Hodina prasete (1993)

V podstatě právní drama ze středověku. Pár dobrých herců, syrová atmosféra trochu ve stylu Verhoevenova filmu Maso a krev. Nicméně ta detektivní zápletka mi připadala trochu moc jednoduchá a konec mě taky zrovna moc neohromil.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Něco jako Přátelé, jen je to méně vtipné, zatímco děj a zejména postavy jsou mnohem víc trapné (a to už je co říct).

Ninja commando (1982)

Povedený kung-fu film, jehož příjemně odlehčenou zábavnost demonstruje již úvodní exhibice skupiny ninjů.V první polovině jsem sice nějak moc nechápal, kdo je kdo a o co vůbec běží, ale o to v tomto filmu naštěstí nejde. Souboje jsou svižné a nápadité, navíc jsou často okořeněné různými fintami a přiměřenou dávkou humoru. Podařený je například souboj na chůdách. A nakonec možná přijde i kouzelník.

BloodRayne (2005) odpad!

Ubohý scénář, ubohé akční scény, komicky vyznívající snaha o drsnost a krvavost. Bena Kingsleyho zřejmě k podpisu smlouvy nalákali nějakým nekalým trikem a on se jim pomstil tím, že podal co nejtopornější výkon.

Django (1966)

Podařený spaghetti-western, který ale není ani zdaleka tak vymazlený jako firmy Sergia Leoneho. Děj je možná až příliš jednoduchý, navíc některé věci mi přišly poněkud přitažené za vlasy (například výkonnost Djangova kulometu). Rakev vypadá zpočátku jako fajn nápad, ale později začíná působit poněkud přebytečně a člověk si čím dál víc klade otázku, proč si Django nepořídí nějaké praktičtější zavazadlo...

Barbaři (1987)

Nepovedený pokus o béčkovou fantasy s komediálními prvky. Začátek ve stylu Barbara Conana mi přišel ještě celkem snesitelný. Pak to jde ale naprosto do kytek kvůli ubohému scénáři a stejně ubohýmhereckým a komediálním schopnostem představitelů hlavních hrdinů. Film je taky jasným dokladem toho, že žádné triky jsou lepší než špatné triky.

Jménem krále (2009)

Nic, co by člověka urazilo, ale ani nic, co by ho zaujalo. Detektivní zápletka žádná sláva, atmosféra taky nic moc.

Predátor (1987)

Pro mě v podstatě takové pokračování Komanda. Arnie je opět vojenským důstojníkem, který nepřítele vycítí minimálně na sto metrů a podle pachu pozná i jeho počet a výzbroj. Navíc má kolem sebe partičku podobně ostrých týpků (ačkoli je to záchranný oddíl, žádní vrazi). Vtipných hlášek je tady sice možná o něco méně než v Komandu, nicméně akce i celý film jsou na podstatně lepší úrovni. Legendární je zejména rotáční kulomet "bezbolestná" a pasáž "kontákt", v níž naše partička srovná se zemí půlku pralesa.