému co jeho jest..Nebudu prozrazovat jen doporučuji!90%

Marco Polo (1982) (seriál)

Můj oblíbenej seriál z dětství,který ani po letech neztratil nic ze své výjímečnosti.Nemá cenu omílat již mnohokrát řečené o Marcu Polovi.Mohu jen říci že těžko jej v budoucnu překoná snad nějaká další verze na téma tohoto velkého cestovatele a objevitele zemí na dalekém východě,a pokud se k tomu někdo z filmové branže odváží,tak to bude mít velmi,velmi těžké,protože tento seriál se již dávno stal kultem a legendou!

Kapitán Phillips (2013)

Výborné,dokonalé,pecka,bomba,paráda!!!Sakra co vůbec říci na skvěle odvedenou práci,která vás od prvních minut pohltí a nepustí díky napětí akci a kvalitnímu ději!Téma somálských pirátů je zde téměř až hypnoticky působivé a herecké výkony skvělé.Nebudu jen připomínat Toma Hankse,který je jistě skvělý herec ale musím zmínit i ostatní osazenstvo které se svými výkony na tak skvělém snímku podílelo jak posádka lodi,tak výborní herci představující piráty..Pecka,mohu jen doporučit.100%!Napadá mě na dané téma jěště jiný film,z něj čerpající a to je snímek z dánské filmové produkce- http://www.csfd.cz/film/321145-unos/

Titanic (1997)

V režii Jamese Camerona vznikla nejlepší,nejlegendárnější a nejznámnější verze největší mořské katastrofy v dějinách.Přes jistý sladkobol v teatrálním,klasickém hollywoodském pojetí,má film své kouzlo.Sugestivně a výpravně nadmutý příběh vás pohltí tak jak výborný film má.Kašlu na to že je to pro některé škarohlídy megalomanské a přeromantizované,naopak pro mě je to skvělé a napínavé pokoukání od začátku do konce!

CBGB: Kolébka punku (2013)

Waaaaw!!!Zavětřil jsem,totˇ film dle mého gusta!Jsem duší i srdcem fanoušek Hard Core a Punku,takže jsem nemohl vynechat neznámý film z do očí bijícím názvem CBGB slavného a snad i nejslavnějšího rockového klubu světa sídlícím v New York City.Přiběh natočený o vzniku této legendární a kultovní Mekky žánru je poutavá a tragikomicky působící podívaná.Příběh o místě kde vznikali a měli první koncerty RAMONES,PATTI SMITH,TALKING HEADS adalší a jejich první krůčky za průlomem a slávou je zde nesmírně nádherně sfilmováno ovšem jedná se o období vzniku.Druhá generace kapel jako AGNOSTIC FRONT,H2O,SICK OF IT ALL,MADBALL bohužel z mírnou slzou v oku zde není zmíněna,ani okrajově což zamrzí.Zřejmě však záměr filmových tvůrců bylo to,nám odvyprávět pouze o úsvitu vzniku jedné hudební komunity ,která dnes i díky pokračovatelům má své pevné místo na hudebním piedestálu rockové hudby.

Vše je ztraceno (2013)

Tak tohle je něco!Skvělá a napínavá podívaná z minimem slov.Téměř celý film se nemluví a přesto je tento film silný kalibr plný napětí a přitom natočený z absolutního minima.Jachtař kdesi hluboko v Indickém oceánu daleko od pevniny,bojující o svůj holý život.A kdo že to v něm hraje?Velká to legenda která si film pojala jako One man show..Mistr Robert Redford na sklonku své kariéry zde předvádí strhující herecký výkon! :-)

Bitva v Ardenách (1965)

Pohodový a napínavý válečný film ze staré školy,z plejádou tehdejších hereckých hvězd hollywoodu 60-tých let.Velká tanková bitva může začít!

Posel budoucnosti (1997)

Mě se to líbilo,mělo to originální nápad postavený na postapokalyptické budoucnosti.Příběh o osamoceném tulákovi který za trošku jídla předvádí herecká vystoupení Shakespeara.Načež dojde k radikálnímu zlomu v jeho dosavadním životě..Jasně nebudem si namlouvat že film nepůsobí proamerickým a až komerčním duchem.Přesto velice příjemné sci-fi v době po neznámé/ ve snímku konkrétně neuvedené globální/katastrofě.Dávám 80%,takže 4 velké hvězdičky.

1492: Dobytí ráje (1992)

Nádherný a poutavě natočený film o životě slavného mořeplavce a objevitele Ameriky z Janova.Navíc jméno mistra režie mluví samo o sobě a je tak zárukou jisté kvality.Co dodat?Naprosto strhující a výpravná podívaná z Gerardem Depardiem v hlavní roli,a jistě prozatím nejlepší filmové zpracování o životě a díle snad nejznámějšího mořeplavce dějin Kryštofa Kolumba.

Sedm statečných (1960)

Co říci o jednom z největších kultů všech westernů?Není co,skvělé obsazení,děj i zápletka a i když se v podstatě jedná o americký způsob remake legendárního filmu http://www.csfd.cz/film/5435-sedm-samuraju/ styl a vynalézavost tehdejší zlaté filmařské práce je dokonalá!Prostě pecka!100%!