Na plovárně (1998) (pořad)

Je pravada, že jsem neviděl ani zdaleka všechny díly, vlastně jen ty ve kterých se vyskytovala nějaká pro mě zajímavá osobnost. Ale je to pořad na opravdu vysoké úrovni, Marek Eben je asi náš nejlepší moderátor a u některých osobností jsem doslova žasl, že se vůbec dostavily - Robert de Niro, Sebastian Loeb nebo i Bill Gates (!!!).

Mravenec Z (1998)

Pěkný animák a z mého pohledu i trochu depresivní - chudák mravenčí jednotlivec musí celý svůj život obětovat pro dobro kolektivu, na jednotlivci nezáleží (takhle nějak si představuji komunistickou Čínu). V mysli mi nejvíc utkvěla obrovská (ale krátká) bitva proti termitům.

Expendables: Postradatelní (2010)

Od setkání několika akčních veteránů jsem čekal mnohem víc, ale i tak je to slušná podívaná. Doporučil bych každému, kdo má rád akční žánr. A nejvíc mě nevzrušila závěrečná "bitva", ale scéna v kostele - jó kdyby se ti pánové dali dohromady na přelomu 80/90 let, to by byla pecka...

Slunce, seno a pár facek (1989)

Jediným problémem je podle mě přepálená stopáž - přes 2 hodiny je na komedii prostě moc. Jinak humor, hlášky atd. na úrovni jedničky. Nejvíc mě rozesmál gag se zaměněnými videokazetami kdy farář a pár starých bab sleduje porno místo filmu o svatých.

Mizerové II (2003)

Svérázná dvojice černých superpolicajtů zvládne naplácat na zadek všem drogovým dealerům v Miami. Spousta hlášek, vtipných situací, několik přestřelek a gigantická automobilová honička centrem města. Příběh odpovídá standartům amerických akčních filmů :-). Řekl bych, že jednička měla lepší příběh, dvojka má lepší, velkolepější a déletrvající akci.

Wild Wild West (1999)

Opravdu silně ujeté sci-fi/komedie/parodie a nevím co ještě z prostředí divokého západu. Kvalitní herci, špičková výprava, množství vizuálních efektů a ...překvapení na konci :-). U spousty scén a hlášek jsem se královsky bavil (padouch na invalidním vozíku s parním pohonem nemá chybu). Ale nízké hodnocení mě moc nepřekvapuje - je to fakt hooodně ujetý a nesedne to každému.

Gympl (2007)

I když všechno působí celkem přehnaně a nepravděpodobně (např. každý člen učitelského sboru je více či méně pošahaný atd.), jednou se to určitě vidět dá. Mádl je podle mě kvalitní herec a film dost pozvedá, ostatní nemají moc prostoru k vyniknutí, spíše hodí nějakou tu hlášku nebo se přimotají k nějaké vtipné situaci (někdy je to vtipné jindy trapné). Děj ujde (střídají se vážné a vtipné momenty) a pokud má člověk smysl pro humor, řekl bych, že některé scény si určitě zapamatuje. Mohlo to být o trochu kratší.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Mě víc vyhovovaly první dva díly jakožto pěkné pohádky pro celou rodinu s trochou strašidelna (k Harrymu mi to prostě sedlo) než rádoby temná teen fantasy s prvky jakoby horroru. Na druhou stranu stále skvělé triky, výprava, hudba a spol. Takže pořád spokojenost.

G. I. Joe (2009)

Svižné akcí nabité, ale po odchodu z kina jsem nevěděl na čem jsem vlastně byl (zmatený děj, chaotický střih). Hlavní hrdina mi navíc opravdu nesedl.

Přátelé (1994) (seriál)

Je to rozhodně povedený seriál, ale uniká mi proč z toho všichni dělají takový kult. Vždycky mě udivovalo kolik slavných herců se tu objevilo ve vedlejších rolích a to už od první série.